Latvija skundžiasi dėl Rusijos planų visiškai atimti iš Baltijos šalių tranzitą

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/baltic/... 2019-10-05 13:28:00, skaitė 168, komentavo 4

Latvija skundžiasi dėl Rusijos planų visiškai atimti iš Baltijos šalių tranzitą

Kaip pažymėjo Latvijos Seimo deputatas, Baltijos šalys pasirodė kaip nepatikimos partnerės tranzito srityje ir visiškai aišku, kodėl Maskva pasirinko investuoti milžiniškas pinigų sumas kurdama savo infrastruktūrą

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Artimoje ateityje Latvijos biudžetas gali prarasti ypač reikšmingą pajamų šaltinį — pajamas iš Rusijos tranzito per Baltijos uostus, sakė Seimo deputatas, buvęs Latvijos ekonomikos ministras Viačeslavas Dombrovskis.

Latvijos politikas interviu "Baltnews.lv" pareiškė, dešimtajame dešimtmetyje kiekviena iš Baltijos šalių išskyrė tam tikrus ekonomikos sektorius, kurie papildytų biudžetą. Taigi Lietuva, pasak Dombrovskio, "pasirinko pramonę", Estija —informacines technologijas, o Latvija nusprendė sutelkti dėmesį į tarptautinį finansų centrą ir tranzitą.

Tačiau naujausi įvykiai parodė, kad finansų centras, kuris buvo kuriamas ir plėtojamas daugiau nei 20 metų, "buvo sulaužytas per mažiau nei dvejus metus", o tranzitą "laužė ir tebelaužo jau dešimt metų", — teigė politikas.

Deputato teigimu, klausimas, kaip ateityje bus papildomas Latvijos biudžetas, yra labai aktualus.

Kaip pažymėjo Dombrovskis, tranzito problemos gali kilti dėl to, kad "nenorima užmegzti konstruktyvių santykių su Rusija".

"...Akivaizdu, kad Rusija pati ieškos alternatyvų ir statys savo uostus, ką ji ir darė daugiau nei dešimt metų. Matome, kad tranzitas pamažu eina į Rusijos uostus. Matome, kad Rusijos vyriausybės įrengimas visiškai atims tranzitą iš Baltijos šalių", — sakė Latvijos deputatas.

Anot jo, 1990 metais Rusija labai aktyviai naudojo Baltijos uostus žaliavų tranzitui, tačiau Lietuva, Latvija ir Estija elgėsi taip, kad Maskvai kilo didelių abejonių dėl santykių stabilumo ir, akivaizdu, ji nenorėjo priklausyti nuo šalių, kurios jai yra nedraugiškos.

Anot Dombrovskio, visiškai akivaizdu, kodėl Rusijos pusė nusprendė investuoti "šimtus milijonų eurų" į savo infrastruktūros plėtrą. Jau dabar Latvija gauna perpus mažiau lėšų, kiek galėtų, jei Rusija nestatytų trijų naujų uostų — Primorsko, Ust-Lugos, Vysotsko.

Pasak deputato, Maskva ir Ryga turi daug abipusiai naudingo ekonominio bendradarbiavimo sąlyčio taškų, tačiau dabartinė Rygos valdžia nenori jų ieškoti.