PAKARTOT.LT: kontroversiškas portalas ar legali galimybė ne tik būti išgirstiems, bet ir gauti už tai atlygį?

Anonimusas
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

"Didžiausia legali lietuviškos muzikos ir duomenų bazė pasaulyje. Visa lietuviškos muzikos istorija." Taip save vadina portalas PAKARTOT.LT, pradėjęs veiklą 2014 m. rugpjūčio 1 d. Kai kurie muzikos pasaulio atstovai PAKARTOT.LT vadina nelegaliu, kontroversišku ir net kaltina šio tinklalapio kūrėjus vagystėmis. Kaip yra iš tikrųjų? Interviu duoti sutiko PAKARTOT.LT įkūrusios ne pelno organizacijos AGATA atstovai.

Radikaliai.lt

- Kokia „Pakartot“ (www.pakartot.ltwww.facebook.com/pakartot) atsiradimo istorija ir tikslas? Kas idėjos autorius?

- Idėja sukurti platformą, kurioje būtų talpinami visi Lietuvos atlikėjų ir muzikos grupių kūriniai, gimė jau seniai patiems AGATA nariams. Ilgai ir kruopščiai dirbome ją įgyvendindami. Šiandien pagaliau turime autentišką skaitmeninių įrašų erdvę internete, kuri, tikime, dar kartą primins, kokia ilga, turtinga ir įdomi yra mūsų muzikos istorija.

Muzikantams platforma suteikia galimybę ne tik būti išgirstiems, bet gauti už tai atlygį. Vertindama perklausų statistiką AGATA (www.agata.lt/lt/apie-mus) turės galimybę tiksliai skaičiuoti ir skirstyti dalį kompensacinio atlyginimo muzikantams. Vadinasi, už kiekvieną platformoje perklausytą dainą bus generuojamas atlygis jos atlikėjams bei gamintojams.

- Kiek muzikantų vienija „Pakartot“ ir kokiu būdu? Ar sudaromos sutartys, ar patys muzikantai siunčia kūrybą / duoda sutikimą naudotis ja, ar ieškote muzikos patys ir dedate ją savo nuožiūra, neatsiklausę muzikantų (tokių skundų internete teko regėti)?

- AGATA nariai narystės sutartimis yra suteikę AGATAi įgaliojimus atgaminti jų įrašus ir viešai skelbti juos internete. Šių įgaliojimų pagrindu Visuotinio narių susirinkimo sprendimu paradėtas įgyvendinti PAKARTOT projektas. Visi sprendimai dėl PAKARTOT (AGATA narių įrašų įtraukimo į portalą, prieigos verslui, visuomenei ir pan.) buvo priimami aukščiausiame AGATA valdymo struktūros lygmenyje - Visuotiniame narių susirinkime.

Tuo pat metu, siekiant išvengti prieštaravimų atskirų narių privatiems interesams, visiems sudarytos sąlygos nebūti publikuojamiems PAKARTOT bazėje. Muzikantai turi visišką kontrolę savo kūrinių atžvilgiu – už juos padarytas didelis darbas, toliau viskas priklauso nuo jų pačių – nepageidaudami savo įrašų publikuoti per PAKARTOT turite galimybę juos portale pažymėti kaip „nepublikuojamus“, tuomet jie visuomenei nebūtų prieinami. Apie tai narius nuolat informuojame PAKARTOT pristatymuose, taip pat pačioje PAKARTOT sistemoje.

Mano suvokimu, dalintis muzika, o ypač lietuviška, yra labai geras dalykas, suvokiu tai kaip pirmosios enciklopedinės knygos apie Lietuvos muziką „Lietuvos rokas: ištakos ir raida“ (2011) autorius. Surasti lietuvišką muziką prieš 3–4 metus internete buvo labai sudėtinga, toli gražu ne visos grupės buvo sukėlusios ją į Youtube, Soundcloud,Bandcamp ir kitus viešai prieinamus puslapius. Tačiau kai kurie muzikantai sako, jog jų neatsiklausta ir „Pakartot“ vadina vos ne vagimis. Ką į tai atsakytumėte? Ar tiesa, kad „nulaužėte“ Bandcamp ir kai kuriuos kitus puslapius, iš jų paimdami muzikantų albumus, kūrinius, kaip tvirtina kai kurie muzikos pasaulio atstovai? 

