Europos beprotnamis ir jo sanitarai

Versijos.lt
| +4 -0 Autorius: Versijos.lt
Šaltinis: http://versijos.lt/europos-beprotnamis-ir-jo-sanitarai/
2016-02-10, skaitė 632
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Visiems seniai aišku, kad ES – tai, sakysime, prieštaringas darinys.

Iš vienos pusės tai konglomeratas šalių su beveik 500 milijonais gyventojų, kurie yra pakankamai gerai išsilavinę, kas labai svarbu. Šių šalių bendras pramonės potencialas irgi pakankamai didelis. Kaip ir mokslinis potencialas. Didelis ir turistinis patrauklumas, frazės „Pamatyti Paryžių ir numirti“ niekas neatšaukė.

Visa tai – pliusai. Jų esama.

O yra ir minusų. Politine prasme visa Europa tėra labai didelis nulis ar kažkas panašaus. Bent jau bet koks mėginimas kažką kiauktelėti prieš Vašingtono bosus tuojau pat baigiasi vangiu „o aš ką? Aš – nieko…“ Ir sutrikusiai nuleistomis į grindis akimis.

Europos šalys, tiek atskirai, tiek visos drauge, jokio realaus suveriniteto ir politinio svorio neturi. Senutė Europa pribadyta amerikiečių karinių bazių kaip pyragas razinų. Amerikos kariškiai jaučiasi čia ne šiaip sau kaip namuose, o kaip okupacinė kariuomenė okupuotoje šalyje. Ir tie žvalūs vaikinai budriai stebi, kad jokio politinio savarankiškumo Europoje nė kvapo neliktų.

Kartais šis nesavarankiškumas įgauna visiškai absurdiškas formas – kaip kad dabar, kai Europa patiria nuostolius dėl amerikiečių įpirštų jai antirusiškų sankcijų. Stena, dejuoja, bet kenčia. Nes kitos išeities ji paprasčiausiai nemato.

Galima paklausti: prieš ką draugaujate, vyručiai? Atsakymas peršasi savaime. Prieš Rusiją, savaime aišku. Dėl to ir amerikiečius Europoje pakenčia.

Tai – paprastas atsakymas. Tačiau ne visi paprasti atsakymai iki galo teisingi.

Taip – prieš Rusiją. Bet ne tik.

Amerikiečiai įsikūrė Europoje II Pasaulinio karo rezultate. Tačiau, atleiskite, nuo to karo praėjo jau tiek metų, kad greitai gyvų dalyvių nebeliks. Įžengę į tokį puikų pasaulio kampelį, gražiuoju tie „turistai“, namo, žinoma, neišvažiuos. Tačiau kyla klausimas: kodėl gi europiečiai iki šiol tų „svečių“ neišprašė? Kodėl vietoje to, kad gintų nuosavus interesus, jie gina amerikietiškus?

Rusijos bijo? Rusija, žinoma, baisus žvėris, tik ir svajoja kaip Europą užpulti. Gulasi ir keliasi su šia vienintele mintimi. Tačiau atleiskite – šitų europiečių beveik 500 milijonų. Čia kažkas panašaus jei Rusija iki traukulių bijotų, tarkime, Ukrainos (jėgų santykis tas pats) ir kad galėtų ramiai miegoti, įsileistų į savo teritoriją aibę Kinijos karinių bazių. Ir iš tos didžios baimės, kad ją užpuls Ukraina, pildytų visas Pekino užgaidas. Prisidarydama begalę nuostolių pati sau.

Galima įsivaizduoti tokią situaciją? Vargu.

Esmė tame, kad amerikiečiai turi tiesiog prašmatnų pretekstą niekur iš Europos nesitraukti. Šito preteksto garsiai įvardinti, ypač Europoje, nepriimta. Tačiau jis yra. Ir vadinasi jis – Europos valstybių, kaip teisės subjektų, apribojimu. Ir tose valstybėse gyvenančių tautų. Na negali senutė Europa, netgi egzistuojant eurobiurokratams, egzistuoti be iš išorės jai grasinančio policininko vėzdo. Lygiai taip pat atitinkamos ligoninės skyriuje, skirtame itin neramiems pacientams, sąlyginė ramybė tvyro tik tol, kol savo darbo vietose budi tvirti vyrukai sanitarai.

Europos kontinente istoriškai susikaupė tiek prieštaravimų, tarpusavio pretenzijų ir nuoskaudų, kad pašalink sanitarus – ir viskas nueis velniop.

Įrodymai? Maloniai prašom. Kiek iki šiol buvo pasaulinių karų? Du. Kiek iš jų išsilukšteno Europoje? Vėlgi tie patys du (netgi neskaitant užatlantės provokatorių, nes provokacijoms pasiduoda tas, kuris pats to nori). Kaip elgėsi okupuotose teritorijose vokiečiai ir jų sąjungininkai? Švelniai tariant, negražiai jie ten elgėsi. Ir tai – kaip tik dėl to, kad jie yra „civilizuoti“ europiečiai. Būtent taip civilizuoti europiečiai ir elgiasi per karą. O ko jūs norėjote iš tautų, kurios praturtėjo plėšdamos kolonijas?

Bet štai pasibaigė II Pasaulinis karas. Atėjo ilgai laukta taika… Aha, norėtumėt. Žymusis Miuncheno suokalbis dėl ko buvo savo laikais suorganizuotas? Dėl Vokietijos pretenzijų į teritorijas, kuriose gyveno Sudetų vokiečiai. Ir kur jie dabar, tie Sudetų vokiečiai? Nebėra jų. Visiškai nebėra. Nes čekai (tie patys, kurie iki tol nuolankiai trepsėjo kariauti į Rytų frontą ir pagamino Vermachtui vos ne visą ginkluotę) staiga pajuto tautinės savimonės jausmą ir Sudetų vokiečius išgrūdo lauk. O iš dalies ir išžudė. Ir tai buvo jau po karo, kai Europoje stojo palaiminga taika.

Dar pavyzdys. II Pasaulinio karo rezultate lenkai gavo nemenką Vokietijos gabalą. O ten gyveno kone 10 milijonų vokiečių. Kuriuos lenkai, po karo pasijutę nepaprastai narsūs, dabar išgrūdo lauk. O iš dalie ir išžudė. Tas „iš dalies“ – tai apie du milijonai žmonių. Ir visa tai – taikos metu. Juolab, kad po karo Vokietijoje liko daugiausiai vaikai, moterys, senukai ir invalidai, priešintis nebuvo kam. Nuodėmė nepasinaudoti tokia situacija.

Trumpiau tariant, civilizuota Europa ir toliau švytėjo visu savo pirmykščiu gražumu. Kaip čia be sanitarų? Tik tai ir išgelbėjo žemyną nuo tolimesnių skerdynių, kad rusai su amerikiečiais padalino jį į dvi palatas. Ir sanitarus pristatė prižiūrėti. Tiesa, dabar beliko viena palata. Smarkiai perpildyta.

Ir istorija, kaip europiečiai atsidūrė vienoje palatoje, labai pamokanti. Pas rytų europiečius iki to laiko susiformavo toks bejėgiškumo sindromas, kad jie, vargšeliai, tik ir tesvajojo, kaip čia greičiau šmurkštelėjus po patikimu ir saugiu Amerikos sparneliu. Negyvensi gi, velniai rautų, savarankiškai, vadovaudamasis savo protu! Baisu taip gyventi. Nejauku. Visai kitas reikalas – palatoje, kur yra ponas Vyriausias Sanitaras, kuris už viską atsakingas.

Bet štai dabar situacija visiškai susipainiojo. Paaiškėjo, kad Vyriausias Sanitaras – pats apsėstas paranojos ir kelia pavojų aplinkiniams. Ir ponams europiečiams teks kažką daryti. Pavyzdžiui, atgauti, po galais, tą nelemtą savarankiškumą nuo sanitaro ir nuo išmokto bejėgiškumo. Atsikratyti sanitaro paranojiko, juolab kad aukščiau išvardintos civilizuotų europiečių savybės teoriškai leidžia tai padaryti. Arba, kraštutiniu atveju, susirasti sau naują sanitarą.

Tiktai kur jo ieškoti?

www

Įvertink straipsnį: +4 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

24 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -0
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
12 | 2017-08-18 | Kaimynai | +0 -0
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
18 | 2017-08-18 | Pasaulis | +0 -4
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
36 | 2017-08-18 | Lietuva | +3 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
24 | 2017-08-18 | Smagumai | +1 -0
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
32 | 2017-08-18 | Pasaulis | +4 -0
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
60 | 2017-08-18 | Lietuva | +3 -0
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...
30 | 2017-08-18 | Smagumai | +0 -0
Julijus Štreicheris
"Roterdamo dažnasis", olandų žinių tarnyba, paskelbė šį įdomų dalyką pasaulio spaudai birželio 19 dieną 1933 metais. Taip vadinama pasaulio ekonomikos konferencija vis dar vyksta Londone. Tai yra konferencija su daug kalbų ir mažai darbų. Žydai nusprendė panaudoti konferenciją savo tikslams. Jie liepos 15 dieną paskelbė Pasaulinę žydų konferenciją. Šios konferencijos siekis yra diskutuoti ir sudaryti gaires nukreiptas prieš nacionalsocialistinę Vokietiją. Šie sprendimai ir gairės bus atneštos ir pasaulio ekonomikos konferencijon. Tuo pat metu, žydų konferencija susitars dė Skaityti toliau...
32 | 2017-08-18 | Lietuva | +4 -0
Paulius Nežinosi
Dr. Paulius Josefas Gėbelsas 10 Įsakymų nacionalsocialistams 1. Vokietija yra tavo tėvynė. Mylėk ją virš visko ir daugiau darbais, negu žodžiais. 2. Vokietijos priešai yra tavo priešai, nekęsk jų visa savo širdimi. 3. Kiekvienas tautietis, net žemiausias, yra Vokietijos dalis, mylėk jį kaip myli pats save. 4. Sau reikalauk tik pareigų, tada Vokietija irgi atgaus savo teises ir privilegijas. 5. Didžiuokis Vokietija. Tu turi teisę didžiuotis tėvyne, už kurią milijonai paaukojo savo gyvybes. 6. Tas, kas smurtauja prieš Vokietiją, smurtauja prieš tave, atsilygink jam savo kumščiais! 7. Atsilygink už tai, kas yra daroma. Jeigu t Skaityti toliau...
30 | 2017-08-18 | Lietuva | +3 -0
Paulius Nežinosi
Man atrodo keista, kad vyras, kuris, kaip kareivis, buvo šešis metus pripratęs prie aklo paklusnumo, turėtų staiga atsidurti konfilkte su vastybe ir jos konstitucija. Šito priežastys kyla iš mano jaunystės dienų. Kai man buvo septyniolika metų, aš atvykau į Vieną ir ten aš išmokau nagrinėti ir stebėti tris svarbius klausimus: socialinį klausimą, rasinę problemą ir, pagaliau, marksistų judėjimą. Aš palikau Vieną tvirtu antisemitu, mirtinu marksistinės pasaulėžiūros priešu ir vokiečių nacionalistu savo politinių principų atžvilgiu. Ir nuo tada aš žinojau, kad vokiškasis vokiškosios Austrijos likimas bus iškovotas ne tik Austrijos, bet ir Vokiet Skaityti toliau...
142 | 2017-08-18 | Smagumai | +12 -0
Blogeris Zeppelinusas
Visokių kvailysčių ir silpnaprotystės apraiškų per savo netrumpą gyvenimą regėjau. Ir net patyriau. Bet tai, ką matau savo akimis Lietuvos Žmogaus Teisių Centro FB puslapyje ant tiek kvaila ir idiotiška, kad net sunku tuo patikėti! Skaityti toliau...
141 | 2017-08-18 | Kaimynai | +7 -1
Symonas Kroydonas
Vos spėjau išnešti kudašių iš Kamenec Podolskij,kai į jį su savo mašina įvažiavo Asta Kuznecovaitė. Per savo gyvenimo draugą Mantą Jurevičių perdavė man žinutę,kad patykos manęs ir įdurs adatą į nugarą,ir tada aš būsiu užkrėstas jos nešiojamu ir platinamu ŽIV virusu,hepatitu ir visokiomis baisiomis ligomis,todėl ačiū vienam iš jūsų ,kad įspėjote,ir vos tik sužinojau ,kad Kuznecovaitė pasirodė Kamenec Podilski mieste,šokau į mašiną ir visu greičiu į šiaurę ,į Ivano Frankovską. Skaityti toliau...
75 | 2017-08-18 | Pasaulis | +7 -0
Algimantas Lebionka
Barselonos teroristų tikrieji vardai yra Merkel ir Sorošas, Junkeris ir Tuskas, Grybauskaitė ir Skvernelis, globalizmas ir liberalizmas. Tai jiems remiant vyksta Europos tautų genocidas, islamizacija ir negrizacija, tai jų dėka į Europą vežami teroristai iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, melagingai vadinami „pabėgėliais“. Tai jų dėka iš mūsų vaikų, anūkų, iš visos mūsų tautos atimama ateitis. Skaityti toliau...
94 | 2017-08-18 | Pasaulis | +6 -0
Algimantas Lebionka
Piliečių susipriešinimas JAV plečiasi. Šiomis dienomis Vašingtone išniekino 16-jo JAV prezidento Abraomo Linkolno paminklą, o prieš tai nuo vandalų rankų nukentėjo keli Konfederatų šalininkų paminklai. Vienas jų lyderiui ir legendai – generolui Li Šarlotsvilio mieste. Čia susidūrimų metu žuvo trys žmonės. Kairieji sukėlė isteriją Niujorke prie Trampo dangoraižio su šūksniais „Gėda! Ne Ku-Kluks-Klanui, ne fašizmui JAV, ne Trampui!“. Protestai jau apėmė 50 JAV miestų. Feikinė spauda viskuo kaltina baltuosius nacionalistus, dešiniuosius, o spalvotuosius ir kairiuosius vaizduoja nuskriaustaisiais. Skaityti toliau...
51 | 2017-08-18 | Lietuva | +7 -1
Dr. Jonas Ramanauskas | joramlt@yahoo.com
Filosofas V. Ražvilas. Kur tik pažvelgsi į kairę ir į dešinę, į viršų ir į apačią, visur tik skamba ir skamba iš visų pakampių karksėjimas „dviguba pilietybė“, „dviguba pilietybė“. Visiškai negalima suprasti, koks velnias tiems žmonėms užmynė ant smegenų, kad jie niekaip negali ištarti dviejų lietuviškų žodžių - dvi pilietybės. Ir trumpiau ir gražiai lietuviškai skamba, labai tiksliai yra atspindima klausimo esmė. Kaip protauja, taip ir kalba. Kas galvoje, tas ir ant liežuvio galo. Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851