Konstitucijai prieštaraujantys įstatymai negalioja. Kokio nusikaltimo vietoje buvo sulaikyta Venskienė?

Autorius: Durnių Laivo Kapitonė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-12-13 20:00:00, skaitė 330, komentavo 3

Konstitucijai prieštaraujantys įstatymai negalioja. Kokio nusikaltimo vietoje buvo sulaikyta Venskienė?

Konstitucijai prieštaraujantys įstatymai negalioja. Kokio nusikaltimo vietoje buvo sulaikyta Venskienė?

Konstitucija 7 straipsnis
Negalioja joks įstatymas ar kitas aktas priešingas Konstitucijai.

Konstitucija 20 straipsnis
Žmogaus laisvė neliečiama.
(...)
Nusikaltimo vietoje sulaikytas asmuo per 48 valandas turi būti pristatytas į teismą, kur sulaikytajam dalyvaujant sprendžiamas sulaikymo pagrįstumas. Jeigu teismas nepriima nutarimo asmenį suimti, sulaikytasis tuojau pat paleidžiamas.

NUSIKALTIMO VIETOJE SULAIKYTAS!

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas
(...)
3. Administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens administracinis sulaikymas gali trukti ne ilgiau kaip penkias valandas, o kai asmuo sulaikomas siekiant tinkamai užfiksuoti administracinį nusižengimą ir surašyti administracinio nusižengimo protokolą, – ne ilgiau kaip septynias valandas.

Paaiškinimas. Sulaikydami asmenį nusikaltimo vietoje 48 valandom policija ar kitos atitinkamos valdžios institucijos turi turėti tikslą nuteisti jus dėl įtariamo nusikaltimo. Jeigu ji tokio tikslo neturi, ji negali jūsų sulaikyti 48 valandom. Supratot? Pagal Konstituciją policininkas negali jūsų sulaikyti 48 valandom už viešosios tvarkos pažeidimą. Tik už nusikaltimą. Asmens dokumento Lietuvos teritorijoje neprivaloma nešiotis, todėl pareigūno reikalavimas parodyti asmens dokumentą yra neteisėtas.  

Dėl tikrinimosi alkotesteriais. Pareigūno reikalavimas pūsti alkotesterį yra neteisėtas. Pareigūnas gali paprašyti pasitikrinti.

Vairuotojas gali atsisakyti tikrintis blaivumą. Tik už atsisakymą vairuotojui numatyta baudžiamoji atsakomybė. Bet pavyzdys yra Ušacko brolis, kai autoįvykyje žuvo žmogus. Pasitikrino - girtas. Gręsia 10 metų kalėjimo. Būt atsisakęs tikrintis blaivumą - už atsisakymą iki vienų metų kalėjimo. Skaičiuokit. Jei byloje nėra įrodymų dėl girtumo, kaip įrodysit vairuotojo girtumą?

Dėl tikrinimosi alkotestreiais ir kitokiais testais nevairuojantiems piliečiams. Jei turit noro galit leisti policininkui patikrinti jūsų blaivumą. Bet atsiminkite. Jei pripūsite promilių, jums reikės surašyti protokolą. O ten reikės asmens dokumento. O asmens dokumento Lietuvoje nešiotis neprivaloma. Jums teks kažkaip atsigabenti asmens dokumentą, kad policija surašytų protokolą. Dėl to, kad neužteko ryžto atsisakyti tikrintis blaivumo. Juk jums negręsia baudžiamoji atsakomybė kaip vairuotojui. Už vengimą tikrintis. Tai kam pūtėte?

Klausimas: Kokio nusikaltimo vietoje buvo sulaikyta Venskienė 48 valandom?