Kokiu statusu Lietuvos piliečiai dalyvaus karo misijoje Sirijoje?

Autorius: Durnių Laivo Kapitonė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-10-10 19:10:00, skaitė 196, komentavo 2

Kokiu statusu Lietuvos piliečiai dalyvaus karo misijoje Sirijoje?

Kokiu statusu Lietuvos piliečiai dalyvauja karo misijose užsienyje? Jei klystu, kas arčiau prie juristų mane pataisys?

Ką gi veikia lietuviai misijaudami užsienyje?

Afganistanas: straipsnis "Spec. pajėgų karys: nukenksmintų priešų skaičius, manau, nustebintų Lietuvą" Parašytas 2015 m. lapkričio 27 d. Delfyje  

Citata:

 "Kaip pavyzdį kariai papasakojo apie pasalą, kuri teroristams baigėsi labai liūdnai. Jie užpuolė lietuvius ir greitai atsitraukė. O tuo metu čia skraidė nepilotuojami lėktuvai.  Dronai užfiksavo, į kurį kaimą pasitraukė užpuolikai. „Aitvaras“ nurodytą kaimą apsupo, prasidėjo mūšis. Į pagalbą atskrido aviacija.

Visa maištininkų grupė (6 ar 7 žmonės) buvo sunaikinta. Kariai surinko nukautųjų telefonus ir perdavė juos žvalgybiniam centrui. Išanalizavus telefonų duomenis paaiškėjo, kad teroristai turi ryšių su aukščiausiais  oficialiais Afganistano vadovais arba jų aplinka."

Tai buvo SOP vado citata.

Dabar išimam būdvardžius (propaganda...) ir neskubėdami perskaitom tekstą. Be būdvardžių:

Ėjo grupė vietinių asmenų pavaldžių aukščiausiųjių oficialių Afganistano vadovais ir jų aplinkai (gal partizanai nu?) ir pamatė svetimus. Gal teroristus? Ne civilius. Mocai? Kažkokie banditai.  Atie bac - vietinius nužudo. Telefonuose įrodymai, kam pavaldūs buvo tie žmonės. Civilių kaimas sunaikinamas - negi vandeniu kaimą laistė aviacija?

Kokiu statusu lietuviai užsienio misijose?

„Samdinys“ šiuo atveju apibrėžiamas kaip asmuo, veikiantis su tikslu gauti materialinį atpildą ir nesantis kariniame konflikte arba kariniuose veiksmuose dalyvaujančios šalies piliečiu, pastoviai negyvenantis jos teritorijoje ir nesantis asmeniu, pasiųstu įvykdyti oficialių įsipareigojimų.

Ką įrodo misijų formavimo principas. Jokių Įsakymų. Nei žodžiu. Nei raštu. Finansavimą didinti iki kol atsiras savanorių. Nes:

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ - N U T A R I M A S
1. Tarptautinių operacijų padaliniai formuojami savanoriškumo principu iš profesinės karo tarnybos karių ir atsargos karo prievolininkų.

SAVANORIŠKUMO PRINCIPAS. Noriu priminti. Parašas, kad kažkur eini ir dalyvauji savo noru yra labai dideles juridines pasekmes turinti gestas. Tavęs Valstybė nesiuntė- tu samdinys. Važiuoji savo noru už pinigus. Lietuva tave išlydį, o ne įsako vykti ginti Lietuvos interesus...

Suprantat artimieji? Gerai kol gerai. Istorija visai nesena. Naujų publikacijų ta tema nepastebėjau:

SALDŽIŪNAS - Ačiū- uvažaju pacan. 2015 m. Specialųjų Operacijų Pajėgų (SOP) kariai pasakojo:

- Mašiną sprogimas  apvertė, o joje likęs karys neteko kojos, buvo pažeista rega. Sužeistą karį  gydė geriausi specialistai, dabar jis jau vaikšto su kojos protezu, po gydymo  jis ir vėl mato. Neseniai vedė. „Jo gyvenimas nesustojo“

2017 m antraštė delfyje apie tą patį karį:

- Tarnybos metu be kojos likusį karį pribloškė biurokratų požiūris: o kas tu toks ir ko nori?

Nu tai. Biuletenio nėra. PSD tetai Sodrai nesumokėtas. Viskas. Pinigų turi? Nu o kas kaltas? Emigrantams primenu apie įstatymus parašytus jums ir kurių Pranckiečio ir Karbauskio valstiečiai nepakeitė... Padėkokim jiems. Ir Seimui:

PSD

Pradėjus mokėti sveikatos draudimo įmokas, gyventojas tampa apdraustu tik po trijų mėnesių, kai iš eilės nuolat mokėjo šias įmokas. Ši sąlyga yra taikoma laiko prasme (ne pinigine), todėl sumokėti vienu kartu už praėjusius tris mėnesius ir tapti apdraustuoju negalima.

Tais atvejais, kai nustojama mokėti įmokas, asmuo gali gauti sveikatos priežiūros paslaugas dar vieną mėnesį.

Nu jūs supratot - valstiečiai šiandien dauguma. Jei ne jie tai kas?

Ai ką tie valstiečiai Seimas ir Vyriausybė - laisva ir nepriklausoma Lietuva rodyklių sukioti atsisakyti negali, nors dauguma populiacijos pries sukinėjimą.

Ai. Valstiečių prioritetai: