„Maidanas“ Juodkalnijoje… ir tyla (0)

Sarmatas.lt
+ 7 - 0
Autorius: Sarmatas.lt
Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/10/maid...
7533-10-26 (2015 m.), skaitė 2514
0

Iš tiesų, keisti dalykai dedasi Europoje. Beveik pačiame jos centre, Juodkalnijoje, „Maidano“ užuomazga, o spauda tyli. Nei lozungų apie demokratiją ir laisvę, nei sausainiukų.. Kaip gi čia taip??

Galbūt todėl, kad juodkalniečiai stojo prieš šalies stojimą į NATO?

Nuo ko viskas prasidėjo? Viskas prasidėjo tyliai ir nepastebimai.

Rugsėjo 17 Juodkalnijos parlamentas patvirtino rezoliuciją dėl integracijos į NATO palaikymo, už kurią nubalsavo 50 iš 79 deputatų. Prieš balsavo 26 žmonės (Demokratinis frontas, Demos, Socialistinė liaudies partija ir nepriklausomi kandidatai), trys susilaikė.

Tuo pačiu, vienas Demokratinio fronto lyderių Milan Kneževič iškėlė iniciatyvą kurti „Juodkalnijos anti-NATO pajėgų Sąjungą“ kaip plačią visuomeninę-politinę ir pilietinę koaliciją.

Rugsėjo 27 Podgoricoje prieš parlamento pastatą prasidėjo neterminuotas protestinis mitingas, kurio iniciatoriumi tapo Demokratinis frontas. Protestuojantys reikalauja premjero Milo Džiukanovičiaus atsistatydinimo, pereinamosios vyriausybės formavimo ir laisvų demokratiškų rinkimų.

Aštuntą protesto dieną prieš susirinkusius su kalba pasisakė Juodkalnijos ir Primorsko Serbijos pravoslavų cerkvės metropolitas Amfilohijus. Esamu momentu, protestai nenutrūkstamai tęsiasi jau aštuoniolika dienų.

Spalio 12 vienas Demokratinio fronto lyderių Andrija Mandič kreipėsi atviru laišku į 28 NATO šalių-narių pasiuntinius kuriame pareiškė, jog „Juodkalnijos įstojimas į NATO, vykdomas neligitimios Džiukanovičiaus vyriausybės, negali būti pripažintas teisėtu, kadangi šalies gyventojų dauguma yra prieš stojimą į NATO ir šio sprendimo niekada nepripažins“.

Spalio 17 prie Juodkalnijos parlamento prasidėjo protesto mitingas. Policija nugriovė mitinguotojų palapinių stovyklą. Ir viskas prasidėjo rimtai.

Demonstracijoje dalyvavo keletas šimtų aktyvistų. Vienu pagrindinių reikalavimų buvo prezidento atsistatydinimas. Mitinguotojai bandė visus įmanomus ir neįmanomus būdus patekti į parlamento pastatą. Kad ten patekti reikėjo praeiti policijos užkardas. Į apsaugos organų „prašymus“ nutraukti mitingą demonstrantai niekaip nesureagavo, todėl teisėsaugos organams teko panaudoti ašarines dujas.

Toliau prasidėjo šturmas. Susidūrimų pasekoje nukentėjo šeši policininkai. Jie buvo sužeisti ir buvo pristatyti į ligoninę. Policija sulaikė 11 mitinguojančių, aktyviai aktyviai besireiškiančių prieš esamą valdžią šalyje.

Taip pat buvo sulaikyti du parlamento deputatai nuo „Demokratinio fronto“.

Atvira konfrontacija davė savo vaisių. BBC „pastebėjo“ ir išleido reportažą. Ir štai jau JAV pareiškė, jog duos sutikimą priimti Juodkalniją į NATO sudėtį tik tuo atveju, jei Juodkalnijos vadovybė toliau tęs reformų kursą ir pasistengs padidinti visuomenės palaikymą šalies narystei NATO.

Kadangi stojimo į NATO procesas buvo forsuotas, neišlaikant Overtono lango reikalavimų – atgijo aktyvūs protestai prieš aljansą, kuriuose dalyvauja ne tik gatvės protestuotojai, bet ir dalis politinių jėgų užimančių anti-NATO poziciją.

