Mohendžo Daro paslaptys

Versijos.lt
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

1922 metais vienoje iš Indo upės salų Pakistane archeologai aptiko po smėlio sluoksniu senovinio miesto griuvėsius. Vietovę pavadino Mohendžo Daru, kas vietine kalba reiškia "Mirusiųjų kalva".

Manoma, kad miestas atsirado apie 2600 metais prieš mūsų erą ir egzistavo apie 900 metų. Tyrinėtojų nuomone, savo klestėjimo laikais jis buvo Indo slėnio civilizacijos centras ir vienas labiausiai išsivysčiusių Pietų Azijos miestų. Gyveno jame nuo 50 iki 80 tūkstančių žmonių. Kasinėjimai tame rajone vyksta nuo 1980 metų. Sūrūs požeminiai vandenys užliejo rajoną ir ėda degtas plytas išlikusiuose statinių fragmentuose. Ir tada UNESCO sprendimu kasinėjimai buvo užkonservuoti. Kol kas pavyko atkasti maždaug dešimtadalį miesto.

MIESTAS IŠ SENOVĖS GLŪDUMOS

Kaip gi atrodė miestas prieš beveik 4000 metų? Tipinio projekto namai buvo išrikiuoti tarsi pagal liniuotę. Namo centre buvo kiemas, o palink jį - 4-6 gyvenami kambariai, virtuvė ir maudymosi patalpa. Išlikusios kai kuriuose namuose laiptinės leidžia spėti, kad buvo statomi ir dviejų aukštų namai. Vieni rikiavosi griežtai iš šiaurės į pietus, kiti - iš vakarų - į rytus.

Gatvėmis tekėjo arykai, iš jų kai kurie namai imdavo vandenį. Buvo ir šulinių. Kiekvienas namas buvo susietas su kanalizacijos sistema. Pamazgos požeminiais vamzdžiais, išmūrytais iš degtų plytų, tekėjo už miesto ribų. Tikriausiai pirmą kartą archeologams teko aptikti pačius seniausius istorijoje viešuosius tualetus. Tarp kitų statinių, dėmesį patraukia grūdų saugykla, viešas baseinas, kurio plotas siekia 83 kvadratinius metrus ir "citadelė" ant kalvos - matyt, skirta gelbėti miestiečius nuo potvynių. Esama ir užrašų ant akmenų, kurių, tiesa, kol kas nepavyko iššifruoti.

KATASTROFA

Kas gi nutiko šiam miestui ir jo gyventojams? Iš esmės miestas nustojo egzistuoti staiga, vienu momentu. Tai patvirtina daugybė dalykų. Viename name buvo aptikti 13 suaugusių žmonių ir vieno vaiko griaučiai. Žmonės nebuvo nužudyti ar apiplėšti, prieš žūtį jie sėdėjo ir kažką valgė iš dubenėlių. Kiti paprasčiausiai ėjo gatve. Mirtis buvo žaibiška. Tai kažkiek primena žmonių žūtį Pompėjoje.

Archeologams teko atmesti vieną versiją po kitos. Viena iš tokių versijų - miestas buvo staigiai užpultas priešo ir sudegintas. Tačiau kasinėtojai nerado nei ginklų, nei kautynių pėdsakų. Skeletų labai daug, tačiau visi tie žmonės žuvo ne kovodami. Iš kitos pusės, skeletų tokiam dideliam miestui akivaizdžiai per mažai. Susidaro įspūdis, kad dauguma gyventojų paliko miestą dar iki katastrofos. Kaip tai galėjo nutikti?

-Dirbau Mohendžo Daro kasinėjimuose ištisus keturis metus. - pasakoja kinų archeologas Džeremis Sen. - Pagrindinė versiją, kurią teko girdėti iki ten atvažiuojant - 1528 metais prieš mūsų erą miestą sunaikino siaubingos galios sprogimas. Visi mūsų radiniai patvirtino šią prielaidą. Mes visur aptikdavome "skeletų grupes" - miesto žūtis žmones užklupo visiškai netikėtai. Liekanų analizė davė netikėtą rezultatą: tūkstančių miesto gyventojų mirties priežastimi buvo staigus radiacijos lygio šuolis.

Namų sienos buvo apsilydžiusios, o tarp nuolaužų aptikome žalio stiklo sluoksnius. Būtent toks stiklas buvo aptiktas po atominių bandymų Nevados poligone. Ir kūnų padėtis, ir sugriovimų pobūdis primena 1945 metų įvykius Hirosimoje ir Nagasakyje. Ir aš, ir kiti ekspedicijos nariai padarė išvadą: esama galimybės, kad Mohendžo Daras tapo pirmuoju miestu planetos istorijoje, kuris patyrė atominį bombardavimą.

Išsilydęs sluoksnis

Panašaus požiūrio laikosi anglų archeologas D. Devenportas ir italų tyrinėtojas E. Vinentis. Indo pakrantėje paimtų pavyzdžių analizė parodė, kad grunto ir plytų lydymasis vyko prie 1400-1500°С temperatūros. Tais laikais tokią temperatūrą galima buvo išgauti tiktai kalvio žaizdre, ir jokiais būdais - tokioje plačioje teritorijoje.

KĄ SAKO ŠVENTOSIOS KNYGOS

Vadinasi, tai buvo branduolinis sprogimas. Bet ar tai buvo įmanoma prieš 4000 metų? Atsiverskime senovės indų šaltinį "Mahabharatą": štai kas vyksta, panaudojus paslaptingą dievų pašupati ginklą:

"Sudrebėjo žemė po kojomis, susiūbavo medžiai. Užkunkuliavo upė, subangavo tarsi jūra, suskilinėjo kalnai, pakilo vėtros. Užtemo ugnis ir saulė. Balti karšti dūmai, tūkstantį kartų ryškesni už saulę, pakilo aukštyn ir sudegino miestą iki pamatų. Vanduo užvirė... Sudegė ir tūkstančiai arklių bei karo vežimų... Pargriuvusių žmonių lavonai buvo taip sužaloti siaubingos kaitros, kad daugiau nebebuvo panašūs į žmones...

Dievybė Gurka, atskridusi greitu ir galingu vimanu, pasiuntė į tris miestus vieną sviedinį, užtaisyta visos Visatos galia. Tviskantis dūmų ir ugnies stulpas sužibo kaip tūkstantis saulių... Žuvusių žmonių buvo neįmanoma atpažinti, o likę gyvi, gyveno neilgai: jiems nuslinko plaukai, iškrito dantys ir nagai. Atrodė, tarsi net Saulė sudrebėjo danguje. Žemė drebėjo, svilinama siaubingos šio ginklo kaitros... Liepsnojantys drambliai išsilakstė į visas puses... Krito visi gyvūnai, parblokšti ant žemės ir iš visų pusių liepsnos liežuviai nepaliaujamai ir negailestingai liejosi it liūtis".

Na ką gi, galima tiktai eilinį kartą nusistebėti senosios Indijos tekstais, kurie perdavė mums, tų įvykių liudininkų ainiams, visus šiuos baisius padavimus. Didžiąją dalį šių tekstų XIX amžiaus pabaigos ir XX amžiaus pradžios vertėjai ir istorikai laikė viso labo klaikiomis pasakomis. Juk apie raketas su branduolinėmis galvutėmis niekas dar nežinojo.

VIETOJE MIESTŲ - DYKUMA

Mohendžo Dare aptikta daugybė antspaudų, kuriuose, kaip taisyklė, vaizduojami žvėrys ir paukščiai: beždžionės, papūgos, tigrai, raganosiai. Matyt, tais laikais Indo slėnis buvo padengtas džiunglėmis. Dabar gi ten dykuma. Po smėlio kopomis palaidoti ir senovės Šumerai bei Babilonas.

