Prezidentas G. Nausėda – mažoji Rusijos Federacijos valstybės paslapties D. Grybauskaitės kopija

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/prezid... 2019-09-05 11:50:00, skaitė 484, komentavo 1

Prezidentas G. Nausėda – mažoji Rusijos Federacijos valstybės paslapties D. Grybauskaitės kopija

Susitikimo akimirka. Nuotr. prezidentas.lt

Nepraėjo ir 100 prezidentavimo dienų, kai galutinai paaiškėjo, kad prezidentas Gitanas Nausėda yra nuoseklus kadenciją baigusios prezidentės, Rusijos Federacijos valstybės paslapties Dalios Grybauskaitės darbų tęsėjas.

Lankydamasis Briuselyje šalies vadovas susitiko su NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, su kuriuo aptarė Baltijos regiono saugumo situaciją ir iššūkius, tarptautinio saugumo ir gynybos klausimus. Valstybės vadovas informavo NATO Generalinį Sekretorių apie Lietuvos planus ir toliau didinti šalies gynybai skiriamas lėšas.

„NATO visada buvo Lietuvos saugumo ir gynybos garantas. Esame dėkingi už sąjungininkų įsipareigojimą ginti ir saugoti Lietuvą bei Baltijos šalis, taip pat už karinių pajėgų stiprinimą mūsų šalyse, Baltijos oro policijos misiją. Glaudžių santykių palaikymas bei stiprinimas su sąjungininkais yra ir išliks mano didžiausiu prioritetu. Užtikrinu, kad Lietuva dės visas pastangas vykdyti gynybos finansavimo ir investicijų įsipareigojimus. Jau dabar skiriame 2 procentus BVP gynybai, o iki 2030 metų planuojame gynybai skiriamas lėšas padidinti iki 2,5 procento“, - atskleidė prezidentas.

Šalies vadovas išreiškė padėką ir palaikymą NATO Generaliniam Sekretoriui, stiprinančiam Aljanso veiklą iššūkių kupinais laikais. Viena didžiausių regiono grėsmių įvardyti vis labiau agresyvėjančios Rusijos veiksmai.

„Susirūpinimą kelia Rusijos demonstruojama karinė galia bei prieš demokratines vertybes ir taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką nukreipta elgsena“, - pasakė prezidentas.

Jis akcentavo, kad nuolat besikeičiančioje saugumo aplinkoje ypač svarbu nuosekliai vykdyti NATO adaptaciją ir užtikrinti, kad visi ankstesnių NATO viršūnių sprendimai dėl gynybos ir atgrasymo sustiprinimo būtų visiškai įgyvendinti.

„Lietuva taip pat tęs savo tarptautinius įsipareigojimus, prisidedant prie NATO misijų ir operacijų, kad būtų užtikrintas pasaulio saugumas bei taika“, - patikino G. Nausėda.

Prezidentas išreiškė palaikymą Sakartvelui ir Ukrainai, pabrėždamas, kad NATO turi padėti šioms šalims įgyvendinant euroatlantinės integracijos reformas bei stiprinant savo, o kartu ir viso regiono saugumą ir atsparumą Rusijos ardomajai veiklai.

Susitikime taip pat buvo aptartas pasirengimas gruodį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Londone, minint 70-ąsias Aljanso įkūrimo metines.

Po susitikimo su J. Stoltenbergu G. Nausėda informavo, kad užpernai dislokuotas tarptautinis sąjungininkų bataljonas yra gera priemonė Rusijai atgrasyti, tačiau to nepakaktų apsiginti nuo Maskvos puolimo.