Nerijus Cesiulis. Alytaus Černobylis

Autorius: Nerijus Cesiulis Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-10-19 12:02:00, skaitė 1938, komentavo 4

Nerijus Cesiulis. Alytaus Černobylis

Taip dabar šią nelaimę Pramonės parke vadina alytiškiai. Puikiai suprantu žmonių baimę dėl taršos, kaip tai atsilieps mūsų sveikatai, gyvenimo kokybei, gamtai. Juk pats turiu du dar visai mažus vaikus, žmoną, tėvus, giminaičius, draugus – dėl to, sakau labai nuoširdžiai, bijau nemažiau už jus.

Nuo pat gaisro pradžios esu pačiame epicentre. Kaip ir jūs, matau vis dar rūkstančius dūmus, jaučiu aitrų kvapą ir nesuprantu, kodėl Aplinkos apsaugos agentūros duomenys rodo pieno riebumą, kai visi suvokiame, kokie nuodai yra degančios ir smilkstančios padangos. Ir ne viena, ne dvi, o tūkstančiai padangų.

Šiandien važiavau aiškintis, kaip yra iš tiesų.

Aplinkos apsaugos agentūros atstovai aiškino, kad oro kokybė Alytaus miesto gyvenamuosiuose rajonuose normų neviršija, nes, pasak specialistų, šį kartą gamta tiesiog alytiškių pusėje – vėjas visą bjaurastį neša nuo miesto. Tačiau visai kita situacija Miklusėnų ir kitų rajono gyvenviečių gyventojams – ten, kur pastarąsias dienas pučia vėjas. Kaip labai užterštos tos teritorijos, duomenys vis dar tikslinami, tačiau aš kaip tėvas, vyras, draugas sakau – jeigu turite galimybę, vykite toliau nuo gaisro židinio atsižvelgdami į meteorologų prognozes, jei tokios galimybės nėra – kuo daugiau laiko praleiskite patalpose, praneškite tarnyboms, jei neturite geriamojo vandens ar reikia bet kokios kitos pagalbos. Nesvarbu, miesto ar rajono gyventojai, tokios tragedijos akivaizdoje visi esame lygūs.

P.S. Šiandien jau žinome, kad Alytaus reabilitacijos centre rasta sveikatai pavojingų medžiagų. Džiaugiuosi, kad nieko nedelsdami evakavome ir į saugias patalpas perkėleme daugiau nei 90 silpnos sveikatos žmonių, iš kurių net 23 patys negalėjo visiškai judėti.

NAUJAUSIA INFORMACIJA MIKLUSĖNŲ GYVENTOJAMS. Kietųjų dalelių koncentracija KD10 padidėjusi – tai reiškia aukštą užterštumo lygį, o Lakiųjų organinių junginių (benzeno) koncentracija padidėjusi, bet neviršija normos. Tokios naujienos mane pasiekė iš Aplinkos apsaugos agentūros.

Alytaus meras Nerijus Cesiulis