Žmonių partija tęsia mūšį su Baltarusijos branduoline jėgaine: G. Landsbergis parašė laišką

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/zmoniu... 2019-10-19 11:47:00, skaitė 88, komentavo 2

Žmonių partija tęsia mūšį su Baltarusijos branduoline jėgaine: G. Landsbergis parašė laišką

Garsaisuais Lietuvos anūkas – Landsbergių Gabrielius.

Liberalių pažiūrų, naujųjų laikų neobolševikai – Žmonių partija – dar mėgstanti prisistatyti konservatorių vardu, dėl Baltarusijos AE grėsmės kreipiasi į visos Europos dešiniuosius.

Minėtos partijos lyderis Gabrielius Landsbergis laišku kreipėsi į Europos liaudies partijai (ELP) priklausančių centro-dešiniosios krypties partijų pirmininkus, kviesdamas palaikyti Lietuvą sprendžiant Baltarusijoje statomos atominės elektrinės keliamos grėsmės klausimus.

„Paaiškėjus, kad Vyriausybė ir mūsų diplomatinė tarnyba iki šiol nesiėmė jokių aktyvių veiksmų, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių vykdant įstatyme išreikštą politinę valią, o mūsų partneriai Europos Sąjungoje nebuvo tinkamai informuoti apie Lietuvos poziciją šiuo klausimu, nusprendėme kreiptis į Europos liaudies partijos politinę šeimą, kad ši įstatymu įtvirtinta nuostata jiems taptų žinoma. Taip pat prašau solidarumo siekiant visos ES vienybės užtikrinant, kad nešvari elektros energija iš nesaugių trečiųjų šalių elektrinių nepasiektų Europos elektros energijos rinkos. Nesaugios Astravo atominės elektrinės veiklos sustabdymas yra gyvybiškai svarbus klausimas Lietuvai“, - nurodė G. Landsbergis.

Laiške taip pat konstatuojama, kad Baltarusijos atominė elektrinė, pastatyta ant netinkamai parinktos statybų aikštelės ir esanti pernelyg arti Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos narės sostinės – Vilniaus, kelia pavojų ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos saugumui.

„Elektrinė yra statoma nesilaikant ESPOO konvencijos reikalavimų, neįvykdžius po streso testų pateiktų rekomendacijų ir nepašalinus aptiktų trūkumų, o svarbiausia – pažeidžiant esmines Branduolinės saugos konvencijos nuostatas, todėl negali būti ir niekada nebus saugi. Vienintelis būdas užtikrinti jos saugumą – pasiekti, kad ji nebūtų eksploatuojama“, - atskleidė G. Landsbergis.

Ekspertai.eu taip pat primena, kad žalią šviesą Baltarusijos AE uždegė konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybė, kuri viską gerai žinojo, sekė informaciją, net susitikinėjo su Baltarusijos aukščiausiais pareigūnais, tačiau nieko nenuveikė, kad prie pat Lietuvos sienos atominė neatsirastų. Baltarusija lemiamus sprendimus priėmė 2011 metais, kai pasirašė elektrinės statybos kontraktą su Rusijos korporacija „Rosatom“.

Daugiau informacijos apie Baltarusijos atominę elektrinę rasite ekspertai.eu
skiltyje „Baltarusijos atominė“.