Vokietija išsiunčia du Rusijos diplomatus iš šalies, Maskva grasina atsakyti veiksmais

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-12-05 14:43:00, skaitė 91, komentavo 1

Vokietija išsiunčia du Rusijos diplomatus iš šalies, Maskva grasina atsakyti veiksmais

Vokietija trečiadienį paskelbė du Rusijos ambasadoje dirbusius diplomatus nepageidaujamais šalyje. Anot „Spiegel“ diplomatai šalį turi palikti per savaitę.

Įtariama, kad jie susiję su kartvelo nužudymu Berlyne rugpjūtį, skelbia „Meduza“. Diplomatai paskelbti persona non grata ir turės palikti šalį.

Vokietija taip pat esą pasilieka teisę imtis kitų priemonių, jei Rusija nebendradarbiaus bylos tyrime.

Antradienį Vokietija paskelbė įtarianti, kad prie buvusio čečėnų kovotojų vado Zelimchano Changošvilio, turėjusio Sakartvelo pilietybę, nužudymo prisidėjo Rusijos valstybinės agentūros. Vokietijos prokurai nurodo, kad turi pakankamai įrodymų, jog Rusija arba Čečėnija užsakė čečėno vyro nužudymą Berlyne.

Rusija smerkia

Rusijos užsienio reikalų ministerija pasmerkė Vokietijos sprendimą išsiųsti iš šalies du Rusijos diplomatus ir pavadino tai „nedraugišku“ ir „nepagrįstu“ veiksmu.

Rusija sureagavo pareikšdama, kad Vokietija gali tikėtis atsakomųjų veiksmų – jog iš Rusijos bus išsiųsti du Vokietijos diplomatai.

„Rusijos atsakas turėtų būti atitinkamas ir simetriškas“, – teigė Rusijos parlamento žemųjų rūmų Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis.