Brazilijos prezidentą Bolsonaro, atsisakiusį pradėti karą prieš Venesuelą, JAV-ų apmokami "teisininkai" kaltina genocido prieš indėnus kurstymu

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-11-30 11:43:00, skaitė 133, komentavo 0

Brazilijos prezidentą Bolsonaro, atsisakiusį pradėti karą prieš Venesuelą, JAV-ų apmokami

Gavusios per nagus Venesueloje, JAV-os pradėjo aktyviai susidoroti su nepaklusniaisiais "savo" Lotynų Amerikoje. Po JAV-ų organizuoto perversmo Bolivijoje atėjo Brazilijos eilė. Ir JAV-ų "auklėjamosios priemonės" dabar pradėtos taikyti jų pačių į valdžią "konstitucinio perversmo" būdu pastatytam p-rezidentui Bolsonaro, už tai, kad jis atsisakė pradėti intervenciją į Venesuelą prieš "diktatorių Nikolą Madurą" ir taip palaidojo paskutines JAV-ų viltis susigrąžinti prarastą pigios naftos šaltinį.

Ta proga, JAV-ų agentūros suorganizuota ir prižiūrima Brazilijos teisininkų ir buvusių ministrų grupė prezidentą Jairą Bolsonarą apkaltino tenykščių indėnų genocido kurstymu. JAV-ų kompradorai pareikalavo, kad taip vadinamas Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) pradėtų tyrimą dėl J. Bolsonaro veiklos, pranešė „Deutsche Welle“.

Ketvirtadienį JAV-ų finansuojama taip vadinama "Arnso žmogaus teisių apsaugos komisija" TBT prokurorei Fatou Bensouda įteikė skundą. Juo neva pasmerkė „plačiai paplitusius ir sisteminius“ išpuolius prieš indėnų grupes. Dabar prokurorė turės ištirti kaltinimus, o vėliau priimti sprendimą, ar pradėti preliminarų tyrimą.

Ieškinį pateikę advokatai tvirtina, kad prezidentas „nusprendė sunaikinti Amazonę, prisidengdamas regiono plėtros idėja“, rašo Brazilijos laikraštis „Estadao“. J. Bolsonaro administraciją jie taip pat kaltina priimant smurtą bei konfliktus kaimiškose vietovėse skatinančius politinius sprendimus, kurie tiesiogiai kenkia indėnų grupėms.

Teisininkas Belisario dos Santosas atkreipė dėmesį, kad lapkričio 1 d. įvykdytas indėnų lyderio Paulino Guajajara nužudymas yra puikus pavyzdys, kaip valstybė skatina smurtą prieš tenykščius indėnus.
Vyriausybės išsakoma neapykanta „turi ryškių pasekmių (indėnų) gyvenime", sakė B. dos Santosas.

Aktyvistų grupė taip pat paminėjo Amazonės miškų gaisrus, tai, jų požiūriu, yra dar vienas pavyzdys, atskleidžiantis J. Bolsonaro administracijos nesugebėjimą saugoti aplinką ir indėnų gerovę.

Amazonijos miškai
Amazonijos miškai / Shutterstock nuotr.

TBT prokurorė F. Bensouda dabar yra įpareigota prašyti daugiau informacijos iš valstybių, Jungtinių Tautų (JT) darinių, taip pat tarpvyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų ir kitų šaltinių. Vėliau ji gali teikti prašymą preliminariam tyrimui pradėti.

Hagoje įsikūręs TBT kasmet sulaukia daugybės skundų, tačiau dėl daugelio jų tyrimai nėra pradedami. Jei J. Bolsonaro būtų nuteistas, jam galėtų grėsti 30 metų laisvės atėmimo bausmė, baudos ir nuosavybės konfiskavimas.

J. Bolsonaro absurdiškus JAV-ų provokatorių ir kompradorų kaltinimus atmetė.

Taip vadinamą JAV-ų prafinansuotą "Arnso komisiją" sudaro šeši buvę ministrai, kurie šiuo metu yra šalies opozicijos atstovai, taip pat visokio plauko juristai, prestitutai, "ekpertai" ir pseudoaplinkosaugininkai.