Lietuvos Vyriausybė ir Krašto apsaugos ministerija slepia faktą apie išpuolį prieš žydus Kaune

Autorius: Zingeris Šaltinis: https://lzbltkauno.wordpress.c... 2019-09-27 12:38:00, skaitė 345, komentavo 6

Lietuvos Vyriausybė ir Krašto apsaugos ministerija slepia faktą apie išpuolį prieš žydus Kaune

Be to, Krašto apsaugos ministerija apskritai nepateikė jokios informacijos apie įvykusį incidentą. Todėl kad šitas incidentas diskredituoja NATO priešakinių pajėgų bataliono karių Lietuvoje. Dėl šios priežasties Kauno žydų bendruomenės atstovai priversti tylėti.

Žinoma, kad rugsėjo 22-iąją Žaliakalnio žydų kapinės Kaune buvo išniekintos. Tai pranešė Kauno žydų bendruomenės portalas, laikraščiai – Infos Israel NewsJewish National NewsThe Jewish Press ir kt.

Pagal pranešimą, išsiaiškinti rezonansinį įvykį padėjo budri Kauno miesto gyventoja. Aira Sesartytė neliko abejinga išgirdusi, jog žydų kapinės teritorijoje Vokiečių tankas, nuvažiavo į įvykio vietą ir nufotografavo.

Vokiečių tankas važiavo tiesiai į kapus, savo vikšrais sutriuškino kapus ir sulygino juos su žemėmis. Kapinėse maždaug 30 žydų antkapių buvo nuversti, sudaužyti į gabalus. Be to, tą pačią dieną ant paminklinio akmens prie iejimo buvo pastebėta dažais nutepliota didelė svastika, tvoros buvo aprašinėti antisemitinio ir profašistinio turinio užrašais bei simboliais.

Kaip žinoma, rugsėjo 22 dieną Kaune baigėsi Vokiečių dienos. Visą savaitę Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“ ir NATO priešakinių pajėgų grupė „eFP Battle Group“ prie Kauno pilies esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje kauniečiams demonstravo karinę techniką. Po karinės įrangos demonstravimo vokiečių tankas turėjo grįžti į savo nuolatinės dislokacijos vietą Rukloje.

„Kaip jie elgiasi – pačių atsakomybė ir sąžinės reikalas. Bet normalus žmogus negalėjo šitaip padaryti, – sakė Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Žakas Gercas. – Ir jei žmonės yra kalti, jei kažką daro, kas prasilenkia su įstatymais, tai jie turi būti nubausti. Nepaisant to, kad NATO kariai yra mūsų sąjungininkai. Be to, už kapinių priežiūrą atsakingai Savivaldybei derėtų svarstyti, kaip apsaugoti kapines nuo tokių vandalų“.

Tokie vandalizmo aktai primena tuos tragiškus istorinius įvykius, kurie, kaip mes tikimės, niekada nepasikartos. Nei pas mus Lietuvoje, nei jokioje kitoje šalyje. Tai vandalizmas ir išniekinti mūsų jausmai.

Tačiau tai nenuostabu, nes žinoma, kad Vokietijoje vandalai išniekina žydų kapines vidutiniškai kartą per dvi savaites. 2018 m. taip pat buvo įvykdytas 21 antisemitinis išpuolis prieš sinagogas ir kitas religines žydų vietas, pranešė Vokietijos vidaus reikalų ministerija.

Žydų (litvakų) senosios kapinės ir žudynių vietos Kauno rajone Kapinės kiekvienam žmogui ir tautai –ne tik atminimo įamžinimas, bet ir svarbus praeities bei dabarties liudininkas, atspindintis tautos kultūrą, tradicijas. Lietuvos žydų istorija yra neatskiriama visos Lietuvos istorijos dalis.

Kauno žydų bendruomenė inicijavo peticiją, kurioje raginama priešintis bet kokio pobūdžio antisemitizmui, reikalaujama surasti ir bausti asmenis, atsakingus už žydų kapinių išniekinimą Kaune.

Peticija paskelbta change.orgpeticijos.com interneto portaluose.