Kokios bus pasekmės? Gaisras padangų sandėlyje Lietuvoje palietė beveik 65 tūkstančius žmones.

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-10-25 19:15:00, skaitė 491, komentavo 3

Kokios bus pasekmės? Gaisras padangų sandėlyje Lietuvoje palietė beveik 65 tūkstančius žmones.

VRM pateikė informaciją apie oro, dirvožemio, vandens, maisto produktų užteršimą ir kitus su gyventojais susijusius faktus. Paaiškėjo, kad galimai paveiktoje zonoje gyvena dešimtys tūkstančių žmoni

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvos vidaus reikalų ministerija pateikė interaktyvų teritorijų užterštumo žemėlapį dėl gaisro, kilusio bendrovės "Ekologistika" padangų perdirbimo sandėlyje, Alytuje.

Jį parengė Alytaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su vyriausybinės avarinių situacijų komisijos įsteigtu spaudos centru, kad pateiktų gyventojams daugiau informacijos apie gaisrą.

Žemėlapyje yra duomenų apie oro, dirvožemio, vandens, maisto produktų užteršimą, taip pat kiti su gyventojais susiję faktai.

Remiantis šia informacija, gaisro padariniai paveikė Alytaus ir Alytaus rajono teritorijas, kuriose gyvena beveik 64,5 tūkstančio žmonių. Tuo pat metu tarša neišplito už Lietuvos ribų.

Gaisras kilo praėjusią savaitę. Sudegė apie du tūkstančius kvadratinių metrų panaudotų padangų sandėliavimo vietos. Dėl užsidegimo į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių iš degimo produktų, iki šiol pasbemimi dūmai nuo gaisro. Alytaus rajone buvo paskelbta ekstremalioji situacija, tačiau vėliau ji buvo atšaukta.

Pirmadienį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad gaisras užgesintas. Tačiau Alytaus meras Neris Cesiulis paneigė informaciją, pareiškęs, kad gaisras nebuvo likviduotas ir specialistai vis dar užsiima rusenusių padangų gesinimu, ir iš viso sukritikavo ministeriją už nesavalaikę reakciją.

Pasipiktinę ir šalies gyventojai. Internete vis daugiau parašų surenka peticija, raginanti atleisti iš pareigų vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašiunienę. Ją jau pasirašė daugiau nei 33 tūkstančiai žmonių.

Manau, visiems paliestiems Alytaus tragedijos verta sužinoti Janinos Davidonienės nuomonę, kaip susitvarkyti su pasekmėmis:

Skaitau spaudoje apie gaisrą Alytuje, ir širdį spaudžia.

Esu polimerų perdirbimo specialistė ir visą savo darbinį laikotarpį dirbau su cheminėmis medžiagomis, užtat puikiai žinau kaip pražūtingai veikia šios degimo metu išsiskyrusios medžiagos.

Be to, buvau pati patyrusi stiprų apsinuodijimą gamtinėmis dujomis bei plaučius užkimšusi smulkiomis smėlio dulkėmis. Taip kad esu išgyvenusi panašų pragarą į tą, kurį patyrė Alytaus gaisro gesintojai.

Skaitau mero žodžius, kad palūžo gaisrininkai, pervargo... O ar kas nors žino, kad kai plaučiai būna užkimšti dulkėmis akmenskaldžiams, dirbusiems šachtose anglių kasėjams ir pan., visiškai nebūna jėgų, sunku paeiti, aš pati net nesugebėjau užlipti į 2-ą aukštą, užtat teko keisti butą, kad būtų liftas. O čia meras teigia, kad tik pervargo vyrai...

Tai čia jau yra abejingo požiūrio į pasiaukojančiai dirbusių žmonių sveikatą pirmasis požymis.

Rašau todėl, kad yra galimybės išvalyti plaučius nuo tų kietųjų dalelių nusėdimo, bet tai ne vaistai ir ne sanatorija, todėl tie žmonės bus palikti likimo valiai su savo negalia. Užtat siūlau patiems įsigyti Frolovo kvėpavimo aparatus ir kvėpuoti jais, ypač tiksliai prisilaikant metodikos. Jie nebrangūs, tad nelaukit valdžios malonės, o įsigykit internetu arba rusiškų papildų kioskeliuose, o taip pat Ramunėlės vaistinėse, bet jose dvigubai brangiau.

Noriu perspėti, kad Samozdrav kvėpavimo apratai šiuo atveju netinka, tik Frolovo.

Ir nepasitikėkit tais specialistais, kurie bandys įtikinti, kad neįmanoma pašalinti kietųjų dalelių iš plaučių. Tikrai įmanoma, bet tik ne vaistų pagalba.

O dar signalai, kad pykina bei peršti gerklę - tai jau rimto organizmo apnuodijimo išsiskyrusiomis polimerų degimo metu dujomis požymis. Šiuo atveju būna apnuodytas kraujas, pakenktos kepenys, kasa ir pan. Vėliau gali atsirasti augliai. Užtat reikia kuo greičiau šalinti iš organizmo šias nuodingas medžiagas.

Man gyvenimą grąžino šiame užburtame rate tik želmenų sultys, tad siūlau ir nukentėjusiems nuo dujų atakos gaisro metu kuo greičiau pradėti vartoti želmenų sultis. Tiesa, pradėjus šalintis teršalams gali pykinti, svaigti galva arba atsirasti skausmas probleminėse kūno vietose, užtat reikia pradėti vartoti želmenų sultis mažais kiekiais vos po 20-30 ml, ir palaipsniui silpstant pašaliniams valymosi požymiams vartojamą želmenų sulčių kiekį galima didinti iki 100 ml per vieną kartą.

Želmenis galima auginti patiems, įsigyti PC ir patiems spausti sultis, o taip pat įsigyti internetu dehidratuotas ekologiškas miežių želmenų sultis Green magma. Tik tokiu būdu įmanoma likviduoti šio pasiaukojamo darbo liūdnas pasekmes.

O jokios premijos prarastos sveikatos nesugrąžins.