Bundesvero kareiviai liko be batų, pranešė Vokietijos žiniasklaida

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-08-29 06:15:00, skaitė 116, komentavo 0

Bundesvero kareiviai liko be batų, pranešė Vokietijos žiniasklaida

Anot žiniasklaidos, Bundesvero aprūpintumas šiuo metu yra apgailėtinas

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Vokietijos kariuomenė susiduria ne tik su materialinėmis ir techninėmis problemomis, dabar Bundesverui trūksta net būtiniausių daiktų — karių batų, rašo laikraštis "Die Welt".

"Lėktuvai neskraido, tankai nevažiuoja, ir patrankos nešaudo. Bundesvero aprūpintumas yra apgailėtinas. Įvertinimas "sąlygiškai paruoštas gynybai" yra gana tinkamas", — pabrėžia straipsnio autorius.

Bundesvero aprūpinimas batais, anot laikraščio, susidūrė su didžiuliais pavėlavimais. Kaip pranešė Vokietijos gynybos ministerija, pristatymo datų nebuvo galima laikytis dėl ribotų pramonės galimybių.

Taigi, iš standartinio rinkinio, į kurį įeina dvi poros sunkių batų ir viena pora lengvų batų, kariams pakankamais kiekiais buvo išduota tik viena pora sunkių batų — 160 tūkstančių porų, tuo metu Bundesvero karių skaičius siekia 183 tūkstančius, nurodo leidinys. Tuo pačiu metu tik 31 tūkstantis kareivių buvo aprūpinti lengvais batais.

"Tai tarsi ugniagesiai gesins gaisrą sušlepetėmis", — interviu laikraščiui "Der Tagesspiegel" situaciją pakomentavo Bundestago deputatė Marie-Agnes Strack-Zimmermann.

Anksčiau laikraštis "Die Welt" palygino Bundesvero orlaivius su muziejaus eksponatais. Anot leidinio, naikintuvams-bombonešiams "Tornado" jau atsirado vietos daugelyje muziejų, tačiau jais vis dar apsiginklavusi Vokietijos kariuomenė, o Vokietijos gynybos ministerija niekaip negali apsispręsti dėl jų pakeitimo.