PERVERSMAS lietuviškame internete!

Autorius: Laurynas Ragelskis Šaltinis: http://ragelskis.lt... 2019-09-15 15:20:00, skaitė 350, komentavo 3

PERVERSMAS lietuviškame internete!

Tipiškas "Delfi.lt" skaitytojas - nykstanti interneto primatų rūšis

Oficialiai nuo 2019 rugsėjo 14 dienos skandinavų judooligarchtui priklausantis Masinis Durninimo Organas “Delfi.lt” nebėra lankomiausias “lietuviška” interneto svetainė.

“Amazon.com” koncernui priklausanti interneto tinklapių reitingavimo ir lankytojų srautų analizės sistema “Alexa.com” pagal paskutinių 90-ies dienų duomenis užfiksavo, kad lankomiausia “.lt” srities svetainė yra “Kasvyksta.lt”.

“Kasvyksta.lt” jau nuo liepos 19-os dienos aplenkė “Delfi.lt” pagal populiarumą tarp Lietuvos lankytojų, o dabar aplenkė ir tarp viso pasaulio interneto lankytojų. Palyginimui, pridedu ekranvaizdį iš mano paties susiprogramuoto “Alexa.com” statistikos stebėjimo įrankio, kuriame aš monitorinu Lietuvoje veikiančių žiniasklaidos priemonių populiarumą:

alexa_com.png?zoom=1.25&resize=680%2C202

Raudonai apibrėžtas reitingas pagal 90 dienų duomenis. Jį galite nemokamai pasitikrinti pačioje “Alexa.com” svetainėje adresu http://alexa.com/siteinfo/{dominantis_domenas}. Mažesnis skaičiukas šalia rodo reitingo pokytį per tą laikotarpį: “-” reiškia per kiek vietų pakilo, “+” per kiek vietų nukrito.

Šioje lentelėje aš taip pat turiu įrašęs tinklapių reitingus per paskutines 30 dienų (Rank month), per paskutines 7-ias dienas (Rank week)  ir paskutinės dienos. Kaip matote, visose pozicijose “Kasvyksta.lt” lankomumas lenkia “Delfi.lt” – ir paskutinės dienos, ir savaitės, ir mėnesio.  Maža to – ši tendencija (“Delfi.lt” lankomumo smukimas) tęsiasi daugiau negu dveji metai ir nėra jokių priežasčių jai sustoti.

Kam įdomu, tolimesniuose stulpeliuose – tinklapių pozicijos tarp skirtingų šalių lankytojų ir tos šalies lankytojų dalis procentais (pažymėta geltonai). Tušti laukeliai reiškia, kad duomenys yra tokie nereikšmingi, jog “Alexa.com” sistema jų nefiksuoja.

Kokios “Delfi.lt” kritimo priežastys? Prašau, mano asmeninė nuomonė: “Skandinavų judo-oligarchato perimta Lietuvos žiniasklaida degraduoja ne tik turiniu, bet ir forma – 11 sakinių ir 4 klaidos“.

Šaltinis ragelskis.lt