Siekiant surinkti visus internete ir kitose laikmenose pasklidusius lietuviškus įrašus nebuvo „nulaužtas“ nė vienas internetinis puslapis ar kitaip įsibrauta į jau esamas muzikos duomenų bazes. Į „Pakartot“ buvo įkelta ir dalis tokių albumų, su kurių atlikėjais mums nepavyko susisiekti, tačiau norėjome, kad ši platformą atspindėtų visus lietuviškos muzikos žanrus ir net nišiniai atlikėjai būtų pasiekiame klausytojui. Muzikantai dažniausiai nori groti, o ne dirbti vadybininkais, buhalteriais ir pan., kas labai dažnai pasitaiko. Girdėdami jų rūpesčius, atlikome daug techninio darbo už juos, o dabar reikia ir jų indėlio koreguojant informaciją, ką labai daug muzikantų jau padarė nuo pat liepos mėnesio, kai buvo išskirtinai jiems pristatytas nuveiktas darbas ir projektas. Taip pat laukiant kol patys atlikėjai sukels kūrinius būtume užtrukę dar keletą metų,o šiuo metu susiklostė unikali galimybė pagal „Pakartot“ perklausų statistiką skirstyti atlyginimą atlikėjams, o ne tik pagal TV ir radijo stočių ataskaitas. Net jei atlikėjai ir nenorės šiuo metu tapti AGATA nariais jų įrašų jiems uždirbtas atlygis bus saugomas trejus metus per kuriuos jie galės susisiekti ir atsiimti jiems priklausantį atlygį. Taip pat visi atlikėjai norintys redaguoti ar pašalinti savo įrašus iš „Pakartot“ gali tai padaryti prisijungę prie „muzikanto“ paskyros arba tiesiog rašydami el. paštuinfo@pakartot.lt.

- Kiek muzikantų atsisakė su Jumis bendrauti, o kiek bendrauja, bendradarbiauja, dalijasi kūriniais?

- Šiuo metu atsižvelgiant į muzikantų prašymą yra užrakinti arba pašalinti 90 albumų. Turint omenyje duomenų bazės dydį, sunku įvardinti visus šiuo metu nenorinčius būti platformoje atlikėjus, taip pat, kaip ir norinčius. AGATA vienija jau beveik 5000 muzikantų, ir kiekvieną dieną šis skaičius auga. Norint suvienyti muzikantus, kurie skiriasi ideologiškai, stilistiškai ir pan., reikalauja daug pastangų, tačiau daugelis supranta, kad vienas lauke ne karys, ir jungiasi į platformą. Tikimės, kad geroji muzikantų esančių platformoje praktika ateityje įtikins skeptiškai nusiteikusius kūrėjus ir parodys šios platformos pliusus bei skaidrumą teikiant ataskaitas ir išmokant atlygį.

- Kokie Jūsų tolimesni planai? Norėtųsi, kad pagaliau būtų viena rimta lietuviškos muzikos duomenų bazė, tačiau ar toks planas įgyvendinamas turint galvoje anksčiau minėtus dalykus?

- Būtent tokios vienos rimtos duomenų bazės sukūrimas ir yra šios idėjos variklis. Jau pradėtas bendradarbiavimas su ispanų monitoringo sistema, atpažįstančia muziką TV ir radijo eteryje, kuris be šios bazės nebuvo įmanomas. Dėl „Pakartot“ turinio jau susiekė kompanijų „Youtube“ ir „Deezer“ atstovai, kuriuos domina lietuviška muzika, – derintis dėl sąlygų kolektyviai tikėtinos geresnės sąlygos nei tos, kurias iki šiol turėjo Lietuvos muzikantai. Su juos dominančių atlikėjų ir leidyklų sutikimu „Pakartot“ galėtų tapti vieta iš kurios muzika patektų į tarptautinių kompanijų portalus ir už tai kūrėjams būtų generuojamos pajamos. Be muzikos įrašų, svetainėje talpinama ir informacija apie artimiausius lietuvių muzikos atlikėjų ir grupių pasirodymus, skelbiamos aktualios muzikos naujienos. Tikime, kad ši platforma parodys tikrąjį lietuviškos muzikos veidą su neišsemiama gausybe kokybiškos ir originalios muzikos, kurios kasdien neišgirsi radijo ar TV eteryje.

Įvertink straipsnį: +0 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

90 | 2017-08-23 | Pasaulis | +7 -0
Algimantas Lebionka
Serebrenikovo teatras, „neliečiamųjų“ reikalas. Esmė ne koks jis režisierius, o jo sukurta valdiškų pinigų vogimo schema. Romos popiežius ir tolerancijos triumfas. Galima būtų patikėti popiežiaus Pranciškaus nuoširdumu, jeigu Donecko morge jis nuplautų kūnus žmonių, kuriuos užmušė katalikai-unitai. Trampas plečia karinį kontingentą Afganistane. Po Talibano neįmanoma buvo gyvenimo Afganistane padaryti blogesniu, bet amerikiečiams tai pavyko. Trampui vertėtų atstatyti ten monarchiją. Skaityti toliau...
86 | 2017-08-23 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Teroro aktai Europoje įtikino Varšuvą, kad atsisakydama priimti imigrantus ji elgiasi teisingai, pasakė Lenkijos Nacionalinio saugumo biuro šefas Pavel Soloch, rašo austrų Krone. Lenkijos televizijos eteryje jis pasakė (Krone cituoja RIA novosti): „Iš paskutinių teroro aktų mes įsitikiname, kad ten, kur yra didelis musulmonų susitelkimas, kurie labai silpnai integruojasi – o Katalonijoje apie milijoną musulmonų – tai yra natūrali bazė teroristams“. Vien tik Cambrilse, kur sprogo sprogmenis gaminusi laboratorija ir buvo sušaudyti teroristai po teroro akto, gyvena beveik pusė milijono musulmonų. Skaityti toliau...
119 | 2017-08-23 | Lietuva | +19 -0
Algimantas Lebionka
Pamenu, pirmame kurse versdavo mokytis marksizmo-leninizmo, per prievartą. Ką per prievartą išmoksi, ne daug ką ir išmokau, bet prisimenu, kad V.Leninas kažką kalbėjo apie „kaimo idiotizmą“. Kai į valdžią Lietuvoje atėjo valstiečiai, aš supratau, kas tas „kaimo idiotizmas“. „Kaimo idiotizmas“ - tai valstiečių ir žaliųjų partija valdžioje. Ir nieko baisesnio už tą kaimo idiotizmą, o tiksliau kaimo buožių idiotizmą, būti negali. Visas kaimo idiotizmas prasidėjo nuo neištesėto vyriausio jų buožės-Karbauskio pažado visus Lietuvos vaikelius aprengti tautinėmis sermėgomis. Skaityti toliau...