Senovės miestų griuvėsiai slypi ir Egipto bei Mongolijos dykumose. Gyvenviečių pėdsakai aptinkami ir Amerikoje, visiškai gyvenimui netinkamose teritorijose. Kaip teigia senovės Kinijos kronikos, išsivysčiusios valstybės kitados būta Gobio dykumoje. Senovinių statinių liekanos aptinkamos netgi Sacharoje.

Dėl viso to iškyla klausimas: kodėl kitados klestėję miestai pavirto negyvomis dykumomis? Pasikeitė klimatas? Tarkime, taip ir buvo. Tačiau kas gi, besikeičiant klimatui, išlydė smėlį? Būtent tokį smėlį, pavirtusį žalia stiklo mase, tyrinėtojai aptiko Gobio dykumoje, Lobnoro ežero apylinkėse, Sacharoje, Niu Meksiko dykumoje. Temperatūra, kurios reikia, kas smėlis susilydytų į stiklą, gamtoje susiformuoti negali.

Tačiau prieš 4000 metų žmonės negalėjo turėti atominio ginklo. Vadinasi, jį turėjo tie, kuriuos tuometiniai žmonės vadino dievais, galbūt prieš mus klestėjusios civilizacijos atstovai.

PAGAL

Įvertink straipsnį: +0 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

196 | 2017-08-20 | Lietuva | +13 -0
Durnių Laivo Kapitonė
"Sausio 13-osios naktį Sovietų kariuomenės daliniai šturmavo Radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą. Žmonės buvo šaudomi, traiškomi tankais ir vaikomi nuo strateginių objektų." Kaip ir viskas aišku. Neigti jog tankistai tyčiomis važiavo per civilius žmones neišeina, nes yra numatytas BK straipsnis už tankistų agresijos neigimą prieš Lietuvos Respubliką. Kažkokie išvedžiojimai jog TSRS tankistas vykdė TSRS gynybos ministerijos generolo Jazovo įsakymus ir nurodymus už kurių nevykdymą jam grėsė baudžiamoji atsakomybė yra niekiniai. Bandymas pateisinti tanko vairuotoją jog jis važiuodamas naktį ir kelią stebėdamas per mažiuką plyšiuk Skaityti toliau...
41 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Vyriausias Barselonos rabinas Meir Bar-Hen po teroro atakų, per kurias žuvo 14 žmonių ir virš 100 buvo sužeista, pasakė, kad Europoje žydai prarado tėvynę. Jis patarė žydams „parodyti Ispanijai nugarą“, sugrįžti ir apsigyventi Izraelyje. „Europa prarasta“, - paaiškino rabinas Meir Bar-Hen interviu "Times of Israel", rašoma austrų Krone. Jis pasakė:„Netikiu, kad žydai čia liks visiems laikams, ir kviečiu jus pirkti nekilnojamą turtą Izraelyje. Mes neturime kartoti klaidas žydų Alžyre ir Venesueloje ir geriau anksčiau nei per vėlai“. Skaityti toliau...
35 | 2017-08-20 | Kaimynai | +5 -0
Algimantas Lebionka
Po teroro aktų Ispanijoje Lenkijos premjerė pakvietė Europos sąjungos valstybes peržiūrėti saugumo ir migracijos politiką. Lenkijos premjerė Beata Šidlo televizijos TVP programoje rugpjūčio 19 dieną pareiškė, kad Ispanijoje įvykę teroro aktai – tai eilinis argumentas Europos saugumo politikos pakeitimui. Lenkijos premjerės žodžiais, ekstremistai, grasinantys europiečių saugumui, naudoja ES migracijos strategiją, kurią įdiegė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Į tai nebegalima užmerkti akių: „Reikia prabusti iš letargo miego, pasikelti nuo kelių ir, pagaliau, ir nebijoti pažiūrėti tiesai į akis. Skaityti toliau...
36 | 2017-08-20 | Kaimynai | +3 -0
Algimantas Lebionka
