Nerimą keliantis Gretos Thunberg kultas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/nerima... 2019-09-28 13:17:00, skaitė 200, komentavo 3

Nerimą keliantis Gretos Thunberg kultas

Gretos Thunberg kultas yra nepaprastai nerimą keliantis ir todėl, kad jis žymi naują žemumą kanalizacijos trasoje, į kurią, atrodo, linkusi Vakarų civilizacija. Net jei manyčiau, kad natūraliai susidarančios dujos, kurias kiekvienas iš mūsų kvėpuojame tūkstančius kartų per dieną ir kurias augalai naudoja fotosintezei, pasibaigs mūsų mirtimi, mane vis tiek giliai sujaudins Šios mergaitės, kuri yra labai aiškiai psichiškai nestabili, panaudojimas kaip dienotvarkės vaiko plakatą.

Šis jos kalbėjimo JT vaizdo įrašas yra pavyzdys, kaip ir jos pareiškimas Davoso miniai šių metų pradžioje, kuriame ji nusprendė visiems paskleisti savo paties beviltiškų kančių ženklą:

„Suaugusieji sako, kad skolingi jauniems žmonėms, kad suteikia vilties. Bet aš nenoriu jūsų vilties. Aš nenoriu, kad jūs teiktumėte viltį. Aš noriu, kad jūs panikuotumėte. Noriu, kad jūs jaustumėte tą baimę, kurią jaučiu kiekvieną dieną. Aš noriu, kad veiktimėte. Noriu, kad veiktumėte kaip krizės metu. Aš noriu, kad elgtumėtės taip, tarsi namas užsidegtų, nes jis dega.“

Priežastims, kurias pagrindžia neginčijami faktai, nereikia šiek tiek nerimastingų ir emocingų paauglių mergaičių, kurios vadovautų kaltinimui. Priešingai, racionali visuomenė gali manyti, kad šiek tiek nerimstančios ir emocingos paauglės mergaitės šiek tiek kliudo faktams, nes jos greičiausiai juos paneigia ir perkelia klausimus iš proto ir racionalaus diskurso į emocijas ir jausmus.

Kas, aišku, ir yra esmė ir kodėl ji yra ten, kur yra. Iki praėjusių metų buvo visiškai įmanoma laikyti pagrįsta poziciją, kad bet kokie pasaulinio klimato pokyčiai nebūtinai yra žmonių veiksmų padarinys ir nėra laikomi neginčyjamais. Taip, visiškai nemalonus „neigėjų“ kaltinimas buvo vis labiau naudojamas šmeižiant tuos, kurie abejojo ​​pareikštais teiginiais. Tai reiškė, kad užimti tokią poziciją buvo lyginama su visiškai neigiama nacių vykdomu genocidu prieš milijonus žydų tautybės žmonių atžvilgiu. Nepaisant to ir fakto, kad dauguma korporatyvinės žiniasklaidos atstovų buvo linkę teigti, kad žmonės atsakingi už klimato pokyčius, traktuoti kaip įrodytą faktą, vis tiek buvo galima nesutikti, kad nebūtų elgiamasi kaip su priešu, ar labai nedoru žmogumi.

Ši situacija buvo akivaizdžiai netoleruotina tiems, kurie turi daugiausiai naudos iš skleidžiamų teiginių, todėl – bent jau taip man atrodo – jie nusprendė padidinti įtampą, naudodami – ir turiu omenyje NAUDODAMI – vaiką savo tikslams. Ir ne tik bet kurį vaiką, o tą, kuris jau serga depresija ir kitomis psichinėmis ligomis ir sugeba nepaprastai emociškai ir „pranašiškai“ kreiptis į „pasaulį“. Jei viskas būtų susiję su faktais, tokios taktikos nereikėtų, tačiau tokio žmogaus negailestingas žingsnis į priekį yra aiškiai skirtas uždaryti visas likusias diskusijas, nes tie, kurie kritikuoja jos ar jos pranešimą, dabar gali būti automatiškai vaizduojami kaip žiaurūs, akmenines širdis turintys, bei neturintys užuojautos asmenys.

Tai dar labiau paskatino emocijas. Be abejo, yra keletas žmonių, kurie Miss Thunberg yra labai nemalonūs, ir, be abejonės, ji buvo šiek tiek įžeista. Galų gale yra daugybė nesąžiningų žmonių, kuriems patinka būti nesąžiningiems kitiems. Tačiau visiškai įmanoma nesutikti su jos žinia ir yra visiškai pagrįsta piktintis tuo, kad ji tokiu būdu išnaudojama, siekiant tęsti darbotvarkę, kurią pastūmėjo tie, kurie yra aukščiau maisto grandinėje, neserga ar iš tikrųjų yra blogi žmonės. Asmeniškai linkiu jai visokeriopo palaiminimo ir kad ji ras ir vilties, ir laimės.

Vis dėlto verta atsiminti, kad ne iš vadinamųjų „Neigėjų“ stovyklos faktų ir priežasčių buvo priimtas sprendimas emociškai sutrikdytą vaiką naudoti kaip visuotinį atstovą ir kreiptis į pasaulio žmones. Tai turėjo būti tie, kurie tvirtina turintys faktus, įrodymus ir tradicinį mokslą. Kodėl? Jei mokslas iš tikrųjų tai rodo, o faktai iš tiesų yra neginčijami, kodėl reikia naudoti pažeidžiamą mergaitę darbotvarkės įgyvendinimui, kaip aiškiai atsitiko šioje situacijoje?

Asmeniniu lygmeniu bijau dėl Mis Thunberg. Ji, be abejo, anksčiau ar vėliau sužinos, kad ją išnaudojo tie, kurie, jos manymu, buvo jos draugai, tik sužinos, kad jie buvo pasirengę mesti ją, kai tik ji jiems pasitarnavo. Ji galiausiai taps klausimu barų viktorinose ir žaidimuose po 20 ar 3o metų (taip, aš tikiu, kad visas pasaulis, viešieji namai ir stalo žaidimai vis dar bus čia).

Visuomenės lygmeniu, tiesą sakant, visa tai turi gana nemalonų tyčinės kampanijos, skirtos sugėdinti ir užtildyti žmones, išnaudojant, atvirai kalbant, labai suirzusį vaiką. Ir tai, kad yra žmonių, kurie yra pasirengę naudoti tokią emocinę taktiką savo darbotvarkei tobulinti, yra išties gąsdinantis dalykas ir nėra gerai. Esame pavojuje, jei taptume visuomene, kuriai visiškai vadovauja emocijos vietoje proto, o rezultatai pastebimi didėjančiame didelių žmonių būrių nesugebėjime net sutikti su galimybe, kad turėtų būti leidžiamos kitokios nuomonės nei jų pačių.

Nesvarbu, ar sutinkate su miss Thunberg žinia, ar esate skeptiškas, ar visiškai atmetate, jos išnaudojimas ir aplink ją išaugęs kultas turėtų jus trikdyti.

Šaltinis: Lietuvos televizija, zerohedge.com