Žiniasklaida: Merkel pavadino Putiną susitikimo Paryžiuje nugalėtoju

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-12-11 09:23:00, skaitė 121, komentavo 1

Žiniasklaida: Merkel pavadino Putiną susitikimo Paryžiuje nugalėtoju

Žiniasklaida rašo, kad pakeliui į spaudos konferenciją, pasibaigus deryboms, Merkel "be didelio džiaugsmo" pasakė, jog Putinas nugalėtojas

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskelbė Rusijos lyderį Vladimirą Putiną "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimo Paryžiuje nugalėtoju, rašo "Kommersant".

Pažymima, kad kanclerė ištarė šią frazę pakeliui į spaudos konferenciją. Bet, kaip pabrėžia žurnalistai, ši išvada padaryta "be didelio džiaugsmo".

"Šiandien tu esi nugalėtojas ...", — "Kommersant" cituoja Merkel žodžius.

Gruodžio 9 dieną įvyko pirmasis per trejus metus "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimas: Vladimiras Putinas, Angela Merkel, Emanuelis Makronas ir Vladimiras Zelenskis. Po jo vyko Rusijos ir Ukrainos prezidentų derybos.

Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Ukrainos vadovai sutarė dėl neginčijamo Minsko susitarimų įgyvendinimo. Artimiausiu metu prasidės pajėgų ir priemonių atsitraukimas trijuose bandomuosiuose pietryčių Ukrainos ruožuose.

Putinas derybas su Ukrainos vadovu įvertino kaip prasidėjusį santykių atšilimą. Zelenskis pabrėžė, kad derybos buvo sunkios ir ilgos, tačiau gana pozityvaus pobūdžio.