Vakar centriniame Vokietijos dienraštyje die Welt pasirodė didžiulis straipsnis, skirtas „Lenko kortai“, pavadintas „Lenko žalioji korta atveria migrantams ES vartus“.  https://www.welt.de/wirtschaft/article167686123/Polens-Greencard-oeffnet-Migranten-alle-Tore-zur-EU.html Globalistų oligarchų, vadinamų media-baronais, valdomas dienraštis die Welt, kaip beje ir likusi Europos spauda, labai išsigando, kad keli šimtai tūkstančių Ukrainos, Baltarusijos respublikų gyventojų, kurie Lenkijos konsulatuose įrodys savo „lenkiškas šaknis“ ir gaus „lenko kortą“, gali atvyks dirbti į Vokietiją. Skaityti toliau...
26 | 2017-08-20 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Juodąja mirtimi Europoje vadindavo maro epidemiją, didžiausią ankstesniųjų amžių, iki pat 19-ojo, mūsų kontinento nelaimę. 2015 metais į Europą liberalai-globalistai užnešė dar baisesnę nelaimę – jų sugalvotus „pabėgėlius“, kuriems, pažeisdami visus ES įstatymus ir susitarimus, jie atidarė ES sienas, ir į kontinentą atvedė (už atėjimą mokėjo pinigus) milijonus jaunų-sveikų vyrų iš Azijos ir Afrikos, be jokių dokumentų, be jokių jų praeities įrodymų, kartu su jų juoda-teroristine praeitimi, jų radikaliuoju Islamu, terorizmu, svetima kultūra, viduramžių papročiais, Europoje pamirštomis, Skaityti toliau...
22 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Kaip bumerangas sugrįžo į Ameriką mada griauti paminklus: iki šiol juos griovė pagal Amerikos nurodymą Sadamui Huseinui Bagdade, Dzeržinskiui Maskvoje, Leninui Kijeve, rusų kareiviui-išvaduotojui Taline ir Varšuvoje. O dabar mada sugrįžo namo – į Ameriką. Visais šiais atvejais prasmė viena ir ta pati – kova už hegemoniją. Nugalėtojai griauna nugalėtųjų paminklus. O nugalėtieji piktai murma, bet nieko negali padaryti. Skaityti toliau...
37 | 2017-08-20 | Pasaulis | +5 -0
Algimantas Lebionka
Kiekvieną dieną Europoje nekliudomai išsilaipina koks tūkstantinis nelegalių imigrantų-potencialių teroristų desantas, nepaisant to, kad ES šalys turi savo kariuomenes, kurios privalo ginti Europos sienas nuo užpuolimo, jos turi brangiai kainuojančią NATO, kuri irgi turėtų jas ginti. Bet armijos jų negina, o užsiima ekshibicionizmu, tariama kova su smegenų vėžiu sergančio amerikiečių senatoriaus-idioto ir jo neadekvačių kolegų išgalvotais baubais iš Rytų. Skaityti toliau...
68 | 2017-08-20 | Lietuva | +5 -0
Durnių Laivo Kapitonė
„Mes į „WikiLeaks“ siuntėme įvairius duomenis, įskaitant iš Rusijos vyriausybės pavogtą informaciją. Ji būtų atskleidusi rusų veiksmus ir įrodžiusi, kad Rusijos saugumo tarnybos nekontroliuoja „WikiLeaks“, – sakė žinutes „Foreign Policy“ parodęs šaltinis. Daug „WikiLeaks“ darbuotojų, savanorių ir jų šeimos narių yra nukentėję nuo Rusijos korupcijos ir žiaurumo. Buvome tikri, kad „WikiLeaks“ tą informaciją paviešins. Tačiau Assange'as rasdavo vieną pasiteisinimą po kito.“ Skaityti toliau...
219 | 2017-08-18 | Lietuva | +16 -3
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
73 | 2017-08-18 | Kaimynai | +1 -2
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
104 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -7
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
131 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
87 | 2017-08-18 | Smagumai | +2 -2
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
109 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -1
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
163 | 2017-08-18 | Lietuva | +10 -1
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851