"Jūsiškiai" nėra "Mūsiškiai": kodėl kilo naujos aistros dėl Rūtos Vanagaitės

Autorius: Domantas Klyva Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2019-09-03 14:47:00, skaitė 491, komentavo 1

Ir vėl visuomenė suskilo, vėl Rūtos Vanagaitės veikla kelia daug prieštaravimų, vieniems atrodo, kad ji neturi teisės išsakyti savo nuomonės nacionaliniame radijuje, kiti tikina, kad viešumoje reikia diskutuoti visais klausimais

Rašytoja Rūta Vanagaitė baigė rašyti naują knygą. Knyga apie Holokaustą. Tai vėl kelia aistras Lietuvoje. Kol kas tik lietuviškoje veidaknygėje Facebook. Po Virginijaus Savukyno LRT radijo laidos "Aktualijų studijoje" kalbintos Rūtos Vanagaitės sureagavo piknikų organizatorius ir žurnalistas Andrius Tapinas.

Andrius Tapinas net tris kartus pasitikrino, ar čia tikrai nacionalinio transliuotojo laidos įrašas. Įsitikinęs, kad taip, pasibaisėjęs ir pasipiktinęs replikavo savo veidknygės laiko juostoje.

Andrius Tapinas: "Tiesiog atiduotas eteris Vanagaitei. Jokio kritinio klausimo. Jokios abejonės. Jokios temos apie tai, kodėl tu, Rūtele, varinėji po pasaulį ir daraisi pinigus šmeiždama Lietuvą. Nė mur mur. Vanagaitė sako, kad šmeiždama Vanagą tu elgiesi kaip dantistas, traukdamas dantį be narkozės. Tipo, darė viską gerai, tik skausmingai. Ir LRT linksi galva sutikdami".

Andrius Tapinas konstatuoja, kad tai "visiška impotencija". Andrius Tapinas gėdina radijo laidos vedėją Virginijų Savukyną ir užduoda pastarajam klausimą: "Negi laidos vedėjui negėda visų pirma prieš save patį? Virginijau Savukynai, negi viskas gerai, negi nekilo nė vieno kritinio klausimo?".

Tuomet Virginijus Savukynas Andriui Tapinui: "manau, kad turi būti kviečiami įvairūs žmonės. Ir ne jums mane gėdinti!".

Andrius Tapinas atgal: "Virginijau, tikrai man jus gėdinti ir visiems kitiems piliečiams, kurie savo mokesčiais moka jums algą ir galbūt norėtų, jog kviesdamas į laidą ponią, kuri dabar gyvena iš to, kad vemia ant Lietuvos, ateitumėt pasiruošęs. Kaip ir norėtų, jog žiūrėdami Auksinį protą gautų kokybišką pramogą".

Piknikų organizatoriusTapinas pasibaisėjo LRT
Piknikų organizatoriusTapinas pasibaisėjo LRT

Į polemiką įsijungė ir Vilniaus politikos analizės instituto (prie Atviros Lietuvos fondo) vyriausiasis analitikas, politologas, žurnalistas Marius Laurinavičius.

Marius Laurinavičius visiškai pritaria tam ką surašė Andrius Tapinas. Bet svarbiausia ponui Laurinavičiui ne tai. Jo galva, t.y. Laurinavičiaus galva, "informacinių karų kontekste apie tai diskutuoti yra daug svarbiau negu vien apie melagienas ar Rusijos dezinformaciją per socialinius tinklus. Tikrai ne kaltinti (bent jau aš tikrai neturėjau ir dabar neturiu kuo kaltinti nei Virginijus Savukynas, nei LRT, skirtingai, aišku, nuo Rūtos Vanagaitės), bet diskutuoti būtinai reikia".

Ponas Laurinavičius prieštarauja pats sau. Ponas sutinka, kad svarbu diskutuoti visais klausimais. Nieko nekaltinant. Bet pats apkaltina ir suabejoja diskusijų galimybėmis be asmeninio susipriešinimo.

Analitikas Laurinavičius abejoja savo šališkumu
Analitikas Laurinavičius abejoja savo šališkumu

Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas savo Facebook taip išreiškė nuomonę, kad nuomonių Lietuvoje turi būti įvairių. Ir visi turi turėti laisvę ir galimybes jas išsakyti. Tame tarpe ir Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje.

