Danijos valdžia priima įstatymus, kuriais siekiama prievarta skiepyti asmenis nuo koronaviruso

Autorius: minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2020-03-22 10:41:00, skaitė 748, komentavo 15

Danijos valdžia priima įstatymus, kuriais siekiama prievarta skiepyti asmenis nuo koronaviruso

Danijos valdžia šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, kas leidžia vyriausybei priversti žmones skiepytis nuo koronaviruso.

Nepaprastosios padėties įvedimas šalyje suteikia gana plačius įgaliojimus valdžios institucijoms siekiant kovoti su COVID-19 pandemija. Šis įstatymas galios iki 2021 m. kovo mėnesio.

Piliečiams, kurie atsisako būti ištirti dėl koronaviruso, gresia baudos ir laisvės atėmimo bausmė. Jiems bus draudžiama lankytis prekybos centruose, maisto prekių parduotuvėse, taip pat lankytis viešosiose įstaigose ir ligoninėse, o taip pat bus uždrausta naudotis viešuoju transportu.

„Įstatymas ne tik priverčia gyventojus vykdyti karantino priemones, bet ir sukuria teisę valdžios institucijoms priversti žmones skiepytis, nors šiuo metu nėra skiepijamasi nuo šio viruso ir tai apskritai nėra privaloma“, - pranešė vietinė žiniasklaidos grupė.

Kopenhagos universiteto teisės fakulteto profesorius Jensas Elo Rytteris teigė, kad naujosios priemonės yra „išties kraštutinės. Tokios dar nebuvo taikytos nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.“

Pradinis įstatymo projektas buvo dar labiau gąsdinantis, nes vadovaujantis juo policijos pareigūnai būtų galėję patekti į privačių namų teritorijas be jokio orderio tais atvejais, jei kyla įtarimas dėl to, jog tuose namuose gyvena asmenys, galimai sergantys korona virusu. Tačiau šis reikalavimas buvo panaikintas prieštaraujant kitoms Parlamento partijoms.

Šiuo metu Danijoje užregistruoti 875 koronaviruso atvejai ir 2 mirties atvejai.