Istorinis Romos popiežiaus ir Maskvos patriarcho susitikimas. Gal vertėjo jį atidėti dar kokiam šimtui metų?

Blogeris Zeppelinusas
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Mūsų akyse kažkur Kubos oro uosto užkaboriuose nutiko istorinis įvykis - pirmas Romos popiežiaus susitikimas su Maskvos patriarchu.

Didelis dėkui gerbiamam Donatui Pusliui, kuris paaukojo naktinį miegą ir operatyviai išvertė to susitikimo metu priimtą bendrą deklaraciją (žr. jos tekstą nuorodoje apačioje).

Deja, neteisinga būtų sakyti, kad ta deklaracija sukėlė didelį džiaugsmą ir entuziazmą būtent katalikų pasaulyje. Nes kol kas ji kelia mokantiems skaityti ir gebantiems mąstyti broliams-katalikams prieštaringus jausmus.

Iš vienos pusės smagu, kad pagaliau pralaužti ledai bendravimui su didžiausia krikščionių ortodoksų Bažnyčia.

Iš kitos pusės - keista regėti, kaip Romos katalikų Bažnyčios galva, Šv.Petro soste sėdintis J.Kristaus vietininkas Žemėje entuziastingai skelbia, kad energinga Dievos žodžio sklaida, kurią praeityje vykdė Bažnyčia ir kurios pasėkoje atsirado Graikų apeigų katalikai, buvo lyg ir klaidinga?

Ir tas keistas rūpestis ne Dievo pašaukimu pačio ganomos kaimenės saugumu ir gerovę, bet įvairaus plauko Dievo priešų interesais?

Štai keletas pirmųjų tos deklaracijos recenzijų. Neabejoju, jų bus daugiau ir labai rimtų, bet jau dabar aiškėja kai kurie momentai, keliantys katalikams nerimą:

Griežta istoriko dr. Tomo Baranausko recenzija, kurioje jis atkreipia dėmesį į visus esminius to teksto niuansus:

T.Baranauskas. Kodėl popiežius Pranciškus puolė į Putino patriarcho glėbį?
http://alkas.lt/…/t-baranauskas-kodel-popiezius-pranciskus…/

Itin kritiška popiežiaus Pranciškaus atžvilgiu liberalaus apžvalgininko Aleksandro Soldatovo pozicija - tas tekstas akivaizdžiai surašytas Maskvoje ir tik šiek tiek padailintas Romoje:

Безусловная пиар победа Кирилла: разбираем текст декларации предстоятелей, подписанной на Кубе
http://www.novayagazeta.ru/society/71836.html

Taip, esama ir raminančio požiūrio - Stokholmo teologijos mokyklos ir Kolumbijos Universiteto mokslinio bendradarbio Archimandrito Kirilo (Govorūno) švelnesnė nuomonė:

Меньше политики, больше христианства. Архимандрит Кирилл (Говорун) — о совместной декларации папы и патриарха
https://meduza.io/…/…/13/menshe-politiki-bolshe-hristianstva

-------------------
Khhm, nesinori veltis į tas bažnytines diskusijas, bet sprendžiant iš to, ką regiu Bažnyčioje jau daugelį metų, panašu, kad Popiežius Pranciškus yra Dievo siųstas rimtas Išbandymas Romos katalikų bažnyčiai. Kurį išgyvenusi Bažnyčia arba sustiprės ir pakils į naujas aukštumas, artyn dangaus skliautų - arba žlugs ir grius žemyn.

Situacija, kuomet po trijų didingų Kristaus Vyrų, kurių tvirtumą ar atsidavimą Viešpaties darbui visi matėme savo akimis, Šv.Petro sostą užėmė žmogus, kuriam populiarumas pasauliečių masių tarpe, mass-medijų pagyros ir pasaulio galingųjų patapšnojimai per petį, berods, yra svarbesni nei dvasinių pamatų, ant kurių stovi jo Bažnyčios rūmas tvirtumas ir ryžtingas jo ganomos kaimenės interesų gynimas bei atstovavimas, neramina.

Kol kas Popiežius Pranciškus savo modus operandi labiausiai panašėja į liūdno atminimo paskutinio SSSR TSRS ir KPSS TSKPvadovo Michailo Gorbačiovo lotynoamerikietišką kloną.

