Buvęs EP narys: Estijoje JAV gali panaudoti specialiąsias pajėgas prieš Rusiją

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/baltic/... 2019-09-06 05:12:00, skaitė 167, komentavo 1

Buvęs EP narys: Estijoje JAV gali panaudoti specialiąsias pajėgas prieš Rusiją

Anksčiau Estijos televizijos tyrimų laidoje buvo paskelbta, kad nuo 2014 metų šalies teritorijoje veikia slapta JAV specialiųjų pajėgų rengimo bazė

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Buvęs Europos Parlamento narys iš Latvijos Miroslavas Mitrofanovas mano, jog JAV dislokuoja specialiąsias pajėgas Estijoje, kad galėtų jas panaudoti prieš Rusijos Federaciją, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Estijos televizijos laidoje "Liudytojas" buvo paskelbta, kad šalies teritorijoje aptikta slapta JAV specialiųjų pajėgų rengimo bazė, kuri veikia nuo 2014 metų.

Laidos autorių duomenimis, Amerikos specialiųjų pajėgų dislokavimo Estijoje priežastimi tapo įvykiai Ukrainoje ir Krymo prisijungimas prie Rusijos. Estija ir JAV sudarė susitarimą, pagal kurį amerikiečiai mokymo bazės statybai skirs 15,7 mln. dolerių. Naujienų agentūros "ERR" duomenimis, specialiųjų pajėgų padalinio dydis yra valstybės paslaptis.

Mitrofanovas pažymėjo, kad Amerikos specialiosios pajėgos Estijoje pasirodė tik 2014 metais, kai Baltijos šalyse labai sustiprėjo antirusiškos nuotaikos.

Tačiau, kaip pažymi buvęs europarlamentaras, per pastaruosius ketverius metus "hibridinio karo Baltijos regione perspektyva tampa vis miglotesnė".

Nepaisant to, jo manymu, dabar situacija vystosi kaip Šaltojo karo laikais, tokiomis sąlygomis "Amerikos specialiosios pajėgos grąžina sau įprastas funkcijas — puolamoji priemonė, skirta antrajam branduolinio karo etapui".

Baltijos šalių pasisakymai apie "Rusijos grėsmę"

Baltijos valstybės vis dažniau skelbia apie didėjančią "Rusijos grėsmę" ir šiuo pretekstu aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, organizuoja bendras karines pratybas Baltijos regione ir leidžia NATO dislokuoti pajėgas savo teritorijose.

Anksčiau Lenkija pasiūlė JAV jos teritorijoje dislokuoti nuolatinę karinę bazę. Šalies prezidentas Andžejus Duda netgi pareiškė, kad Varšuva yra pasirengusi prisiimti finansinius įsipareigojimus ir mokėti už bazę "milijardų milijardus dolerių".

Kai kurie ekspertai teigė, kad JAV bazės atsiradimas prie Rusijos sienų sukurtų papildomą įtampą regione. Rusijos strateginių tyrimų instituto Euroatlantinės gynybos tyrimų centro Regioninio saugumo skyriaus vadovas Sergejus Jermakovas pažymėjo, kad tokie projektai ne didina saugumą, bet kelia nereikalingą įtampą.

Pastaraisiais metais Maskva atkreipė dėmesį į NATO aktyvumą prie Rusijos vakarinių sienų, ypač Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad visi Baltijos šalių teiginiai yra "absurdiški ir nepagrįsti".

NATO pajėgos Baltijos šalyse
NATO pajėgos Baltijos šalyse