Naujas „Maximos“ šūkis arba atsakymas kurio nežinojo Prezidentė

Anonimusas
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Ko gero visi prisimena skaudžią nelaimę, kai Rygoje Zolitudės „Maximoje“ įgriuvo stogas ir žuvo 54 žmonės ? Prabėgo nedaug laiko,bet šį įvykį masinėse informacijos priemonėse (MIP) užgožė kitos Europinio mąsto problemos. Atrodo, lyg viskas nurimo,gyvenimas teka savo vaga ir šio įvykio tėkmėje net bangelė nevirpa. Nežinia ar tyčia, ar ne, MIP neberašo apie tolesnę šios bylos eigą. Gal Lietuvai tai neaktualu,nors taip neturėtų būti, nes „Maxima“ užgimė Lietuvoje ir tik vėliau pasklido po kaimynines šalis. Na, bet tai, kodėl šia tema neberašoma, palikime žiniasklaidos sąžinei.

Lietuvoje ši tema nurimo. Tačiau ne Latvijoje ir ne žuvusiųjų artimųjų širdyse. Visai nesenai per Latviją ir Lietuvą nuvilnijo nedidelis skandaliukas, kai mūsų prezidentė Latvijos televizijoje neatsakė į klausimą būtent Zolitudės tragedijos tema.

Keisčiausia tai, kad visų rūšių MIP buvo svarbiau ne tai, kokia šiuo klausimu padėtis Lietuvoje, bet tai, kad Prezidentė neatsakė į klausimą. Prioritetai – aiškūs: žuvusieji ir „Maximos“ tinklų avarinė padėtis Lietuvoje yra niekis, palyginus su prezidentiniu skandaliuku. O juk klausimas prezidentei buvo toks paprastas: „Ar Lietuva pasimokė iš Rygos „Maximos“ tragedijos?“.

Galime svarstyti, kodėl prezidentė neatsakė, nes versijų po šio prezidentės interviu buvo daug. Galima, vadovaujantis R.Janutienės knyga „Raudonoji Dalia“, net iškelti prielaidą, kad dabartinė Prezidentė , „VP“ kilimo laikotarpiu buvusi Finansų ministre, yra susijusi su „Vilniaus prekyba“.

Tuo labiau, kad vienas iš „Vilniaus prekybos“ akcininkų, M.Marcinkevičius, kalba apie tai, kad „VP grupės“ akcininkai galimai nusuko nuo valstybės kelis šimtus milijonų litų mokęsčių. O juk be Finansų ministrės (dabartinės prezidentės ) žinios tokios sumos laisvai „plaukioti“ negalėjo.

Bet palikime sąmokslo teorijas, nes tiesa kažkur anąpus ir paprastam piliečiui ji neprieinama. Visai nesvarbu, ar prezidentė nenorėjo atsakyti, ar šiuo klausimu, kaip ir daugeliu kitų, nekompetentinga, ar kaip nors susijusi su „VP“. Neatsakė ir faktas.  Anot prezidentės: „Klausimas nesuderintas“. Dedam tašką !

Prieš akis – naujas „15min.lt“ straipsnis su skambia įžanga :  „Tai, ko reikia“ – su tokiu nauju šūkiu Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje ruošiasi konkuruoti prekybos tinklas „Maxima“. Jį valdančios bendrovės atstovų teigimu, šūkio keitimas – ilgalaikės bendrovės konkuravimo strategijos dalis ir ji šiam žingsniui ruošėsi dvejus metus, po tragedijos Rygos Zolitudės rajone esančioje „Maximos“ parduotuvėje“.

„Penkiolikminučių“ straipsnelis, liaupsinantis agresyvią „Maximos“ plėtros strategiją, kuri reiškia ne ką kitą, kaip dar didesnę plėtrą ir smulkesnių parduotuvių išstūmimą iš rinkos. Monopolija, manau, kad ne be valdančiųjų palaiminimo, užgrobia rinką ir atima pragyvenimo šaltinį iš smulkesnių. Tame tarpe ir iš smukesnių parduotuvių darbuotojų. Juk visų netilps dirbti į „Maximą“. Neužteks darbo vietų, nes „Maximos“ savininkų ir jų atstovų tikslas, kad kuo mažiau žmonių atliktų kuo daugiau darbo. Nieko nepadarysi, toks kapitalizmo dėsnis. Sistemos,deja, kol kas dar nepakeisim.

Kaip matome „15min.lt“ įžangoje, „Maximos“ atstovai taip pat mini tragediją Zolitudėje. Tad sugįžkim prie klausimo, užduoto [rezidentei : „Ar Lietuva paskmokė.. ?“

Pamenu, su kokiu uolumu ir skuba po tragedijos Rygoje „Maximos“ prekybos salėse ir pagalbinėse patalpose buvo atlaisvinami prekėmis ir visokiu pagalbiniu šlamštu užgriozdinti avariniai išėjimai. Parduotuvių direktoriams ir pamainų viršininkams ne tik lūpos, rankos ir kojos virpėjo laukiant į prekybos tinklus staiga plūstelėjusių, savo pareigas prisiminusių tikrintojų. Nurodymai ir instrukcijos kaip elgtis ekstremalių situacijų metu keitėsi beveik kiekvieną dieną, vis labiau tobulėdamos.