Yra organizacijų, kurių negalima reformuoti tiesmukais ir primityviais būdais. Nes jos subyra.

To savo laiku nesuprato M.Gorbačiovas, įėjęs į istorija, kaip milžiniškos ir galingos sovietinės imperijos, konkuravusios su USA dėl Pasaulio valdovo pozicijos žlugdytojas.

Panašu, kad to nesupranta ir Popiežius Pranciškus, irgi manantis, kad galima ištraukti kelias plytas iš ideologinio pamato - ir bus tik geriau.

Kažkam tikrai bus - bet tik ne tam pastatui, kuris ant tų pamatų stovi.

Ir jeigu dėl Gorbačiovo reformatoriškų pastangų dėka nutikusio SSSR TSRS kolapso lietuviai jokio nuostolio neapturėjo - priešingai, mes sėkmingai atkūrėme savo, lietuvišką valstybę, tai galima Romos katalikų Bažnyčios griūtis mus labai neramina.

Belieka melsti Viešpaties, kad Jis apšviestų ir nuskaidrintų savo žemiškojo vietininko protą ar kokiais kitais Jo valioje esančiais keliais greičiau baigtų tą rūstų išbandymą, nuleistą ant Jo Bažnyčios avelių galvų.

---
Mildos Bartašiūnaitės replika į aukščiau aprašytą įvykį:

Galima ilgai rašyti ir plėstis šia tema...
Iliuminačiai... bla bla bla...New World Order...bla bla...šachas jiems parėjo...partiją pralošė...

Galima parašyti trumpai:
Globalinis Prediktorius išduoda Vakarus s potraxami

Įvertink straipsnį: +3 -1
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

192 | 2017-08-20 | Lietuva | +13 -0
Durnių Laivo Kapitonė
"Sausio 13-osios naktį Sovietų kariuomenės daliniai šturmavo Radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą. Žmonės buvo šaudomi, traiškomi tankais ir vaikomi nuo strateginių objektų." Kaip ir viskas aišku. Neigti jog tankistai tyčiomis važiavo per civilius žmones neišeina, nes yra numatytas BK straipsnis už tankistų agresijos neigimą prieš Lietuvos Respubliką. Kažkokie išvedžiojimai jog TSRS tankistas vykdė TSRS gynybos ministerijos generolo Jazovo įsakymus ir nurodymus už kurių nevykdymą jam grėsė baudžiamoji atsakomybė yra niekiniai. Bandymas pateisinti tanko vairuotoją jog jis važiuodamas naktį ir kelią stebėdamas per mažiuką plyšiuk Skaityti toliau...
41 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Vyriausias Barselonos rabinas Meir Bar-Hen po teroro atakų, per kurias žuvo 14 žmonių ir virš 100 buvo sužeista, pasakė, kad Europoje žydai prarado tėvynę. Jis patarė žydams „parodyti Ispanijai nugarą“, sugrįžti ir apsigyventi Izraelyje. „Europa prarasta“, - paaiškino rabinas Meir Bar-Hen interviu "Times of Israel", rašoma austrų Krone. Jis pasakė:„Netikiu, kad žydai čia liks visiems laikams, ir kviečiu jus pirkti nekilnojamą turtą Izraelyje. Mes neturime kartoti klaidas žydų Alžyre ir Venesueloje ir geriau anksčiau nei per vėlai“. Skaityti toliau...
35 | 2017-08-20 | Kaimynai | +5 -0
Algimantas Lebionka
Po teroro aktų Ispanijoje Lenkijos premjerė pakvietė Europos sąjungos valstybes peržiūrėti saugumo ir migracijos politiką. Lenkijos premjerė Beata Šidlo televizijos TVP programoje rugpjūčio 19 dieną pareiškė, kad Ispanijoje įvykę teroro aktai – tai eilinis argumentas Europos saugumo politikos pakeitimui. Lenkijos premjerės žodžiais, ekstremistai, grasinantys europiečių saugumui, naudoja ES migracijos strategiją, kurią įdiegė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Į tai nebegalima užmerkti akių: „Reikia prabusti iš letargo miego, pasikelti nuo kelių ir, pagaliau, ir nebijoti pažiūrėti tiesai į akis. Skaityti toliau...
36 | 2017-08-20 | Kaimynai | +3 -0
Algimantas Lebionka
Vakar centriniame Vokietijos dienraštyje die Welt pasirodė didžiulis straipsnis, skirtas „Lenko kortai“, pavadintas „Lenko žalioji korta atveria migrantams ES vartus“.  https://www.welt.de/wirtschaft/article167686123/Polens-Greencard-oeffnet-Migranten-alle-Tore-zur-EU.html Globalistų oligarchų, vadinamų media-baronais, valdomas dienraštis die Welt, kaip beje ir likusi Europos spauda, labai išsigando, kad keli šimtai tūkstančių Ukrainos, Baltarusijos respublikų gyventojų, kurie Lenkijos konsulatuose įrodys savo „lenkiškas šaknis“ ir gaus „lenko kortą“, gali atvyks dirbti į Vokietiją. Skaityti toliau...
26 | 2017-08-20 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Juodąja mirtimi Europoje vadindavo maro epidemiją, didžiausią ankstesniųjų amžių, iki pat 19-ojo, mūsų kontinento nelaimę. 2015 metais į Europą liberalai-globalistai užnešė dar baisesnę nelaimę – jų sugalvotus „pabėgėlius“, kuriems, pažeisdami visus ES įstatymus ir susitarimus, jie atidarė ES sienas, ir į kontinentą atvedė (už atėjimą mokėjo pinigus) milijonus jaunų-sveikų vyrų iš Azijos ir Afrikos, be jokių dokumentų, be jokių jų praeities įrodymų, kartu su jų juoda-teroristine praeitimi, jų radikaliuoju Islamu, terorizmu, svetima kultūra, viduramžių papročiais, Europoje pamirštomis, Skaityti toliau...
22 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Kaip bumerangas sugrįžo į Ameriką mada griauti paminklus: iki šiol juos griovė pagal Amerikos nurodymą Sadamui Huseinui Bagdade, Dzeržinskiui Maskvoje, Leninui Kijeve, rusų kareiviui-išvaduotojui Taline ir Varšuvoje. O dabar mada sugrįžo namo – į Ameriką. Visais šiais atvejais prasmė viena ir ta pati – kova už hegemoniją. Nugalėtojai griauna nugalėtųjų paminklus. O nugalėtieji piktai murma, bet nieko negali padaryti. Skaityti toliau...
37 | 2017-08-20 | Pasaulis | +5 -0
Algimantas Lebionka
Kiekvieną dieną Europoje nekliudomai išsilaipina koks tūkstantinis nelegalių imigrantų-potencialių teroristų desantas, nepaisant to, kad ES šalys turi savo kariuomenes, kurios privalo ginti Europos sienas nuo užpuolimo, jos turi brangiai kainuojančią NATO, kuri irgi turėtų jas ginti. Bet armijos jų negina, o užsiima ekshibicionizmu, tariama kova su smegenų vėžiu sergančio amerikiečių senatoriaus-idioto ir jo neadekvačių kolegų išgalvotais baubais iš Rytų. Skaityti toliau...
68 | 2017-08-20 | Lietuva | +5 -0
Durnių Laivo Kapitonė
„Mes į „WikiLeaks“ siuntėme įvairius duomenis, įskaitant iš Rusijos vyriausybės pavogtą informaciją. Ji būtų atskleidusi rusų veiksmus ir įrodžiusi, kad Rusijos saugumo tarnybos nekontroliuoja „WikiLeaks“, – sakė žinutes „Foreign Policy“ parodęs šaltinis. Daug „WikiLeaks“ darbuotojų, savanorių ir jų šeimos narių yra nukentėję nuo Rusijos korupcijos ir žiaurumo. Buvome tikri, kad „WikiLeaks“ tą informaciją paviešins. Tačiau Assange'as rasdavo vieną pasiteisinimą po kito.“ Skaityti toliau...
219 | 2017-08-18 | Lietuva | +16 -3
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
73 | 2017-08-18 | Kaimynai | +1 -2
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
104 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -7
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
131 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
87 | 2017-08-18 | Smagumai | +2 -2
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
109 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -1
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
163 | 2017-08-18 | Lietuva | +10 -1
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851