Virš Belgrado – pagaliau giedras dangus! JAV-os reikalauja, kad Rusija išsivežtų iš Serbijos "S-400" ir "Pancyr-S" gynybinius raketinius kompleksus

Autorius: Laurynas Ragelskis Šaltinis: http://3min.lt... 2019-10-26 10:22:00, skaitė 2172, komentavo 5

Virš Belgrado – pagaliau giedras dangus! JAV-os reikalauja, kad Rusija išsivežtų iš Serbijos

„Vladimirai, išgelbėk Serbiją“, – prašė serbai.
Vladimiras išgirdo

JAV-os ir vėl gavo nuo Rusijos šlapiu skuduru per savo demokratinį veidą. Išstūmusi JAV-as iš Artimųjų Rytų, Rusija pradėjo stiprinti savo įtaką Balkanuose.

Po NATO kariniam blokui priklausančių valstybių grąsinimų, Serbija paprašė vienintelės palankios jai valstybės – Rusijos karinės paramos. Rusai išgirdo savo brolių serbų prašymą ir nusprendė užbėgti už akių galimam trečiajam Serbijos padalinimui ir sunaikinimui.

Tuo tikslu Serbijoje buvo surengtos bendros Rusijos ir Serbijos karinės pratybos, kuriose iš Rusijos pusės dalyvavo ir raketinės oro gynybos sistemos kompleksais "S-400" bei "Pancyr-S". Po pratybų Rusija ne tik perdavė Serbijai šiuos efektyviausius pasaulyje gynybinius kompleksus, bet ir susitarė įrengti Serbijos karo pajėgoms oro gynybos bazę.

„S-400“ (С-400) tolimosios ir vidutinės distancijos zenitinis raketinis kompleksas, skirtas naikinti visą egistuojančią ir perspektyvią puolamąją aviaciją ir raketas. Taikinių aptikimo ir sekimo radiusas – 600 km, aerodinaminių taikinių naikinimo radiusas – 400 km, taktinių balistinių taikinių – 60 km.

„Pancyr-S“ (Панцирь-С1) artimos distancijos zenitinis raketinis-artilerinis kompleksas, skirtas saugoti nedidelius objektus nuo puolimo iš oro, taip pat naikinti antžeminius taikinius ir gyvąją jėgą. Vienos batarėjos arsenale – 12 raketų ir 1400 sviedinių. 

Būtent oro gynybos sistemų trūkumai ir neleido Serbijai apsiginti nuo NATO bloko banditų, padėjusių albanų mafijai atplėšti nuo Serbijos Kosovą, kuriame buvo sukurtas JAV-ų teroristų placdarmas nuolatinėms karinėms provokacijoms Balkanuose.

Tai, kad Serbijos dangų nuo šiol saugo "S-400" reiškia, jog bet koks NATO agresorių aviacinis pranašumas, karo su Serbija atveju bus padaugintas iš nulio, o kariauti sudėtingo reljefo miškingoje teritorijoje – kokia yra Serbija, vakarų okupantai neturi jokių šansų.

S-400
„S-400“ divizionas ir batarėja „Pancyr-S“ puikiai pademonstravo save realaus karo sąlygomis Sirijoje

Puikiai tai suprasdamas JAV-ų Valstybės departamentas (URM analogas) pareiškė savo "nepasitenkinimą" ir pareikalavo, kad Rusija kuo greičiau išvežtų iš Serbijos savo gynybinius kompleksus, kurie esą "kelią grėsmę saugumui". Tradiciškai, nutylėdama ir nepaaiškindama, kokia grėsmė JAV-oms kyla dėl to, kas vyksta kitoje pasaulio pusėje, suverenios valstybės teritorijoje. Valstybės, kuri nenori dar kartą ant savęs patirti bombardavimų demokratiškomis JAV-ų bombomis ir raketomis.

Esminis momentas: Serbija jau anksčiau atnaujino savo karines sausumo pajėgas modernia rusiška ginkluote, pritaikyta būtent jos gamtinėms sąlygoms, dabar ji dar gauna ir patikimą "stogą" nuo aviacijos –vadinasi, artėja toks momentas, kai Serbija bus fiziškai pasiruošusi kovai už savo teritorijų susigrąžinimą. Jiems tereikės sulaukti palankios geopolitinės situacijos, kuri šiame greitai besimainančiame pasaulyje neišvengiamai ateis.

С-400

Pancyr-S