O „Maximos“ vidinio naudojimo portale, Latvijos „Maximos“ generalinis direktorius buvo nupieštas čiut ne kaip didžiausia tragedijos auka, akcininkai jam linkėjo stiprybės ir ištvermės. Gal buvo atsižvelgta į tai, kad šis buvęs krovikas, jei tokiu būtų likęs,irgi galėjo žūti avarijos metu. Taigi, po avarijos buvo didelis sujudimas, bet tai jau būtasis laikas. Po truputį viskas nurimo ir vėl, įskaitant betvarkę, pradėjo tekėti savo vaga.

Mes ne prezidentai – mes galime nueiti iki „Maximos“, savo akimis pamatyti ir gauti atsakymą į klausimą, užduotą prezidentei:  „Ar Lietuva pasimokė…?“ Deja, kaip matome iš nuotraukų – NE. NEPASIMOKĖ.

Po tragedijos atlaisvinti praėjimai prie avarinių išėjimų vėl užgriozdinti prekėmis, vėl į tarpus tarp prekių lentynų ir į praėjimus sukrautų padėklų su prekėmis vos telpa klientams skirtas vežimėlis. Nejučiomis pats sau užduodi klausimus:  „O kas, jei vėl avarija, gaisras ar,neduok dieve, koks nors į Lietuvą užklydęs teroristas per Velykas ar Kalėdas susisprogdina ? Kaip per spūstį užgriozdintu taku prasibrauti prie avarinio išėjimo ?”

Atsakymas paprastas – neįmanoma.  Neįmanoma, nes piko valandomis, o ypač švenčių dienomis „Maxima“ ir kiti prekybos tinklai tampa masinio apsipirkimo maldos namais, savotiška apsipirkimo Meka. Ir kas gali pasakyti ar daugiau žmonių, o ypač vaikų ir senelių, žūtų ar nukentėtų nuo kokios nors avarijos, ar masinės spūsties metu braunantis link avarinio išėjimo?

Kai pradeda veikti išgyvenimo instinktas,nebeveikia moralinės normos ir jokie iš avarijos nepasprukusių darbuotojų mėginimai reguliuoti žmonių srautus nepadės – laimės tas, kuris stipresnis. Kur garantija,kad darbuotojai, nors dalinai ir apmokyti,reguliuos tuos srautus? Juk darbuotojai taip pat žmonės ir jiems taip pat veikia išgyvenimo instinktas. Manau, kad panašus vaizdelis visose „Maximos“ (ir ne tik „Maximos“) tinklo parduotuvėse. Tiesiog nueikit į prekybos centrą, susiraskit avarinį išėjimą ir pamėginkit įsivaizduoti, kaip iki jo nusigautumėte avarijos metu.

Kadangi prezidentė neįgali (ar neįgaliota?) atsakyti į Latvijos televizijos užduotą klausimą, atsakome mes: „Lietuva nepasimokė!“

Įvykstant tragedijai „Maximos“ šūkis buvo „Apie viską pagalvoga“. Tai dabar, vadovaujantis nauju šūkiu ir įvykus tragedijai, „Maxima“ tvirtins „Tai ko reikia“? Nieko asmeniško, tiesiog tokia strategija – „Tai ko reikia“…

