Kaupiasi teismų bylos, keliamos Scientologijos bažnyčiai

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/kaupia... 2019-09-25 05:07:00, skaitė 98, komentavo 1

Kaupiasi teismų bylos, keliamos Scientologijos bažnyčiai

Kaupiasi teismų bylos, keliamos Scientologijos bažnyčiai, kaltinant didžiulio prekybos žmonėmis, vaikų išnaudojimo ir priverstinio darbo tinklo sudarymu

Pastaraisiais mėnesiais nemažai moterų kreipėsi į teismą, kaltindamos Scientologijos bažnyčią, pareikšdamos daugybę skundų dėl prekybos žmonėmis, priverstinio darbo ir prievartos prieš vaikus.

Ketvirtadienį moteris, nustatyta tik kaip Jane Doe, iškėlė bažnyčiai bylą Majamio Deido teisme, tvirtindama, kad organizacija įgalino seksualinę prievartą prieš vaikus ir priekabiavo prie jos, bei sekė ją nuo tada, kai praėjusiais metais ji paliko bažnyčią.

Teismo procesai vyksta po daugelį metų kritikuojamos paslaptingos bažnyčios ir jos vidinės veiklos kontrolės, kuri iš esmės tebėra mįslė pašaliniams asmenims.

Bažnyčia griežtai paneigė visus jai pareikštus kaltinimus ir kaltintojus vadino melagiais bei dėmesio ieškotojais.

Pastaraisiais mėnesiais buvo iškelta daugybė ieškinių Scientologijos bažnyčiai, kiekviename iš jų kaltinant paslaptingą organizaciją piktnaudžiavimu svaiginančiu mastu, įskaitant prekybą žmonėmis, priverstinį darbą, vaikų seksualinį išnaudojimą.

Ketvirtadienį nukrito dar viena uždanga, kai 25-erių moteris, minima tik kaip Jane Doe, pateikė trečiąjį ieškinį bažnyčiai nuo birželio mėnesio.

Teismo procesai vyksta po kelerių metų paslaptingos bažnyčios ir jos vidaus veiklos, kuri iš esmės tebėra mįslė pašaliniams asmenims, kritikavimo. Nemažai dėmesio sukėlė 2016 m. aktorės ir buvusio scientologo Leah Remini sukūrtas „Emmy“ laimėjęs dokumentinis serialas, kuriame išsamiai aprašomi buvusių bažnyčios narių išgyvenimai.

Bažnyčiai, kurią mokslinės fantastikos autorius L. Ronas Hubbardas įkūrė šeštajame dešimtmetyje, niekada nebuvo taikoma baudžiamoji atsakomybė. Tariamos jos aukos ieško teisybės per civilinius ieškinius, iškeltus daugelyje vietų visoje šalyje.

Bažnyčia griežtai paneigė visus jai pareikštus kaltinimus ir kaltintojus vadino melagiais bei dėmesio ieškotojais.

Ketvirtadienio civiliniame skunde, paduotame Majamio Deido teisme ir kaip pirmą kartą pranešta „The Tampa Bay Times“, Doe išsamiai aprašė nerimą keliančius kaltinimus dėl seksualinės prievartos, kurie datuojami jos ankstyvoje vaikystėje.

Doe teigė, kad ji buvo seksualiai prievartaujama bažnyčios prieglaudoje, kol ji lankė vaikų darželį, kur, jos teigimu, darbuotoja privertė Doe ir kitas jaunas merginas viena kitai atlikti seksualinius veiksmus. Ji taip pat teigė, kad darbuotojas masturbavosi priešais ją, ejakuliavo ant jos ir bent kartą privertė paimti jo penį į burną.

Nepaisant to, kad mokykloje pasakojo tai suaugusiesiems, Doe teigė, kad bažnyčia nesiėmė jokių veiksmų, kad atleistų darbuotoją ar sustabdytų jo priekabiavimą.