Danas Arlauskas: "Man tai norisi išgirsti iš šios laidos oponentų kokie išsakyti teiginiai yra klaidingi ar netgi kenksmingi. Ne visą laidą girdėjau todėl negaliu objektyviai vertinti. Bet pats oponavimo būdas mane stebina ir primena laikotarpį kai gyvenome totalitarinėje visuomenėje. Tai, kad LRT pakvietė Vanagaitę yra puikus pavyzdys, jog tai iš tiesų visuomeninis transliuotojas o ne politinių užgaidų krautuvėlė".

Rūtos Vanagaitės vėl laukia išbandymai. Ir po šios LRT radijo laidos "Aktualijų studijoje", ir po žinios apie naują rašytojos knygą.

"Gatvėje ant manęs žmonės spjaudo, su draugais nesirodau viešumoje, mes susitinkame tik mano arba jų namuose. Nesakau, kad tai nėra saugu, bet tikrai nesmagu. Aš visiems įkūniju kažkokį blogį. Galbūt tai praeis, bet kol kas nepraėjo", — LRT radijui sakė rašytoja Rūta Vanagaitė. Lietuvoje dar neužmiršo jos knygos "Mūsiškiai".

Žurnalistas, apžvalgininkas Rimvydas Valatka taip pat turi nemėgiamų Lietuvos politikos teatro ir cirko personažų. Nemėgstamiausias, — Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto "Pirminykas" Ramūnas Karbauskis. Ponas Valatka dažnai savo dėmesį skiria ponui Karbauskiui. Taip pat ir veidaknygėje Facebook. Šiek tiek padailindamas pono Karbauskio veidą.

Rimvydas Valatka: "Ramūnas Karbauskis: keršyti, keršyti ir dar kartą keršyti. Kalbėdamas apie Roko Masiulio perspektyvas, Karbauskis pasakė, kad tikisi, jog "Masiuliui vis dėlto teks atsakyti už nepadarytus arba blogai padarytus darbus".

Rivydas Valatka įspėja savo Facebook draugus ir sekėjus: "Tik neklauskite Karbauskio, kas atitempė tą profesionalą į Vyriausybę, nes, nu, nepatogu kažkaip jau darosi už PIrminyko kalbas. Sakė, kad laimės visus rinkimus. Sakė, kad observatorija prie Kauno marių tarnaus tautai, o ne privatiems asmenims, bet observatorija jau tarnauja tik privačiam Karbauskiui. Sakė, kad mus į šviesią Naisuvą per jėgą nuves tik LŽVS pakviesti profesionalai, o, pasirodo, bl…kad profesionalai šitiek blogio jau pridirbo, jog teks jiems dabar atsakyti už viską".

Rimvydo Valatkos įsitikinimu, vienintelis valstybėje, kuris niekada už nieką neatsako, yra Kultūros komiteto "Pirminykas". "Tebūnie palaiminti tie, kurie už nieką neatsako", — baigia savo įžvalgą Valatka.

Valatka: tebūnie palaiminti tie kurie už nieką neatsako
Valatka: tebūnie palaiminti tie kurie už nieką neatsako

Artėjus rudeniui, ateis naujas politinis sezonas. Tačiau ruduo, tai ne tik seni nunešioti politiniai rūbeliai. Kuriasi nauji politiniai dariniai. Ar jie sulauks rinkėjų simpatijų per 2020 metų rinkimus į Seimą parodys laikas.

Rudeniui išties reikia ruoštis. Tą daro ir savo silpnybės savo Facebook`e simpatiškai dalinasi  žurnalistė, LNK televizijos laidos "Valanda su Rūta" vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

Rūta Mikelkevičiūtė: "Paltukai —  mano silpnybė. Mano galva, jie yra labai universalūs — ir šilta, ir puošnu, ir svarbiausia, jie suteikia figūrai formą — įrėmina ją".

Rūtos Mikelkevičiūtės silpnybė — paltukai
Rūtos Mikelkevičiūtės silpnybė — paltukai

Rūta Mikelkevičiūtė Facebook turi 5000 draugų ir 34 000 sekėjų. Pasekite ir Jūs. Atnaujinkit savo garderobą ir Jūs. Ruduo atėjo. Ateis ir žiema. Nepaisant partijų, seimo, vyriausybės ir net prezidento. Savimi pasirūpinkit patys.

Autoriaus nuomonė gali sutapti su redakcijos pozicija.