Oskaras Koršunovas. Politinis katarsis

Autorius: Oskaras Koršunovas Šaltinis: https://www.facebook.com/oskar... 2019-10-02 12:39:00, skaitė 163, komentavo 1

Oskaras Koršunovas. Politinis katarsis

Kartą Aristotelis kratė kriaušę, bet jam ant galvos nukrito obuolys. Kiti padavimai pasakoja, kad tai buvo ne obuolys, o milžiniškas ananasas. Ne esmė. Bet visgi nuo to laiko atsirado sąvoka katarsis. Išskyrus Diogeną, nė vienam graikui ši aristoteliška sąvoka nepatiko, nes graikai buvo tiek sugedę, korumpuoti, apsivogę ir visaip kitaip apsiperdę, kad apie jokius katarsius nė girdėti nenorėjo. Užtat Diogenas sėdėjo savo statinėje ir šaukė „Katarsis, katarsis, katarsis…“, tuo be galo erzindamas atėniečius.

Būtų labai neprošal, kad tas rėksnys pagaliau išlįstų iš savo sutrūnijusios statinės ir ateitų į Lietuvos seimą bei pradėtų ten šaukti tą savo katarsį. O gerklė pas jį galinga. Net Karbauskis nusigrūdintų į savo Naisius. Pranskietis išvažiuotų į Turkiją pailsėti, Veryga prisigertų, o Gražulis pasisiūdintų vaivorykštinę vėliavą, nu ir t.t.

Diogeniškas katarsis rezonuotų po visą Lietuvą. Ir tada visi apsivalę ir praskaidrėję imtų šokti šiuolaikinį klumpakojį. Ir net emigrantai kartais grįžtų pašokti. O Vytis grįžtų į Vilnių. Tiesa, be galvos, bet kardo nepametęs. Astra Genovaitė Astrauskė su savo mokiniais guašu raudonai išdažytų visą Vilnių, nes nėra šitame mieste nė centimetro, kur nebūtų pralietas kraujas. Vienos lentos pačios sulįstų į namų sienas, o kitos išlįstų iš užmūrytų nišų. Cvirka pats nuliptų nuo postamento ir grįžtų namo toliau rašyti vaikams „Nemuno šalies pasakas“ arba „Vaikų karą“.

Kultūros ministerija pradės dirbti kultūringai ir tarnaus kultūrai. Na, o valdininkai, nepatikėsite - dirbtų, dirbtų, dirbtų… Ir tai tik mažas fragmentas to, kas būtų jei Lietuvą ištiktų politinis katarsis.