10 sveikatingumo esmės aksiomų - ką ir kaip valgyti

Anonimusas

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

LDiena.lt SAUGUMO TECHNIKA: Žmonės rašantys, publikuojantys ir perpublikuojantys internete milijonus įvairiausių patarimų už jų pasekmes realybėje neneša jokios juridinės atsakomybės, todėl žmonės skaitantys tuos patarimus prieš priimdami sprendimus turi vadovautis savo sveika nuovoka (jeigu tokią turi) ir intuicija (jeigu jos neužglušino).
---

Nardydamas po interneto erdves, skaitydamas spaudą ar žiūrėdamas TV dažnai susiduriu su žmogaus fiziologijos ir jo organizme vykstančių procesų nežinojimu, o kai kurie „sveikuolių“ skleidžiami teiginiai neteisingi iš esmės. Dažnai viskas pateikiama netgi priešingai, nei tai yra iš tikrųjų.

Suprantama, kad mokslu ir fiziologija nesidomintys žmonės gali užkibti ir ant „blogo“ jauko, o tuo pačiu savo sveikatai padaryti neatitaisomą žalą. Taip pat normalu, jog mes negalime visko žinoti, todėl dažniausiai mus veikia tik gražiai dėliojami žodžiai ar įtaigus tonas.

Norėčiau pabrėžti kelis esminius dalykus, apie kuriuos rimtai besidomintys žmogaus organizmu ir jame vykstančiais procesais žino, o dauguma „pradedančiųjų“ – ne. Tad, galima sakyti, jog tai jaunojo kario pradinis kursas. Pateiksiu 10 teiginių:

skanaus

Maiste randamas cholesterolis tiesioginio ryšio su mūsų organizme gaminamu cholesteroliu neturi. Tai yra, jei jūs valgote daug cholesterolio turintį maistą, kraujuje cholesterolio nedaugėjo, nedaugėja ir nepadaugės.

Maistas, kuriame daug cholesterolio – naudingas ir ypač gerai įsisavinamas. Valgyti maistą, kuriame daug cholesterolio – SVEIKA!

Cholesterolio lygis mūsų kraujuje – ne liga, o mūsų organizmo sveikatos ir amžiaus indikatorius. Žmogui sergant, cholesterolio kiekis gali padidėti, taip pat jis didės nuo perteklinės gliukozės. Taip pat normalu, kad senstant cholesterolio lygis didėja. Kartoju – tai normalu ir taip turi būti. Nebijokite to. Norėdami kraujuje mažinti cholesterolio kiekį (na, jei jūs užsispyręs ir jums vis tik atrodo, kad tai būtina), jūs turite ne vartoti jį mažinančius vaistus, o ieškoti problemų, kurių sprendimui organizmas išskiria daugiau cholesterolio.

Jei žmogus pradeda tukti, jis tunka ne NE NUO MAISTINIŲ RIEBALŲ, O NUO SUVARTOTŲ ANGLIAVANDENIŲ PERTEKLIAUS. Taip pat kažkiek galima sustorėti ir nuo per didelio baltymų kiekio, tačiau nutukimo esmė ir pagrindas – angliavandenių perteklius. Taigi, NUO MAISTINIŲ RIEBALŲ NUTUKTI NEĮMANOMA!

Pats geriausias energijos šaltinis mūsų organizmui – RIEBALAI. Daugumoje informacijos šaltinių rasite teiginį, kad geriausias energijos šaltinis – angliavandeniai, tačiau tai bus tik dalis tiesos. Sunkiai ir intensyviai fiziškai dirbant, angliavandeniai iš tikrųjų labai efektyvūs, tačiau normaliame gyvenime mes tokių apkrovų gauname labai mažai, todėl mums daug geriau ir sveikiau energiją gauti iš riebalų. Ši energija atiduodama palengva, todėl riebiai pavalgęs žmogus ilgai jausis sotus ir pakankamai energingas.

VALGYTI REIKIA KUO REČIAU IR KUO SOČIAU! Žinau, kad tūkstančiuose „sveikų“ šaltinių teigiama tiesiog priešingai, tačiau dalykas tame, kad žmogaus organizmas per tam tikrą laiką išskiria fiksuotą skrandžio sulčių kiekį, todėl retai užkandžiaujant, maistas geriau suvirškinamas. Taip pat daug retesni insulino bangavimai organizme. Bet kokiu atveju, kuo rečiau valgysime, tuo geriau jausimės. Valgant retai mes privalome valgyti sočiai, kad ilgai nejustume alkio, o tai galima padaryti VARTOJANT KUO MAŽIAU ANGLIAVANDENIŲ IR KUO DAUGIAU RIEBALŲ.

NURIEBINTI MAISTO PRODUKTAI MUMS GALI LABAI PAKENKTI. Bet koks nuriebintas maisto produktas – tai jau nebe natūralus maistas, kuris, beje, gali būti prisotintas daug blogesniu ingredientu – angliavandeniais. Galbūt jis ne toks kaloringas, kaip nenuriebintas, tačiau jo poveikis organizmui – kenksmingas. Riebalai suteikia sotumo jausmą, nuo jų netunkama, jie duoda daug energijos, tad riebus maistas – geras maistas. Ir nesvarbu, ar tai bus varškė, ar pienas, ar jogurtas – visada stenkitės valgyti tik pilno riebumo produktus.

