Seime nutarta pakabinti lentą į jos ankstesnę vietą ir raginama principingai priešintis vidaus ir išorės priešams

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/seime-... 2019-08-22 16:48:00, skaitė 125, komentavo 4

Seime nutarta pakabinti lentą į jos ankstesnę vietą ir raginama principingai priešintis vidaus ir išorės priešams

A. Gumuliausko galvutė pažymėta violetiniu apvadu.

Seime surengta diskusija „Valstybės istorinės atminties įamžinimo teisinė aplinka: Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir Kazio Škirpos atvejis“. Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos organizuotoje diskusijoje aptarti visuomenėje rezonansą sukėlę pirmojo Lietuvos kariuomenės savanorio Kazio Škirpos ir Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo įamžinimo klausimai.

„Visi diskusijoje J. Noreikos atminimo lentos klausimu pasisakę institucijų ir organizacijų atstovai pritarė, kad būtina pakabinti atminimo lentą į jos ankstesnę vietą. Vilniaus mero veiksmai kalbėjusių visuomenininkų vertinti kaip galimai neteisėti, o istorikų nuomone, yra nepagrįsti ir pažeidžia istorinį teisingumą“, - skelbiama Seimo nario Arūno Gumuliausko pranešime visuomenei „Turime pagaliau suvokti istorinę atmintį kaip nacionalinio saugumo klausimą“.

Seimo Komisijos nariai akcentavo principinį klausimo aspektą: kaip turėtų būti tobulinama Lietuvoje esanti teisinė aplinka, reglamentuojanti viešus istorinio atminimo ženklus.

„Diskusijoje išryškėjo du esminiai dalykai. Pirma, reikalingas aiškesnis valstybinio lygmens atminimo ženklų reguliavimas. Šiandien esama daug „pilkų zonų“, kai nereglamentuotas nei lentų kabinimas, nei juo labiau nuėmimas. J. Noreikos lentos atvejis akivaizdžiai atskleidė šį chaosą.

Antras klausimas dar svarbesnis. Lietuvos istorinės atminties, ir ypač – laisvės kovų, įamžinimas senokai tapęs Rusijos informacinio karo ir pastangų perrašyti mūsų istoriją taikiniu. Kai keliami skandalai dėl mūsų istorinių asmenybių įamžinimo, reaguodami privalome tai turėti galvoje.

Šiandien vykstantis puolimas prieš 1941 metų rezistencijos dalyvius yra tobulai parankus visiems, norintiems paneigti lietuvių tautos antisovietinį pasipriešinimą arba sumenkinti jį kaip fašistinį ar nusikalstamą. Privalome protingai ir principingai priešintis tokiems mėginimams, nesvarbu, ar jų sukėlėjai būtų užsienyje, ar mūsų šalyje“, - diskusiją apibendrino A. Gumuliauskas.

Visą renginį galima žiūrėti čia:

Ekspertai.eu primena, kad A. Gumuliauskas tai žmogus, kuris ne tik dieną naktį regi Kremlių su Putinu, bet ir yra atkaklus anušauskinių KGB sąrašų skelbėjų reputacijos gynėjas.

Apie šį kovotoją būtinai skaitykite publikacijose „Komentaras Kremlių su Putinu dieną naktį reginčiam komisijos pirmininkui A. Gumuliauskui“ ir „Kada pasibaigs nebaudžiamas Lietuvos niekinimas, mažai gerbiami Seimo nariai?“ bei kuo daugiau apie šį sistemos sraigtelį pasakokite ir kitiems.