Grigorijus Lepsas Latvijoje paskelbtas "persona non grata"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/baltic/... 2019-11-01 21:17:00, skaitė 4166, komentavo 5

Grigorijus Lepsas Latvijoje paskelbtas

Latvijos užsienio reikalų ministras asmeniškai nusprendė įtraukti atlikėją į nepageidaujamų asmenų sąrašą

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius Rusijos atlikėją Grigorijų Lepsą įtraukė į šalyje nepageidaujamų asmenų sąrašą. Apie tai jis parašė savo "Facebook" puslapyje.

Edgars Rinkēvičs

‪Pamatojoties uz valsts drošības iestādes izvērtējumu un Imigrācijas likuma 61.panta 2.daļu, esmu pieņēmis lēmumu par Krievijas Federācijas pilsoņa Grigorija Lepsveridzes iekļaušanu Latvijas Republikai nevēlamo personu sarakstā, nosakot liegumu ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku‬

Užsienio reikalų ministras rašė, kad priėmė tokį sprendimą remdamasis Valstybės saugumo tarnybos vertinimu ir Imigracijos įstatymo 2 dalies 61 punktu. 

Liepos mėnesį Latvijos vidaus reikalų ministerija nerado priežasčių įtraukti Lepsą į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Nors prieš tai teisingumo ministras Janis Bordansas teigė, kad Lepsui reikia uždrausti įvažiuoti į Latviją.

Vidaus reikalų ministerija teigė, kad kompetentingos institucijos turėtų pranešti VRM, kad užsienio pilietis užsiima nusikalstama veikla, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ar viešajai tvarkai, o tokių pranešimų apie atlikėją nebuvo.

Šių metų gegužę Lepsui buvo uždrausta atvykti į Lietuvą. Kaip "pateisinimą" Lietuvos valdžios institucijos paminėjo JAV žiniasklaidos straipsnius apie atlikėjo įsitraukimą į nusikalstamas struktūras. Pažymėtina, kad straipsnių autoriai remiasi abejotinais šaltiniais.