MĖSAVALGIAI TUNKA IR STORĖJA NE TODĖL, KAD VALGO MĖSĄ, O TODĖL, KAD KARTU SU MĖSA VARTOJA DAUG ANGLIAVANDENIŲ. Jei valgyti vien mėsą, o ypač riebią, sotumo jausmą pajusite gana greitai, todėl niekada nepersivalgysite. Jei kartu su mėsišku patiekalu vartosite daug bulvių, makaronų, kruopų, tada sotumo jausmas ateis pavėluotai. ANGLIAVANDENIAI SUTRIKDO NORMALŲ SOTUMO POJŪTĮ. Taip pat jį trikdo su maistu vartojamas alkoholis ir įvairūs saldūs desertai. Taigi, išvada būtų tokia: tikras mėsavalgis niekada nepersivalgys, netuks ir nesirgs. Priešingą efektą (organizmo degradaciją) galima pakeisti tik nekontroliuojamai vartojant įvairius – lėtai ir greitai įsisavinamus angliavandenius. Ir nesvarbu, ar jie vartojami su mėsa, ar be jos.

NĖRA SVEIKO  CUKRAUS, visi cukrūs iš esmės vienodai veikia mūsų organizmus. Dažnas mūsų, atsisakęs rafinuoto cukraus, puola vartoti medų, klevų ar stevijos sirupus, valgo vaisius ir mano , kad dabar jis elgiasi labai gudriai ir sveikai. Tai tas pats cukraus vartojimas, tik šį kartą cukrus „supakuotas“ į gražų vaisių ar gintarinį sirupą – medų. Galų gale bet koks cukrus organizme skyla iki gliukozės, o jos poveikį organizmui mes jau žinome. Tad, nėra jokio skirtumo, ar kavą saldinti šaukšteliu rafinuoto cukraus, ar medumi. Rezultatas bus toks pats.

Bet koks produktas, savyje turintis krakmolo, iš esmės mūsų organizmus veikia, kaip paprastas cukrus. Miltiniai blynai, pyragaičiai, bandelės, netgi duona – tai didelės gliukozės injekcijos (galutiniame rezultate). Jei mes fiziškai neapkrauti, nuo tokio maisto sėkmingai tunkame ir, atitinkamai, „pasigauname“ pačias baisiausias  ligas.

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Paprasti komentarai

Feisbukiniai komentarai


Paveiksliukai

Skaitomiausi straipsniai

Prieš 77-erius metus liepos 21-ąją Kaune Valstybės teatre pradėjo savo darbą pirmasis Lietuvos Liaudies Seimas.
1035 | 2017-07-21 | Lietuva
Laurynas Ragelskis

Prie Valstybės teatro susirinkusi milžiniška žmonių minia mitingavo tris dienas - reikalaudama, kad Liaudies Seimas kuo greičiau patvirtintų ir įteisintų Lietuvos žmonių troškimą visam laikui atsikratyti ponų ir jų pimpačkiukų jungo. Ir Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos žmonių valią priėmė tikrąją laisvę žmonėms garantuojančius sprendimus. Skaityti toliau...

Globalizmo naikinamos buvusios TSRS respublikos: Lietuvos ir Rusijos paralelės
765 | 2017-07-21 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Ar sveiko proto ir pasaulio politika besidomintis žmogus gali patikėti buka propaganda, kad JAV kolonijai Lietuvai „keltų grėsmę“ kita JAV kolonija Rusija? Aš manau, kad Lietuvoje sukelta karo isterija, mūsų tautų kiršinimas ir durninimas reikalingas tam, kad užsienio bankininkams būtų lengviau mūsų tautas plėšti ir išlaikyti savo vergijoje. Skaityti toliau...

Netanyahu: Europa turi pasirinkti klestėjimą ar žlugimą
358 | 2017-07-21 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Netanyahu žodžiais, Višegrado grupė turi palaikyti Izraelį ir įtikinti ES keisti savo poziciją Izraelio atžvilgiu. Europos pusė dažnai kelia išankstinius reikalavimus, bet tai absurdas, nes Izraelis yra daugelyje sričių pasaulio lyderis. Netanyshu paklausė: „Aš manau, kad Europa turi nuspręsti, ar ji nori gyventi ir klestėti, ar ji nori susitraukti ir išnykti“. ES politikus jis pavadino „bepročiais“. Skaityti toliau...

