Lietuvoje žodžio ATSIPRAŠAU nebeliko. Tačiau jį anksčiau ar vėliau teks prisiminti

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2019-10-02 11:55:00, skaitė 117, komentavo 0

Lietuvoje žodžio ATSIPRAŠAU nebeliko. Tačiau jį anksčiau ar vėliau teks prisiminti

Vienas iš 100-ui metų įsislaptinusių, anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Žmonių partijos atstovas Arvydas Anušauskas.

Kaip jau buvo skelbta, LR Seimas tikisi, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) įvykdyto kardinolo Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio įrodymais nepagrįsto apšmeižimo bendradarbiavus su TSRS KGB nueis į užmarštį. Tačiau to tikrai nebus.

2019 m. spalio 2 d. įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Lietuvoje žodžio ATSIPRAŠAU nebeliko“. Spaudos konferencijoje dalyvavo profesorė Silvija Sondeckienė ir buvęs LR Seimo narys Audrius Nakas.

Spaudos konferencijoje buvo pristatyta LR Seimo valdybos pavedimu LR Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos sudarytos Darbo grupės dėl Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos kreipimosi į LR Seimo valdybą ištyrimo.

2018 m. sausio 5 d. kilo didžiulis viešas rezonansas, LGGRTC interneto svetainėje kgbveikla.lt paskelbus LGGRTC sukurtus dokumentus, kad a.a. kardinolas Vincentas Sladkevičius skelbiamas KGB agentu „Alksnis“, a.a. Donatas Banionis – KGB agentu „Bronius“, a.a. Saulius Sondeckis KGB agentu „Saliutas“.

Tyrimas Seime, nors ir visiškai neišsamus, patvirtino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro savavaldžiavimą, darbuotojų prisipažinimus, kad ši nepagrįsta, šmeižikiška informacija buvo sukurta ir paviešinta pažeidžiant įstatymus ir nustatytą tvarką, kad atsakinga už tai, visų pirma, LGGRTC Generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Lieka pats sunkiausias klausimas – tai atsiprašymas.

Taip pat, nori to kas ar nenori, teks išsiaškinti ir paviešinti pavardes tų, kurie suorganizavo ir įvykdė šią vieną šlykštesnių provokacijų prieš Lietuvą.

Dalyvauti spaudos konferencijoje buvo pakviesta visa Seimo valdyba bei Valstybės istorinės atminties komisijos sudaryta Darbo grupė su jos vadovu Arūnu Gumuliausku priešakyje. Jie nedrįso ateiti.

Spaudos konferenciją galima žiūrėti čia: