Autorius: Jezus.lt Šaltinis: http://jezus.lt/news/1192/15/H... 2015-10-29 18:22:01, skaitė 6032, komentavo 2
Ar tu nori susitapatinti su bjaurastimi?
Amerikoje daugelis žmonių rudenį švenčia Heloviną. Deja, net kai kurie krikščionys mano, kad nieko baisaus švęsti šią šventę. Tačiau Dievo Žodis, Biblija demaskuoja Heloviną kaip piktojo siautėjimo laiką ir, kaip jis be pasireikštų, nuplėšia jam kaukę.
Pats šventės pavadinimas „Helovinas“ kilęs iš katalikybės. Žmonės šventę vadino Allhallowmas (The mass of all Hallows – Visų šventųjų), o naktis prieš šventę buvo pavadinta All Hallows Eve (Visų šventųjų vakaras). Laikui bėgant, išvakares prieš Visų šventųjų šventę imta vadinti Helovinu.
Beveik visi JAV gyventojai, o ypač vaikai, šios šventės metu dalyvauja mirusiųjų imitavimo apeigose, apsirengdami kaip numirėliai ir neva jų vardu prašydami išmaldos. Ilgainiui Visų šventųjų dieną gimė žaidimas „Trick or treat!“ - „Vaišink arba pasigailėsi!“ Žaidimo esmė - atsipirkti saldumynais nuo atkakliai į namų duris besibeldžiančių vaikų. Iš esmės tai yra atnašavimo tamsioms jėgoms ritualas. Tačiau daugelis moksleivių šito nežino. Savo laiku šis „pasilinksminimas“ buvo svarbi pagoniško kulto dalis.
Tačiau prieš tai vykdavo „maldos už sielas“ (Souling). Tai šiuolaikinio žaidimo „Piniginė arba gyvybė“ krikščioniškas viduramžių pirmtakas, kurio metu Visų šventųjų dieną (lapkričio 1 d.) vargetos vaikščiodavo nuo durų prie durų siūlydami melstis už mirusiuosius, jei mainais už maldas gaus pyrago.
Faktai
JAV oficialiai įregistruota šėtono bažnyčia atvirai paskelbė, jog Helovinas yra jų pagrindinė metų šventė. Šios šventės, kuri užbaigiama pačiomis svarbiausiomis juodosiomis mišiomis, tikslas yra pademonstruoti savo atsidavimą velniui ir jį pagarbinti.
***
Dėl nežinojimo, o gal ir dėl nemokšiškumo, pagoniška šventė yra švenčiama tą pačią dieną, kaip ir katalikų Visų šventųjų šventė.
***
Pasaulyje žinoma Helovino šventė tapo tik per paskutinius 20-30 metų, ir neveltui ji yra laikoma Amerikietiškos pop kultūros dariniu.
***
XX a. viduryje Helovinas tapo dar ir komerciškai patogiu verslo sumanymu. Labai populiarūs šiandien yra Helovino kostiumai, žvakės, puošmenos, sveikinimo atvirutės ir moliūgai. Nepaisant to, jog Amerikoje ši šventė nėra oficiali, po Kalėdų šventės ji laikoma pačia masiškiausia švente.
***
Pačiame šventės pavadinime galima aptikti tam tikrą žodžių žaismą – Hallowen (Visų šventųjų šventė) ir Hell (pragaras).
***
XX a. pradžioje tapo madinga per Heloviną rengti smulkaus vandalizmo akcijas – daužyti langus, padeginėti medžius ir t.t.
***
Amerikoje daugelis Heloviną laiko satanistų švente.
***
Rusijoje Heloviną imta švęsti XX a. 10 dešimtmetyje, kai viskas, kas vakarietiška, buvo labai madinga.
***
Panašu, jog ir krikščioniškos bažnyčios ėmė traktuoti Heloviną kaip siaubingų linksmybių ir žaidimų šventę. Didelis skaičius gerų, solidžių bažnyčių Helovino metu remia vaikiškas programas, į kurias įtraukiamas ir namų, kuriuose vaidenasi (siaubo kambarių) lankymas.
***
Štai, pavyzdžiui, Kalifornijoje kompanija „Pepsi“ drauge su Kristaus Jaunimo bažnyčia bei sunkiojo metalo roko radiju inicijavo akciją „Klyksmas naktį“. Programa veikė visą savaitę, kiekvieną vakarą prieš Heloviną.
***
Helovinas yra gerai apgalvota industrija, kuri kasmet duoda 6 milijardus dolerių pelno.
***
Mokslininkai įrodė, jog švęsti Heloviną iš tiesų yra pavojinga, nes ši šventė vaikų ir paauglių psichikai gali turėti tikrai žalojančias pasekmes. Gal todėl praėjus Helovino šventei, ženkliai padaugėja darbo psichoterapeutams.
Taigi, Helovinas – šventė, kuri šlovina viską, ką Dievas vadina bjaurastimi. Krikščionys jokiu būdu ir niekaip neturi dalyvauti šiame Dievo piktžodžiavime!