Antarktidos miestai

Versijos.lt
| +3 -0 Autorius: Versijos.lt
Šaltinis: http://versijos.lt/antarktidos-miestai/
2016-02-10, skaitė 913
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Neištirtos planetos vietos visada traukia savo mistišku paslaptingumu įvairių laikmečių ir tautų tyrinėtojus bei mokslininkus. Vienas mažiausiai ištirtų regionų yra Antarktida. Tyrimai ir atradimai, atlikti šiame kontinente, palieka po savęs tik dar daugiau klausimų. Kokios gi paslaptys gali slypėti teritorijoje, kurią beveik visą padengė amžinas ledas?

Bendri duomenys apie žemyną yra tokie. Beveik 99% šeštojo kontinento paviršiaus dengia ledas. Mokslininkų tyrimai rodo, kad didžiausias ledo storis siekia apie 4,5 kilometro. Vidutinis – apie 1,7 kilometro. Žinoma, kad bendras viso ledo tūris siekia 23-25 milijonus kubinių kilometrų.

Regioną visiškai teisėtai galima laikyti planetos šalčio poliumi. Amžino įšalo paviršiuje fiksuojami žemiausi oro temperatūros rodikliai. Žiemos laikotarpiu (birželis-rugpjūtis) vidutinė temperatūra siekia minus 70 laipsnių, o vasarą (gruodis-vasaris) pakyla vidutiniškai iki minus 40 laipsnių.

Sausumos žinduolių Antarktidoje nėra. Nuolatiniai jos gyventojai – tai jūros drambliai, pingvinai ir kai kurios paukščių rūšys.

Įdomu, kad šiame žemyne slypi daugiau mįslių negu Marse. O ir skiriasi nuo jo ne per daugiausiai, nebent tiktai tuo, kad čia daugiau deguonies. O temperatūra paviršiuje praktiškai vienoda. Kaip žinia, 1983 metų liepos 21 „Vostoko“ stotis užfiksavo žemiausią temperatūrą per visą meteorologinių stebėjimų istoriją, ji siekė beveik 90 laipsnių žemiau nulio. Netgi amžinų ledynų paviršiaus nuotraukų yra gerokai mažiau nei Marso nuotraukų.

Nuo to laiko, kai 1820 sausio 27 Antarktidą atrado rusų keliautojai Lazarevas ir Belinzhauzenas, apie žemyną surinkta itin mažai informacijos. Mokslininkai bei tyrinėtojai taip ir nežino, kas slypi po storu ledo šarvu. Netgi pats kontinento paviršius tebelieka menkai ištirtas.

Reikia pažymėti, kad pastaraisiais dešimtmečiais po ledu buvo aptikti ežerai su šiltomis srovėmis, kuriuos tarpusavyje jungia šimtai tunelių. Remiantis informacija iš įvairių šaltinių, šie tuneliai pakankamai plačiai išsišakoję ir slypi kone 4 kilometrų gylyje.

Beieškant tokių tunelių, 1938 birželio 16 į Antarktidą buvo išsiųsta tyrinėtojų komanda, vadovaujama Alfredo Ritšerio, kurioje dalyvavo trys laivai ir lėktuvnešis „Manfredas fon Richthofenas“. O spalio 14 jie aptiko „apleistą miestą kalnų slėnyje su piramide“. Šioje vietovėje mokslininkai atrado keistus monumentus su senoviniais užrašais, neįprastus povandeninius koridorius ir tunelius, ornamentais išpuoštomis sienomis, o taip pat skulptūras, kurios labai priminė žymiuosius Velykų salos stabus. Ekspedicijos nariai kruopščiai užfiksavo viską, ką pamatė, fotokameromis.

Kad pratęstų šiuos tyrimus, 1938 spalio 11 Hitlerio pavedimu į Antarktidą buvo išsiųsti 5 povandeniniai laivai. Vienas iš jų, UA-4, lapkričio pradžioje sugebėjo praplaukti tuneliu, kur tekėjo šilta srovė, 800 metrų. Paskui submarina išplaukė į ertmę kalno viduje ir išplaukė į paviršių šilto vandens ežere. Tai buvo gigantiška ola su tais pačiais keistais monumentais ir užrašais. Ertmė buvo susieta tuneliais su kitomis panašiomis ertmėmis. P gruodžio 20 tyrinėtojų grupės nariai aptiko negamtinės kilmės šachtas. Jų sienos turėjo stebėtinai lygų paviršių. Buvo aptikta akmeninių skulptūrų, kurios vaizdavo sparnuotus gyvūnus su aštriomis iltimis. Šiek tiek vėliau, per sekančius tris metus buvo surasti dar du negyvi miestai su eigomis, vedančiomis į olas.

Po karo mokslininkai nesiliovė ieškoti atsakymų į klausimus, susijusius su aptiktais apleistais miestais. 1973 gruodį grupė akvalangistų, kuriems vadovavo žymusis Žakas Ivas Kusto, irgi aptiko povandeninį urvą. Prasiskverbę į jį, jie pamatė tas pačias skulptūras ir nesuprantamus užrašus. Tačiau namo Kusto komanda grįžo ne visa. Neaiškiomis aplinkybėmis pakeliui žuvo penki žmonės.

Eilinę ekspediciją 1979-1983 metais surengė rusų tyrinėtojai. Trijų povandeninių ir dviejų antvandeninių laivų pagalba jiems pasisekė aptikti povandeninį tunelį, vedantį į apleistą Okamarono miestą, egzistavusį prieš 6000 metų. Ir vėl buvo aptikti užrašai, kurie vėliau buvo iššifruoti ir tuojau pat užslaptinti. Tiriant miestą avariją patyrė vienas iš povandeninių laivų, kurį teko palikti urve.

Būtina pažymėti, kad kai kas suteikia šiems tyrimams mistinę prasmę. Vienas iš paaiškinimų toks. Matomai, ekspedicijos į Tibetą metu buvo surinkta informacija apie tai, kad Antarktidoje esama ištiso požeminių tėkmių ir ežerų sistemos. Galbūt tai yra kažkas, kas liko iš kitados klestėjusios kultūros ar civilizacijos, kuri pranoko mūsiškę. O gal tuos miestus apskritai statė ateiviai.

Yra ir prielaida, kad ledais padengtas kontinentas – tai ir yra kitados paslaptingai išnykusi Atlantida.

Pavyzdžiui, ne per seniausiai grupė, kurią sudarė amerikiečių ir europiečių mokslininkai, paskelbė apie trijų piramidžių Antarktidoje atradimą. Jiems pavyko nufotografuoti tuos didžiulius objektus. Specialistai mano, kad šios piramidės yra dirbtinės kilmės. Mokslininkų komanda užfiksavo, kad viena iš aptiktų piramidžių yra palei krantą, o dvi kitos – už 16 kilometrų nuo kranto linijos. Išoriškai šie objektai labai primena egiptietiškas, kurių pati seniausia priskiriama 2670 metams prieš mūsų erą. Detalesnių duomenų nepranešama.

Tuo pat metu pagrindiniu informacijos apie piramides šaltiniu tapo trumpas videoreportažas, kuriame buvo parodytos kelios nuotraukos su trumpais tekstiniais titrais. Buvo paminėta, kad šiuo metu rengiama nauja tyrimo grupė, kuri iškeliaus tirti atrastų piramidžių. Tik po to bus galima kalbėti kažką konkretaus apie jų kilmę. Tačiau ekspedicijos terminai neįvardinti.

Dėl to klausimas, iš kur atsirado tos keistos piramidės ir kas jas galėjo sukurti, lieka atviras, belieka tik spėlioti. Galbūt tai tiesiog idealios geometrinės formos uolos. O gal ir žmogaus rankų darbas. Tai, ką slepia šeštasis kontinentas, mums dar tik teks sužinoti.

www

Įvertink straipsnį: +3 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

191 | 2017-08-20 | Lietuva | +13 -0
Durnių Laivo Kapitonė
"Sausio 13-osios naktį Sovietų kariuomenės daliniai šturmavo Radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą. Žmonės buvo šaudomi, traiškomi tankais ir vaikomi nuo strateginių objektų." Kaip ir viskas aišku. Neigti jog tankistai tyčiomis važiavo per civilius žmones neišeina, nes yra numatytas BK straipsnis už tankistų agresijos neigimą prieš Lietuvos Respubliką. Kažkokie išvedžiojimai jog TSRS tankistas vykdė TSRS gynybos ministerijos generolo Jazovo įsakymus ir nurodymus už kurių nevykdymą jam grėsė baudžiamoji atsakomybė yra niekiniai. Bandymas pateisinti tanko vairuotoją jog jis važiuodamas naktį ir kelią stebėdamas per mažiuką plyšiuk Skaityti toliau...
41 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Vyriausias Barselonos rabinas Meir Bar-Hen po teroro atakų, per kurias žuvo 14 žmonių ir virš 100 buvo sužeista, pasakė, kad Europoje žydai prarado tėvynę. Jis patarė žydams „parodyti Ispanijai nugarą“, sugrįžti ir apsigyventi Izraelyje. „Europa prarasta“, - paaiškino rabinas Meir Bar-Hen interviu "Times of Israel", rašoma austrų Krone. Jis pasakė:„Netikiu, kad žydai čia liks visiems laikams, ir kviečiu jus pirkti nekilnojamą turtą Izraelyje. Mes neturime kartoti klaidas žydų Alžyre ir Venesueloje ir geriau anksčiau nei per vėlai“. Skaityti toliau...
35 | 2017-08-20 | Kaimynai | +5 -0
Algimantas Lebionka
Po teroro aktų Ispanijoje Lenkijos premjerė pakvietė Europos sąjungos valstybes peržiūrėti saugumo ir migracijos politiką. Lenkijos premjerė Beata Šidlo televizijos TVP programoje rugpjūčio 19 dieną pareiškė, kad Ispanijoje įvykę teroro aktai – tai eilinis argumentas Europos saugumo politikos pakeitimui. Lenkijos premjerės žodžiais, ekstremistai, grasinantys europiečių saugumui, naudoja ES migracijos strategiją, kurią įdiegė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Į tai nebegalima užmerkti akių: „Reikia prabusti iš letargo miego, pasikelti nuo kelių ir, pagaliau, ir nebijoti pažiūrėti tiesai į akis. Skaityti toliau...
36 | 2017-08-20 | Kaimynai | +3 -0
Algimantas Lebionka
Vakar centriniame Vokietijos dienraštyje die Welt pasirodė didžiulis straipsnis, skirtas „Lenko kortai“, pavadintas „Lenko žalioji korta atveria migrantams ES vartus“.  https://www.welt.de/wirtschaft/article167686123/Polens-Greencard-oeffnet-Migranten-alle-Tore-zur-EU.html Globalistų oligarchų, vadinamų media-baronais, valdomas dienraštis die Welt, kaip beje ir likusi Europos spauda, labai išsigando, kad keli šimtai tūkstančių Ukrainos, Baltarusijos respublikų gyventojų, kurie Lenkijos konsulatuose įrodys savo „lenkiškas šaknis“ ir gaus „lenko kortą“, gali atvyks dirbti į Vokietiją. Skaityti toliau...
26 | 2017-08-20 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Juodąja mirtimi Europoje vadindavo maro epidemiją, didžiausią ankstesniųjų amžių, iki pat 19-ojo, mūsų kontinento nelaimę. 2015 metais į Europą liberalai-globalistai užnešė dar baisesnę nelaimę – jų sugalvotus „pabėgėlius“, kuriems, pažeisdami visus ES įstatymus ir susitarimus, jie atidarė ES sienas, ir į kontinentą atvedė (už atėjimą mokėjo pinigus) milijonus jaunų-sveikų vyrų iš Azijos ir Afrikos, be jokių dokumentų, be jokių jų praeities įrodymų, kartu su jų juoda-teroristine praeitimi, jų radikaliuoju Islamu, terorizmu, svetima kultūra, viduramžių papročiais, Europoje pamirštomis, Skaityti toliau...
22 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Kaip bumerangas sugrįžo į Ameriką mada griauti paminklus: iki šiol juos griovė pagal Amerikos nurodymą Sadamui Huseinui Bagdade, Dzeržinskiui Maskvoje, Leninui Kijeve, rusų kareiviui-išvaduotojui Taline ir Varšuvoje. O dabar mada sugrįžo namo – į Ameriką. Visais šiais atvejais prasmė viena ir ta pati – kova už hegemoniją. Nugalėtojai griauna nugalėtųjų paminklus. O nugalėtieji piktai murma, bet nieko negali padaryti. Skaityti toliau...
37 | 2017-08-20 | Pasaulis | +5 -0
Algimantas Lebionka
Kiekvieną dieną Europoje nekliudomai išsilaipina koks tūkstantinis nelegalių imigrantų-potencialių teroristų desantas, nepaisant to, kad ES šalys turi savo kariuomenes, kurios privalo ginti Europos sienas nuo užpuolimo, jos turi brangiai kainuojančią NATO, kuri irgi turėtų jas ginti. Bet armijos jų negina, o užsiima ekshibicionizmu, tariama kova su smegenų vėžiu sergančio amerikiečių senatoriaus-idioto ir jo neadekvačių kolegų išgalvotais baubais iš Rytų. Skaityti toliau...
67 | 2017-08-20 | Lietuva | +5 -0
Durnių Laivo Kapitonė
„Mes į „WikiLeaks“ siuntėme įvairius duomenis, įskaitant iš Rusijos vyriausybės pavogtą informaciją. Ji būtų atskleidusi rusų veiksmus ir įrodžiusi, kad Rusijos saugumo tarnybos nekontroliuoja „WikiLeaks“, – sakė žinutes „Foreign Policy“ parodęs šaltinis. Daug „WikiLeaks“ darbuotojų, savanorių ir jų šeimos narių yra nukentėję nuo Rusijos korupcijos ir žiaurumo. Buvome tikri, kad „WikiLeaks“ tą informaciją paviešins. Tačiau Assange'as rasdavo vieną pasiteisinimą po kito.“ Skaityti toliau...
219 | 2017-08-18 | Lietuva | +16 -3
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
73 | 2017-08-18 | Kaimynai | +1 -2
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
104 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -7
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
131 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
87 | 2017-08-18 | Smagumai | +2 -2
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
109 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -1
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
163 | 2017-08-18 | Lietuva | +10 -1
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851