Ne tik dėl gaisro: politologas atskleidė, už ką gali atleisti Tamašunienę

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-10-23 16:45:00, skaitė 454, komentavo 1

Ne tik dėl gaisro: politologas atskleidė, už ką gali atleisti Tamašunienę

Eksperto Vadimo Volovojaus manymu, vidaus reikalų ministrė pateko į nemalonią situaciją, kilus politiniam skandalui dėl Seimo pirmininko posto

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovė Rita Tamašunienė gali būti atleista greičiau dėl nestabilios politinės situacijos Seime, nei dėl gaisro Alytuje, interviu Sputnik Lietuva sakė politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

Praėjusią savaitę Alytaus "Ekologistika" sandėlyje kilo gaisras. Degė apie du tūkstančiai kvadratinių metrų naudotų padangų sandėliavimo ploto. Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų medžiagų, iki šiol pastebimas uždūmijimas. Alytaus rajone buvo paskelbta ekstremalioji situacija, tačiau vėliau ji buvo atšaukta.

Pirmadienį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad gaisrą užgesino gelbėjimo pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdynų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės. Tačiau, pasak miesto mero Nerijaus Cesiulio, gaisras nebuvo pašalintas ir specialistai iki šiol gesina padangas, o ministerija laiku nesureagavo į susidariusią situaciją.

Po to internete pasirodė peticija su raginimu atleisti vidaus reikalų ministrę. Dokumentą jau pasirašė daugiau nei 26 tūkst. žmonių.

Volovojus pažymėjo, kad, viena vertus, šis atvejis parodė, kad Lietuva turi būti geriau pasirengusi tokioms situacijoms, nes kaskart paaiškėja, kad yra tam tikrų trūkumų ir "netobulumų".

Tačiau, kita vertus, pasak Volovojaus, situacija gali būti labiau susijusi su dabartine politine situacija.

"Vidaus reikalų ministerijos vadovė atstovauja "Lietuvos lenkų rinkimų akcijai". Seime vyko balsavimas dėl pirmininko, kuris išsaugojo savo postą. Šis balsavimas nepavyko, tačiau valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis labai norėjo, kad balsavimas būtų sėkmingas. Ir kyla įtarimų, kad balsavimas nepavyko dėl lenkų frakcijos", — tikina Volovojus.

Jo manymu, jei bus patvirtinta, kad dėl balsavimo nesėkmės kalti lenkai, padidėja tikimybė, jog Karbauskis bandys atkeršyti lenkams per Tamašunienę.

"Ir jei nebūtų šio konteksto (politiniai žaidimai dėl Seimo pirmininko posto — Sputnik), tikimybė, kad ministrė bus nušalinta ar pakeista, būtų mažesnė", — teigė politologas.

Anot Volovojaus, jei lenkai neturi nieko bendro su balsavimo žlugimu, tada ministrė greičiausiai nebus nušalinta, nepaisant opozicijos pasipiktinimo ir reikalavimų atleisti pareigūnę.

Skandalas dėl Lietuvos Seimo pirmininko posto

Pagal naują koalicijos susitarimą Seimo pirmininko postas turėjo atitekti Socialdemokratų darbo partijai. Tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą, o kilus konfliktui su Karbauskiu, jis visiškai pasitraukė iš "valstiečių" gretų. Iškart kilus skandalui Seimo pirmininkas teigė, kad jo atsistatydinimui nepakaks balsų.

Lietuvos Seime jau įvyko du posėdžiai, kurių metu vyko slapti balsavimai dėl Pranckiečio atleidimo. Abu žlugo.