Kraupios našlaičio žmogžudystės detalės: auka šaltyje išrengta, kankinta, egzekuciją stebėjo 16-metė

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-09-23 14:20:00, skaitė 210, komentavo 2

Kraupios našlaičio žmogžudystės detalės: auka šaltyje išrengta, kankinta, egzekuciją stebėjo 16-metė

Pirmadienį teisme du jauni kauniečiai prisipažino per šaltį išrengę ir mirtinai sumušę našlaitį. Egzekucija buvo surengta Kleboniškio miške, kuriame žudikai ir užkasė savo auką. Anksčiau teisti 23 metų Audrius Subačius ir 22 metų Tomas Vaicenavičius prisipažino įvykdę itin žiaurų išpuolį ir nužudę 25 metų pažįstamą Žilviną Vaitkų – aukai buvo suduota apie 50 smūgių kumščiais, kojomis, lenta, šokinėta ant galvos. Tiesa, našlaičio budeliai stengėsi sumenkinti savo rolę – baksnojo vienas į kitą pirštais paklausti, kas buvo nusikaltimo iniciatorius, kuris iš jų šokinėjo jaunuoliui ant galvos. Kauno apygardos teisme pirmadienį buvo apklausti ne tik kaltinamieji, bet ir kartu su jais užpuolimo metu buvusi mergina, tuo metu dar nesulaukusi pilnametystės. Tuo metu jai buvo 16 metų. Dėl savo amžiaus ji buvo atleista nuo baudžiamosios atsakomybės už nusikaltimo slėpimą.

Parodymus taip pat davė liudininkė, atvežta iš Panevėžio moterų kalėjimo. Nusikaltimo išvakarėse ji kartu T.Vaicenavičiumi, A.Subačiumi ir Ž.Vaitkumi dalyvavo išgertuvėse, po kurių pastarasis buvo apkaltintas A.Subačiaus telefono vagyste. Vėliau moteris atsidūrė kalėjime už nusikaltimus, nesusijusius su Ž.Vaitkaus užpuolimu.

Egzekucija – per Kūčias

Vargingai gyvenęs, kambarį Kaune nuomavęsis Ž.Vaitkus savo namuose vartojo svaigalus su savo pažįstamais vaikinais A.Subačiumi ir T.Vaicenavičiumi. Jaunuolių puota įvyko 2016 metų gruodžio 23-iąją. Po jos A.Subačius pasigedo savo mobiliojo ryšio telefono ir apkaltino vagyste Ž.Vaitkų. Šis už išgertuves šeimininkų buvo iškart išvarytas iš nuomojamo būsto ir persikėlė į draugo butą P.Lukšio gatvėje. Sužinoję, kur įsikūrė Ž.Vaitkus, buvę sugėrovai per Kūčias nuvyko su juo aiškintis.

Žiemą vedė į mišką basą

Smūgiai pasipylė jau lauke prie laiptinės, nors auka tikino telefono nevogusi. Du pilnametystės dar nesulaukę Ž.Vaitkaus pažįstami vaikinai matė, kaip T.Vaicenavičius ir A.Subačius talžo auką, bet pagalbos jie neiškvietė. Tylėjo ir nepilnametė A.Subačiaus draugė, atvykusi su smurtautojais. Ž.Vaitkus prievarta buvo ištemptas iš daugiabučio kiemo. Užpuolikai vedė jį gatvėmis apie 6 kilometrus, iki pat Kleboniškio miško – priverstinės kelionės metu auka tuo metu buvo spardoma, daužoma kumščiais, medine lenta į galvą, kitas, kūno vietas. Vaikinas buvo mušamas gausiai žmonių lankomose vietose ir pravažiuojamose vietose, bet neatsirado nė vieno, kuris surinktų pagalbos numerį. Našlaitis buvo smarkiai įbaugintas, todėl nedrįso šauktis pagalbos. Miške šaltą žiemos dieną nusikaltėliai nuavė vaikinui batus, nuvilko viršutinius rūbus.

Kankino 3 valandas

Per egzekuciją užpuolikai šokinėjo ant Ž.Vaitkaus veido – iš viso jis buvo mušamas ir kankinamas maždaug 3 valandas. Po to nusikaltėliai paliko auką miške, apdėję jos kūną šakomis.  Gruodžio 25 dieną žudikai grįžo į nusikaltimo vietą ir esant temperatūrai aukščiau nulio iškasė negilią duobę, kurioje paslėpė auką. 2017 metų vasario 9 dieną jaunuolio palaikus rado atsitiktinai pro šalį ėję žmonės. Nepaisant šaltojo metų laiko, kūnas jau buvo smarkiai suiręs, todėl palaikų tyrimas užtruko. Medicinos ekspertams nustačius smurtinę mirtį, tų pačių metų rugpjūčio 30 dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl itin žiauraus nužudymo.

Spruko į Angliją

Tyrėjus, kuriems vadovavo Kauno prokuroras Vytautas Gataveckas, žmogžudystės gijos atvedė iki T.Vaicenavičiaus. Jis buvo sulaikytas 2018 metų spalį. A.Subačius pabėgo į Angliją, bet šių metų rugpjūčio pabaigoje buvo sučiuptas ir perduotas Lietuvos pareigūnams. Bylos svarstymas teisme juda link pabaigos – greitai beliks tik pasakyti baigiamąsias kalbas, o nuosprendis žudikams turėtų būti paskelbtas dar šį rudenį. Abu vaikino budeliai anksčiau buvo teisti už vagystes ir kitus nusikaltimus, kuriuos vykdė net po žmogžudystės. Jiems gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2019/09/23/news/kraupios-naslaicio-zmogzudystes-detales-auka-saltyje-isrengta-kankinta-egzekucija-stebejo-16-mete-11928953/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2019/09/23/news/kraupios-naslaicio-zmogzudystes-detales-auka-saltyje-isrengta-kankinta-egzekucija-stebejo-16-mete-11928953/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy