Šiuo metu mes esame žydų ir Maskvos įkaitai (ištraukos iš įkaitų posėdžio)

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/siuo-m... 2019-08-24 06:11:00, skaitė 240, komentavo 3

Šiuo metu mes esame žydų ir Maskvos įkaitai (ištraukos iš įkaitų posėdžio)

LŽB pirmininkė F. Kurliansky kolaborantė? Dešinėje – Kremliaus fragmentas Maskvoje.

Rugpjūčio 21 d. vykusiame Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos posėdyje, kuriame buvo nagrinėjami įvykiai susiję su lenta ir teisiniai šių įvykių aspektai, nuskambėjo nemažai aštrių žodžių ir pastebėjimų.

Posėdžio dalyviai ragino išsiaiškinti, kas tai yra koloboravimas, kas tokie yra kolaborantai, nes, pavyzdžiui, Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pirmininkė Faina Kurliansky buvo tarybinės prokuratūros darbuotoja

.

„Tai buvo kolaboravimas ar ne?“, - klausimą kėlė vienas kalbėtojas.

Taip pat buvo reikalaujama Seimo, pasikvietus prokuratūros, Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotojus bei kitus valstybę ginančius asmenis valstybės mastu spręsti ir iškelti baudžiamąją bylą Vilniaus merui Remigijui Šimašiui už jo įvykdytus nusikaltimus.

Posėdžio dalyviai informavo, kad prašė mero iki rugpjūčio 23 d. pagaminti naują atiminimo lentą skirtą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai ir garbingai ją pritvirtinti buvusioje lentos vietoje. To neįvykdžius, buvo žadama sukviesti žmones iš visos Lietuvos ir atvykti.Posėdžio metu buvo akcentuota pagrindinė mintis – šiuo metu mes esame žydų ir Maskvos įkaitai.