Doe taip pat teigė, kad bažnyčia ją išvežė į Venesuelą, kai jai buvo 11 metų, kur bažnyčios narys, kuris buvo garsaus scientologo sūnus, ją seksualiai užpuolė. Ji taip pat tvirtino, kad pranešusi apie piktnaudžiavimą ji buvo kaltinama kvietimu piktnaudžiauti ir „nuteista“ kelių mėnesių sunkiu darbu.

Be to, Doe teigė, kad kai praėjusiais metais ji galutinai pabėgo iš bažnyčios, scientologijos operatyvininkai pradėjo agresyvios priežiūros ir priekabiavimo kampaniją prieš ją. Ji sakė, kad jie supjaustė jos automobilio stabdžių linijas, vandalizavo jos turtą, sekiojo ir šimtais skambučių užplūdo jos telefoną.

Bažnyčios advokatai paneigė Doe įtarimus, sakydami „Insider“, kad tai yra „antireliginės melagystės“, ir apkaltino ją be įrodymų, kad ji anksčiau pateikė melagingą pranešimą policijai. „Tampa Bay Times“, kuris pranešė žinąs Doe tapatybę, teigė negalintis rasti jokių viešų įrašų apie melagingą policijos pranešimą apie baudžiamąjį persekiojimą.

„Šis melagingas, apgaulingas skundas pasiekė naują žemiausią lygį“, – pranešime „Insider“ sakė Tarptautinės Scientologijos bažnyčios bylinėjimosi patarėjas Williamas Formanas. “Jos skundas žiauriai ir nepagrįstai griauna nekaltų asmenų reputaciją. Šis skundas yra tik paskutinis antireliginių melagysčių pavyzdžys, kuriuo siekiama sugriauti gyvenimus. Bažnyčia atskleis šį skundą dėl šlykštaus apgaulės ir didybės.”

Daugybė moterų teigė, kad vykdoma prekyba žmonėmis, klastotės, bauginimai ir kliudoma teisingumui. Birželio mėnesį kita Jane Doe Los Andželo teisme pateikė ieškinį Scientologijos bažnyčiai, tvirtindama, kad ji tapo prekybos žmonėmis auka.

Moteris teigė, kad organizacija paskyrė ją prižiūrėtoja bažnyčios vadovui Deividui Miskevidžui (David Miscavige), kai ši buvo 15-os metų, šiose pareigose ji išlaikė maždaug 12 metų.

Pabaigoje ji pasakė, kad buvo patalpinta į izoliacijos programą, vadinamą „Skyle“, iš tikrųjų tai kalėjimo stovykla, kurią valdo bažnyčia. Teismo ieškinyje teigta, kad ji ten buvo išsiųsta tik todėl, kad jos, kaip Miscavige ūkvedės, padėtis reiškė, kad ji per daug žinojo apie jo santuokines problemas.

Moteris ieškinyje teigė, kad ji buvo užauginta scientologijos nare ir jai pavyko pabėgti nuo bažnyčios tik 2016 m., kai ji pasislėpė vieno aktoriaus automobilio bagažinėje.

Kitas rugpjūčio mėnesį Los Andželo teisme pateiktas ieškinys, apie kurį pirmiausia pranešė „HuffPost“, atėjo iš keturių moterų, kurios taip pat apkaltino aktorių ir scientologą Danny Mastersoną išžaginimu.

Moterys ieškinyje teigė, kad bažnyčia siekė nutildyti savo kaltinimus Mastersonui gąsdindama ir priekabiaudama prie jų, susekdama jas ir sudarydama sąmokslą kliudyti teisingumui. Jos tvirtina, kad bažnyčios pastangos buvo skirtos apgauti ar atmesti jų kaltinimus, kuriuos Mastersonas paneigė.

Bažnyčia apsigynė nuo birželio ir rugpjūčio mėnesio ieškinių, kaltinimus vadindama „juokingais ir apgaulingais“.

Šaltinis: Lietuvos televizija, insider.com