Reklama

Justo Paleckio kalba pirmajame Lietuvos Liaudies seimo 1940 m. liepos 21 d. posėdyje
285 | 2017-07-21 | Lietuva
Kibirkštis

Niekam ne paslaptis, kad 1940 m. – sudėtingas momentas Lietuvos istorijoje, žymintis tiek Raudonosios armijos dislokavimą mūsų šalyje, tiek fašistinės diktatūros su A. Smetona priešakyje žlugimą ir liepos 21 d. atidaryto Liaudies seimo paskelbtą naujos, Tarybų Lietuvos valstybės, kūrimosi pradžią. Bet, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijos epizodų, šis laikotarpis pristatomas vienašališkai, piešiant jį tik juodžiausiomis spalvomis, užmirštant realias socialines bei geopolitines aplinkybes. Todėl istorinės pažinties tikslais pateikiame minėtojo Liaudies seimo deputato, to meto Lietuvos politinio veikėjo, J. Paleckio kalbą, pasakytą atidarom Skaityti toliau...

Unikali Lietuvos pažanga
244 | 2017-07-21 | Lietuva
Ekspertai.eu

Valstybinis transliuotojas LRT pranešė, kad stulbinamai išaugo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos populiarumas ir drąstiškai krito norinčių studijuoti Edukologijos universitete skaičius. „Būsimieji Lietuvos studentai vis labiau nori būti kariūnais ir vis mažiau mokytojais“, - sakoma reportaže. Be komentarų. Skaityti toliau...

Dėl Baltarusijos kaltės Lietuvoje klesti kontrabandinių cigarečių rinka
191 | 2017-07-21 | Kaimynai
Ekspertai.eu

Nors Lietuva pagal daugelį parametrų yra pavyzdys Europos Sąjungai ir pasauliui (vienas geriausių BVP, veiksmingas Rusijos karinės agresijos atgrasymas, kylantys darbo užmokesčiai ir t.t.), tačiau mūsų šalies kontrabandinių cigarečių rinka – viena didžiausių Europoje. Pagrindine nelegalių tabako gaminių tiekėja į Lietuvą dar vis įvardijama diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Skaityti toliau...

Kaip Ikea ir Harvardas vogė Rumunijos miškus. Koks lietuviškas scenarijus?
111 | 2017-07-24 | Lietuva
Gyvas miškas

Nuo 2004 m. Harvardo universitetas, veikdamas per savo investicinį padalinį, tapo vienu pagrindiniu Rumunijos miškų pirkėju - jis nusipirko apie 33,600 hektarus (83,000 akrų) miško. Tada, 2015 m. birželio mėnesio pabaigoje Harvardo universitetas netikėtai pardavė beveik visą žemę IKEAI. Sandoris sudarytas daugeliu etapų, prasidėjusių 2014 m., kai Harvardas pirmą kartą pardavė žemė Rumunijos įmonei, priklausančiai ofšorinėms įmonėms, kurias valdo Harvardas, o tada IKEA perėmė Rumunijos įmonę. Skaityti toliau...

Kodėl vokiečiai nepašalino Hitlerio, kodėl jie nepašalina Merkel? O mes?
109 | 2017-07-24 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Pasikėsinimo į Hitlerį minėjimas liepos 20 dieną vokiečiams sukėlė mintis apie Merkel ir Hitlerio politikos panašumą, mintis apie jų slogią praeitį ir tokią pačią slogią nūdieną. Kodėl Vokietija tada ir dabar naikinama, o vokiečiai tyli ir nesipriešiną valstybės naikinimui? Kodėl vokiečių pasipriešinimas nepašalino Hitlerio, kodėl jis nepašalina Merkel? Kodėl „niekas iš artimiausios Hitlerio aplinkos nenuspaudė pistoleto gaiduko“ ir neapsaugojo savo Tėvynės nuo pražūties anksčiau negu įvyko katastrofa? Skaityti toliau...

Globalistų mitologija: Išsisklaidęs globalistų mitas apie imigrantų iš atsilikusių Afrikos ir Azijos šalių naudą Europos ekonomikai
85 | 2017-07-24 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

„Europa išmiršta, reikia gyventojų Europos ekonomikai“ - skelbia globalistai. Jeigu globalistams Europoje būtų reikalingi gyventojai, jeigu jie rūpintųsi tautų gerove, tai jie neužsiimtų sodomijos ir kitų lytinių iškrypimų propagavimu, kurie kaip tik ir yra skirti gyventojų skaičiaus mažinimui, jie neardytų normalios šeimos juvenalinės justicijos pagalba, nedarytų iš moters vergo ir darbinio gyvulio. Skaityti toliau...

Lenkijos radijas: Viktoras Orbanas pareiškė apie solidarumą su Lenkija jos ginče su EK
80 | 2017-07-24 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Vizito į Rumuniją metu Viktoras Orbanas pasakė, kad ataka prieš Lenkiją niekada nepavyks. Europos Sąjungos veiksmus Orbanas pavadino „inkvizicine kompanija“. Vengrijos premjeras pažymėjo, kad Budapeštas panaudos visas juridines galimybes ginti Varšuvą. Vengrijos vyriausybės įsitikinimu, „Briuselyje sukurta biurokratų ir elitų sąjunga, kurie veikia prieš europiečių valią“. Skaityti toliau...

Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851