Įvertink straipsnį: +3 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

197 | 2017-08-20 | Lietuva | +13 -0
Durnių Laivo Kapitonė
"Sausio 13-osios naktį Sovietų kariuomenės daliniai šturmavo Radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą. Žmonės buvo šaudomi, traiškomi tankais ir vaikomi nuo strateginių objektų." Kaip ir viskas aišku. Neigti jog tankistai tyčiomis važiavo per civilius žmones neišeina, nes yra numatytas BK straipsnis už tankistų agresijos neigimą prieš Lietuvos Respubliką. Kažkokie išvedžiojimai jog TSRS tankistas vykdė TSRS gynybos ministerijos generolo Jazovo įsakymus ir nurodymus už kurių nevykdymą jam grėsė baudžiamoji atsakomybė yra niekiniai. Bandymas pateisinti tanko vairuotoją jog jis važiuodamas naktį ir kelią stebėdamas per mažiuką plyšiuk Skaityti toliau...
41 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Vyriausias Barselonos rabinas Meir Bar-Hen po teroro atakų, per kurias žuvo 14 žmonių ir virš 100 buvo sužeista, pasakė, kad Europoje žydai prarado tėvynę. Jis patarė žydams „parodyti Ispanijai nugarą“, sugrįžti ir apsigyventi Izraelyje. „Europa prarasta“, - paaiškino rabinas Meir Bar-Hen interviu "Times of Israel", rašoma austrų Krone. Jis pasakė:„Netikiu, kad žydai čia liks visiems laikams, ir kviečiu jus pirkti nekilnojamą turtą Izraelyje. Mes neturime kartoti klaidas žydų Alžyre ir Venesueloje ir geriau anksčiau nei per vėlai“. Skaityti toliau...
35 | 2017-08-20 | Kaimynai | +5 -0
Algimantas Lebionka
Po teroro aktų Ispanijoje Lenkijos premjerė pakvietė Europos sąjungos valstybes peržiūrėti saugumo ir migracijos politiką. Lenkijos premjerė Beata Šidlo televizijos TVP programoje rugpjūčio 19 dieną pareiškė, kad Ispanijoje įvykę teroro aktai – tai eilinis argumentas Europos saugumo politikos pakeitimui. Lenkijos premjerės žodžiais, ekstremistai, grasinantys europiečių saugumui, naudoja ES migracijos strategiją, kurią įdiegė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Į tai nebegalima užmerkti akių: „Reikia prabusti iš letargo miego, pasikelti nuo kelių ir, pagaliau, ir nebijoti pažiūrėti tiesai į akis. Skaityti toliau...
36 | 2017-08-20 | Kaimynai | +3 -0
Algimantas Lebionka
Vakar centriniame Vokietijos dienraštyje die Welt pasirodė didžiulis straipsnis, skirtas „Lenko kortai“, pavadintas „Lenko žalioji korta atveria migrantams ES vartus“.  https://www.welt.de/wirtschaft/article167686123/Polens-Greencard-oeffnet-Migranten-alle-Tore-zur-EU.html Globalistų oligarchų, vadinamų media-baronais, valdomas dienraštis die Welt, kaip beje ir likusi Europos spauda, labai išsigando, kad keli šimtai tūkstančių Ukrainos, Baltarusijos respublikų gyventojų, kurie Lenkijos konsulatuose įrodys savo „lenkiškas šaknis“ ir gaus „lenko kortą“, gali atvyks dirbti į Vokietiją. Skaityti toliau...
26 | 2017-08-20 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Juodąja mirtimi Europoje vadindavo maro epidemiją, didžiausią ankstesniųjų amžių, iki pat 19-ojo, mūsų kontinento nelaimę. 2015 metais į Europą liberalai-globalistai užnešė dar baisesnę nelaimę – jų sugalvotus „pabėgėlius“, kuriems, pažeisdami visus ES įstatymus ir susitarimus, jie atidarė ES sienas, ir į kontinentą atvedė (už atėjimą mokėjo pinigus) milijonus jaunų-sveikų vyrų iš Azijos ir Afrikos, be jokių dokumentų, be jokių jų praeities įrodymų, kartu su jų juoda-teroristine praeitimi, jų radikaliuoju Islamu, terorizmu, svetima kultūra, viduramžių papročiais, Europoje pamirštomis, Skaityti toliau...
22 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Kaip bumerangas sugrįžo į Ameriką mada griauti paminklus: iki šiol juos griovė pagal Amerikos nurodymą Sadamui Huseinui Bagdade, Dzeržinskiui Maskvoje, Leninui Kijeve, rusų kareiviui-išvaduotojui Taline ir Varšuvoje. O dabar mada sugrįžo namo – į Ameriką. Visais šiais atvejais prasmė viena ir ta pati – kova už hegemoniją. Nugalėtojai griauna nugalėtųjų paminklus. O nugalėtieji piktai murma, bet nieko negali padaryti. Skaityti toliau...
37 | 2017-08-20 | Pasaulis | +5 -0
Algimantas Lebionka
Kiekvieną dieną Europoje nekliudomai išsilaipina koks tūkstantinis nelegalių imigrantų-potencialių teroristų desantas, nepaisant to, kad ES šalys turi savo kariuomenes, kurios privalo ginti Europos sienas nuo užpuolimo, jos turi brangiai kainuojančią NATO, kuri irgi turėtų jas ginti. Bet armijos jų negina, o užsiima ekshibicionizmu, tariama kova su smegenų vėžiu sergančio amerikiečių senatoriaus-idioto ir jo neadekvačių kolegų išgalvotais baubais iš Rytų. Skaityti toliau...
68 | 2017-08-20 | Lietuva | +5 -0
Durnių Laivo Kapitonė
„Mes į „WikiLeaks“ siuntėme įvairius duomenis, įskaitant iš Rusijos vyriausybės pavogtą informaciją. Ji būtų atskleidusi rusų veiksmus ir įrodžiusi, kad Rusijos saugumo tarnybos nekontroliuoja „WikiLeaks“, – sakė žinutes „Foreign Policy“ parodęs šaltinis. Daug „WikiLeaks“ darbuotojų, savanorių ir jų šeimos narių yra nukentėję nuo Rusijos korupcijos ir žiaurumo. Buvome tikri, kad „WikiLeaks“ tą informaciją paviešins. Tačiau Assange'as rasdavo vieną pasiteisinimą po kito.“ Skaityti toliau...
220 | 2017-08-18 | Lietuva | +16 -3
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
74 | 2017-08-18 | Kaimynai | +1 -2
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
105 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -7
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
132 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
87 | 2017-08-18 | Smagumai | +2 -2
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
109 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -1
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
163 | 2017-08-18 | Lietuva | +10 -1
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851