110 | 2017-08-23 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Merkel tęsia rinkiminį vojažą po Vokietiją, ir pasirodo, kad ji neturi tokio žmonių palaikymo, kokį vaizduoja media-baronams priklausanti MIP. Net labiausiai liberastų nuzombintuose Vokietijos vakaruose, kur vakar lankėsi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ji sulaukia gyventojų pykčio dėl besitęsiančio pabėgėlių chaoso ir buvo jų nušvilpta. „Vakar vakare būnant ramioje Vakarų Vokietijos Bergisch-Gladbach miesto Konrad-Adenauer-aikštėje galėjai pagalvoti, kad patekai į Saksonijos Šveicariją“, - rašoma Pi-news. Skaityti toliau...
57 | 2017-08-23 | Kaimynai | +4 -0
Algimantas Lebionka
Šimtai tūkstančių į Vokietiją atvykusių pabėgėlių ir migrantų neturi mokyklinio išsilavinimo. Jie turi tik nežymius šansus dalyvauti darbo rinkoje, apie tai rugpjūčio 21 dieną informavo didžiausias Vokietijos dienraštis Bild. Priklausomai nuo kilmės šalies, iki 2/3 jų neturi išsilavinimo arba turi menką išsilavinimą. Tokie Federalinio profesinio švietimo instituto (BIBB) duomenys. BIBB duomenimis, 69 procentai pabėgėlių tėvynėje neturėjo profesinio išsilavinimo. Tik 13 procentų iš 2015 ir 2016 metais atvykusių pabėgėlių užsiima darbine veikla. Skaityti toliau...
313 | 2017-08-22 | Pasaulis | +11 -3
Blogeris Zeppelinusas
Yra dalykų, kuriuos šiais laikais verta žinoti. Ir geriau ne iš atpasakojimų, bet iš šaltinių lūpų. Pavyzdžiui, mūsų spauda labai jautriai ir užjaučiamai rašo apie ekstremistinės JAV negrų organizacijos Black Lives Matter veiksmus. Mat pastarieji, anot, mūsų žurnaliūgėlių bei tolerantiškų organizacijų atstovų, yra kovotojai su rasizmu bei baltųjų viršenybe aka suprematizmu. Skaityti toliau...
363 | 2017-08-22 | Pasaulis | +11 -0
Algimantas Lebionka
Sekančią dieną po po Barselonos teroro akto, per kurį žuvo 14 žmonių, virš 100 buvo sužeista, JAV portale Gatestoneinstitute.org buvo paskelbtas Giulio Meotti straipsnis „Musulmonai sako Europai: vieną dieną visa tai bus mūsų.“ Žemiau pateikiu jo referatą. https://www.gatestoneinstitute.org/10748/europe-muslims-demography Strasbūro archivyskuo žodžiais, musulmonai labai gerai žino, kad šiandien jų vislumas toks, kad vieną dieną visa Europa bus jų. Skaityti toliau...
106 | 2017-08-22 | Pasaulis | +6 -0
Algimantas Lebionka
NATO kariuomenės vadas generolas Philip Breedlove, yra įsitikinęs: pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos yra „užmaskuotas teroristų ir nusikaltėlių judėjimas“. Tai jis pasakė Amerikos senato gynybos komitete. Jo žodžiais, Islamo valstybės (IV) teritorinė milicija maskuojasi pabėgėliais ir „plinta kaip vėžys“. Jų nariai rinksis mažiausią pasipriešinimą ir prasiskverbimo į Europą ir JAV kelią. Generolas nurodė, kad pastaruoju metu Rusija prieš IV naudoja sunkiuosius bombonešius ir „problema žymiai paaštrėjo. Skaityti toliau...
116 | 2017-08-22 | Lietuva | +7 -0
Algimantas Lebionka
Sako, Lietuvos kariuomenė dabar užsiims kova su terorizmu. Teisingai, jei yra teroristai, kur nevėkšlos pabėgėliais vadina, o Grybauskaitė ir Skvernelis čion veža, vardijas reikia gi išmokti su jais ir kautis, gana su tai burliokais-maskoliais vajavoti. Be to, viskas labai logiška: išvyko milijonas gyventojų iš Lietuvėlės, išnešė kuo greičiau ir toliau „muilą“, tai ką čia ginti, nejau pensininkus-ubagus, kurių subinės nuogos? Pensininkus gi čia atvežti amerikonai pajėgs apginti. Skaityti toliau...
93 | 2017-08-22 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Nėra dienos, kad Šengeno zonoje nebūtų teroro atakos prieš jos gyventojus. Ši diena ne išimtis: teroro aktas Marselyje, kur vienas žmogus žuvo, po to, kai valandos bėgyje sunkvežimis užvažiavo ant dviejų autobusų stotelių. Tai įvyko šiandien, tarp 8.30 ir 9.30, 13-oje Marselio prefektūroje. Viso per šiuos metus jau įvyko 32 islamo teroristų išpuoliai prieš europiečius Šengeno zonoje. Barselonos teroristas, vairavęs furgoną, kurio užmušė 13 žmonių ir virš 100 sužeidė, ir kaip spėja Ispanijos policija, pabėgo per atviras Šengeno zonos sienas. Skaityti toliau...
67 | 2017-08-22 | Lietuva | +5 -0
Ekspertai.eu
Seimo pirmininkas V. Pranckietis (kairėje). Už violetinio stulpo dešinėje – dažnai su Rusija siejami konservatoriai. Konservatoriams suabejojus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko lojalumu Lietuvai, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad abejoti žaliojo valstiečio lojalumu nereikėtų. „Nėra pagrindo abejoti Vytauto Bako lojalumu Lietuvai“, - informavo V. Pranckietis. Pasak Seimo pirmininko, „susipažinęs su Seimo narių Žygimanto Pavilionio ir Arvydo Anušausko kreipimusi dėl NSGK pirmininko V. Skaityti toliau...
98 | 2017-08-22 | Lietuva | +12 -0
Kibirkštis
Pirmadienį, rugpjūčio 21 d. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros startavo neterminuota bado akcija, nukreipta prieš šalyje nusistovėjusį faktinį paprastų piliečių beteisiškumą, korumpuotos valdininkijos, oligarchų ir jiems tarnaujančios teisėsaugos struktūrų savivalę. Skaityti toliau...
219 | 2017-08-21 | Lietuva | +12 -0
Šturmuotojas
"Kai aš galvoju apie demografinius pokyčius, kurie šiuo metu vyksta Jungtinėse Valstijose, aš priminiau, kas nutiko Haityje šiek tiek daugiau nei prieš du šimtus metų Haitčio gyventojų istorija parodo kas gali atsititikti su Europą ir JAV. Hitleris buvo teisus sakydamas "Visos didžiosios senovės kultūros mirė tik dėl to, kad originaliai kurybingoji rasė išmirė nuo kraujo užnuodijimo. Skaityti toliau...
463 | 2017-08-21 | Lietuva | +4 -0
Vakarų ekspresas
„Pagal žalą alkoholis nė vienam narkotikui nenusileidžia. Gal negeneruoja tokios greitos priklausomybės, kaip, pavyzdžiui, uostomi narkotikai, bet pagal žalą organizmui niekam nenusileidžia. Dalis žmonių yra priklausomi nuo alkoholio, daliai tai yra tiesiog įprotis, kuris nėra tapęs žalingu. Bet faktas yra tas, kad įprotis niekam naudos neduoda, nėra jokio alkoholio kiekio, kurį būtų galima vartoti saugiai. Kad ir kiek mes jo vartotume, jis vis tiek daro žalą - daug vartojant daro didelę žalą ir labai greitai, mažiau vartojant daro mažesnę žalą ir ne taip greitai, bet saugaus kiekio nėra“, - kalbėjo V. Legkauskas. Skaityti toliau...
223 | 2017-08-21 | Lietuva | +8 -0
Blogeris Zeppelinusas
Skaitau po interneto platybes sklindančias dejones bei aimanas. Mūsų polonofilai raunasi plaukus ir cypiančiais balsais virkauja dėl nežinia kieno sudaužytos nelegalios lentelės lenku kalba, kurioje visiems pravažiuojantiems buvo išdidžiai pranešama, kad lenkų okupacijos metais Lietuvos miestelis Didžioji Riešė vadinosi Wielka Rzieszka ar kažkaip panašiai. Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851