Čia įdomu – protestai organizuoti ir yra vykdomi naudojant jau visiems žinomas „nesmurtinio pasipriešinimo“ technologijas įtrauktas į pakankamai klasikines pirmosios bangos „spalvotas revoliucijas“.

„Taikus protestas už valdytojo-autokrato nuvertimą“.

Skirtumas tik tame, jog ši schema, kaip taisyklė, veikia, jei ji gauna palaikymą iš užsienio, ir kai valdžios veiksmai prieš tokius protestus lydimi išoriniu spaudimu (sankcijomis, elito apdorojimu, jėgos struktūrų papirkimu ir t.t.)

Čia gi mes matome akivaizdų savarankiškumą, kuris aiškiai jokio palaikymo Vakaruose negaus. Situaciją bus stengiamasi nutylėti arba apskritai, bus pasistengta protesto organizatorius pateikti kaip „urvinius retrogradus“ ir „pačių tamsiausių, nepriešakinių visuomenės sluoksnių atstovus“.

Šiaip jau Juodkalnija yra mažytė šalis, nuo kurios praktiškai niekas nepriklauso. Euroatlantinės politikos rykliams šie įvykiai tik bangelės vandens paviršiuje, todėl vietos valdžia gaus savotišką veiksmų laisvę prastumiant Juodkalniją į NATO. Esant būtinybei ir dozuotą jėgos panaudojimą prieš „neprotingus čiabuvius“ nenorinčius parsiduoti už spalvotus NATO karoliukus.

 

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
7   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Demaskuojamas JAV globalinis melas apie Ukrainos fašistų 2014-07-17 numuštą Malaizijos keleivinį lėktuvą Boeing-777 (6)
Plaukiantys prieš srovę: rumunai sieks Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuokos apibrėžimą
Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
Rygoje tūkstančiai žmonių išėjo į gatves palaikyti rusų mokyklas (3)
Patriotizmas – vertybė, o bukas nacionalizmas – slegiantis melas ir pražūtingas nuodas (1)
Taikos sutartis su Japonija galėtų būti naujas žodis Rusijos-Japonijos santykiuose / Мирный договор с Японией может стать новым словом в двусторонних отношениях
"Antirusiški" Valcmano (Porošenkos) pasiūlymai - rinkiminės kampanijos dalis / «Антироссийские» предложения Порошенко – часть предвыборной кампании
Rusija laimi informacinį karą prieš Vakarus
Kodėl Rytų Europa nusistačiusi prieš imigrantus / Почему в Восточной Европе настроены против иммигрантов
Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus
Permės kraštą valdo Chabadas! / Сенсационный материал от Романа Юшкова: в Пермском крае власть находится под управлением Хабада!
Pensijų reforma – rusofobų veidmainystės pavyzdys
Migracijos klausimas kaitina priešrinkiminę kampaniją Švedijoje / Миграционный вопрос накаляет предвыборную кампанию в Швеции
JAV tarptautiniai nusikaltėliai paviešino B.Klintono ir B.Jelcino pokalbius
Beslano tragedija (3)
Makronas tiesia ranką Putinui ir remia Grybauskaitę prie sienos (5)
Vokietijos URM ragina ES nesėdėti priešais JAV kaip triušiui prieš smauglį (2)
DLR papasakojo sprogimo, kurio metu žuvo Zacharčenka, detales (2)
Vokietija bunda? Chemnice į protestus prieš veltėdžius ir nusikaltėlius migrantus išėjo 9,5 tūkstančiai žmonių, apie 300 sulaikyta (5)
E. Macronas: „Tikras danas“ neegzistuoja – jis yra europietis“ (1)
P-rezidento "rinkimai" smogs Ukrainos valstybingumui / Президентские выборы ударят по украинской государственности
Treji Angelos Merkel beprotybės metai
Kaip Tarybiniai organai ieškojo banderų
Graikijoje migrantai užblokavo kelią reikalaudami geresnių apartamentų (1)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito