Konstitucinis Teismas legalizavo skalūninių dujų išgavinėjimą (0)

Anonimusas
+ 10 - 0
Autorius: LTnacionalistas
Šaltinis: http://revoliucija.org/2015/12...
7533-12-18 (2015 m.), skaitė 2207
0

Gruodžio 16 d. Konstitucinis Teismas (KT) priėmė sprendimą, pagal kurį skalūninių dujų išgavinėjimas per hidraulinį uolienų ardymą laikomas neprieštaraujančiu Konstitucijai; tuo pačiu leidžiama ir dirbtinėse žemės gelmių ertmėse palikinėti toksiškas ir netgi radioaktyvias medžiagas. Sprendimas priimtas ryšium su 2013 m. lapkritį socialdemokrato Algimanto Salamakino vadovautos 34 parlamentarų grupės kreipimusi, kuriame nurodytos tikėtinos katastrofiškos skalūninių dujų išgavinėjimo pasekmės gamtinei aplinkai bei vietos gyventojų sveikatai.

Pats KT sprendimas itin didelės nuostabos mums nekelia, nes jau seniai aišku, kad visas dabartinis valstybės aparatas aptarnauja ne piliečių daugumos, o būtent stambiojo kapitalo interesus: o juk skalūninių dujų išgavimo klausimas yra netgi ne milijoninis, o daugiamilijardinis biznis, kurį be menkiausių moralinių skrupulų varo ne vien tiktai Ševronas (Chevron), bet ir daugelis kitų transnacionalinio kapitalo gigantų – Exxon, Conoco ir kt.

Aplinkos ministro pareigas einantis „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas tuo tarpu lyg ir ramindamas, lyg ir pasityčiodamas patikino, kad esamu momentu apie skalūninių dujų išgavinėjimą šalyje kalbėti neverta, bet pripažino, kad KT sprendimas yra neabejotinai svarbus ateičiai. Anot jo, jau už penkerių metų galima tikėtis naujų derybų dėl skalūninių dujų išgavimo Lietuvoje, o KT sprendimo esmė – pilnutinis šito įteisinimas.

Be jokios abejonės, šia prasme ponas K. Trečiokas – teisus. Jam, kaip eiliniam sisteminės partijėlės funkcionieriui, tai atrodo normalus dalykas, bet iš tiesų KT kolektyvas čia eilinį kartą išdavė Lietuvą ir lietuvių tautą, parodydamas, kad be pinigų ir „šiltų vietelių“ plutokratinio režimo aparate vargu ar jam yra kas švento. Juk jo sprendimas – žalia šviesa visiškam mūsų gimtosios žemės nuniokojimui, galbūt ir dirbtinai sukeltai ekologinei katastrofai.

Tačiau derėtų padaryti vieną itin reikšmingą pastebėjimą: net 1992 m. Konstitucijos tekste (47 str.) aiškiai teigiama, kad šalies žemės gelmės „išimtine nuosavybės teise“ priklauso Lietuvos Respublikai. Tuo tarpu pats leidimas privačiam, juo labiau užsieniniam kapitalui išgavinėti Lietuvos teritorijoje esančių žemės gelmių turtus, yra ne kas kita, kaip šios formaliai deklaruojamos nuosavybės teisės paneigimas.

Tad lygiai taip, kaip ir Mažeikių naftos privatizavimas, taip ir leidimas užsienio kompanijoms išgavinėti Lietuvoje esančias skalūnines dujas savo esme yra antikonstitucinis.

Bet ar valdžiagyviams ir jų teisėjams tai iš vis rūpi? Aišku, nerūpi. Juk kada ir pati Konstitucija buvo sukurta tik kaip priemonė siauros išnaudotojų ir uzurpatorių klikos viešpatavimui pridengti skirtas teisinis fasadas, tai nėra ko stebėtis, kad ja  begėdiškai manipuliuojama, kad kiekviena jos dalis atitiktų valdančiosios klasės interesus.

Ironiška ir graudžiai juokinga, kad vienas pažangiausių Žemaitijos visuomenininkų, Olegas Titorenka, vienas pagrindinių judėjimo prieš skalūninių dujų išgavinėjimą Lietuvoje ir Žygaičių bendruomenės pasipriešinimo organizatorių, kartu su draugais ir bendraminčiais kaltinamas tariamu „antikonstitucinių grupių kūrimu“, kol tuo tarpu patys teisėjai ir stambiajam kapitalui sielą pardavusio politinio elito atstovai vykdo grynų gryniausią antikonstitucinę veiklą.

Tokie faktai eilinį kartą parodo tikrąjį lietuviškosios „demokratijos“ veidą ir iššaukia kiekvieno doro bei protaujančio žmogaus pasišlykštėjimą ir pasipiktinimą. Klausimas, kada šis pasipiktinimas peraugs iš internetinių komentarų ar kalbų į aktyvų ir organizuotą pasipriešinimą Sistemai, yra vienas pagrindinių, nuo kurių priklausys tai, ar Lietuvai bus lemta išsivaduoti iš savo pavergėjų, ar tapti radioaktyvios ekologinės katastrofos zona.

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
10   0
Komentarai: 0

Siųsti komentarąUrvinis rusofobinis nacionalizmas. Ar tikrai tai vienintelė nacionalinė idėja Lietuvoje?
Lietuvoje įsteigtas visuomeninis judėjimas „Socialistų partija“ (1)
Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas: Bausti, negalima pasigailėti!
Pagrindinis žmonių partijos tikslas (2)
V. Sinica. Propagandos anatomija arba apie cenzūrą LRT eteryje (3)
Konservatoriai, pirmyn! Prezidentė patikėjo jiems brangiausią dalyką
Vilniuje, tarp Fabijoniškių ir Šeškinės, jau neaišku kelintą kartą per kelis mėnesius, dega kioskai
Nacionaltautininkų "ideologas" Marius Kundrotas - tipiškas valdžiagyvių ir šūdeličio SISTEMOS gynėjas ir sargis (1)
Rolandas Paksas. Genocidas skurdu (1)
Politologas: Lietuvos URM nusprendė "paaukoti" kolaborantus vardan dujų (1)
Vidas Mačiulis - žurnalistas ar tik juo apsimetantis valstybinio turto grobstytojas su KGB agentūros stogu?
Ovacijomis ir audringais plojimais pasitikta prezidentė D. Grybauskaitė: Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis (12)
V. Sinica. Prisidengdama kova prieš smurtautojus valstybė ėmėsi ardyti mylinčių tėvų šeimas
Dėkui tau PRIBALTIKA už tavo rusofobiją (1)
Evaldas Balčiūnas. Kiek žydų ašarų yra giroje kurią geriame? (7)
Alvydas Veberis. Žalioji valdžios ir teisingumo mafija
Seimas paskelbė dviejų dienų referendumą, su dviejų savaičių pertrauka, dėl dvigubos pilietybės įteisinimo (2)
Lietuva neturi ko pasiūlyti pasauliui, išskyrus nepriklausomybės imitaciją
Kvietimas į mitingą prieš cenzūrą LRT: SUGRIAUKIME PROPAGANDOS SISTEMĄ!
Dovilas Petkus. Raudonasis Linas vis dar sėdi kabinete
Kremliaus ruporas surengė dar vieną hibridinę ataką prieš Lietuvą (1)
Artėjant Timati gastrolėms konservatoriai intensyvina savo mėgiamo atlikėjo reklaminę kampaniją
„Bado akcijos“ metinėms
Žurnalistai prieš visuomenę (4)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI