Karinių bazių našta (0)

Versijos.lt
+ 6 - 1
Autorius: Versijos.lt
Šaltinis: http://versijos.lt/kariniu-baz...
7534-10-23 (2016 m.), skaitė 2898
0

Amerikos pasirinktas kelias, pagal kurį Vašingtonas dislokuoja karinius kontingentus įvairiuose planetos kampeliuose, vargu ar pateisintų amerikiečių lūkesčius, jei prasidėtų pasaulinio masto konfliktas. Neseniai apie tai savo interviu žurnalui Time pasisakė Katono instituto ekspertas Džonas Gleizeris. Jis pažymėjo, kad egzistuoja mažiausiai septynios priežastys, dėl kurių Vašingtonui reikėtų atsisakyti karinių bazių užsienyje.

Pirma. Išsibarsčiusios po visą pasaulį karinės dalys neturi nieko bendro su realia valstybės gynyba ir fiziniu amerikiečių saugumu. Ameriką ir be šito saugo du vandenynai, o 80 000 kariškių 350-yje objektų Europoje nepajėgūs atremti stipraus priešo.

Antra. Karinių bazių kuriamas „sulaikymo efektas“ yra pervertintas. Dar daugiau – gali susidaryti atvirkštinis efektas: NATO plėtra į rytus sukėlė Maskvai nerimą ir pažeidė stabilumą regione.

Trečia. Eksperto nuomone, karinės bazės užsienyje, kurių viena iš užduočių yra užkirsti kelią branduolinio ginklo atsiradimui, tuo pat metu provokuoja kaimynines šalis tokį ginklą kurti. Bazių dėka pavyko neleisti susikurti atominį ginklą Japonijai ir Pietų Korėjai, tačiau tai paskatino pradėti savo branduolinę programą Šiaurės Korėją.

Ketvirta. Karinės bazės kelia nepasitenkinimą ne tik kaimyninėms šalims, bet ir vietiniams gyventojams. Ryškus pavyzdys – japonų protestai Okinavoje.

Penkta. Bazių įkūrimas vienoje ar kitoje šalyje gali privesti iki to, kad norint gauti galimybę veikti regione, Vašingtonui teks remti tos šalies diktatorišką režimą. Taip gavosi, pavyzdžiui, Bachreine, kur įsikūręs pagrindinis 5-ojo laivyno bazavimosi punktas.

Šešta. Karinio kontingento buvimas viename ar kitame regione gali įvelti Vašingtoną į visiškai jam nereikalingus karus. Pavyzdžiui, konflikto Pietų Kinijos jūroje atveju Vašingtonui teks įsikišti, kad išpildytų saugumo garantijas, duotas Taivaniui ir Japonijai.

Septinta. Didžioji dalis karinės infrastruktūros ir ginkluotės užsienyje morališkai ir techniškai paseno, vadinasi, karinės bazės negalės sutrukdyti kariniams veiksmams netoliese, nekalbant jau apie pasipriešinimą.

Aštunta. Užsienio bazių buvimas užsienyje – tai nepateisinamai didelės išlaidos jų išlaikymui ir transporto logistikos darbui, juo labiau, jeigu tos bazės nepajėgios vykdyti joms iškeltų kovinių uždavinių.

85% Plius 85% Plus
15% Minus 15% Minus
6   1
Komentarai: 0

Siųsti komentarąTolerastijos grimasos Vakaroidijoje: Translytei „moteriai“ pralaimėjusi dviratininkė: „Tai – nesąžininga“ (1)
JAV koalicija smūgiavo Sirijos civilių gyventojų namus (1)
Beveik pusė JAV karių yra įsitikinę greita karo pradžia (1)
JAV-os pradėjo Er-Rijado dengimo operaciją / США начали операцию прикрытия Эр-Рияда
Demilitarizuota zona Idlibe - puiki politinė iniciatyva / Демилитаризованная зона в Идлибе – отличная политическая инициатива
Naujas JAV-ų požiūris į Kiniją / Новый подход США к Китаю
Trampas apkaltino JAV-ų demokratus socializmu / Трамп обвинил демократов в социализме
Pasaulio akcijų biržų kritimas
JAV-os gali įvesti sankcijas savo artimiausiam sąjungininkui / США могут ввести санкции против ближайшего союзника
Brazilijos p-rezidento rinkimuose bus antras turas / На выборах президента Бразилии предстоит второй тур
A. Guoga. Politinė pasaulio ateitis
JAV-os neatsisako planų destabilizuoti Kinijos Liaudies Respubliką / США не оставляют планов по дестабилизации КНР
JAV-os ir Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika toliau gilina kontaktus/ США и КНДР продолжают налаживать контакты
Apklausa parodė, kad žmonės visame pasaulyje Putinu pasitiki labiau nei Trumpu
NATO veiksmai vis labiau demonstruoją puolamąjį pobūdį / Действия НАТО приобретают всё более наступательный характер (1)
JT „žmogaus teisių“ ekspertai reikalauja daugiau teisėtų abortų
Surogacija neteisinga ir tada, kai ją renkasi heteroseksualios poros
JAV pripažino Holodomorą ukrainiečių tautos genocidu (2)
Moterys prieš vyrus JAV: Kristina Ford galėjo apgauti melo detektorių
Donaldas Trampas užstojo amerikiečius vyrus
JT teismas apribojo „neteisėtas ir žiaurias“ JAV sankcijas prieš Iraną
Brazilija p-rezidento rinkimų išvakarėse / Бразилия накануне выборов президента
Norway is a paradise for pedophiles.
Convicted Norwegian pedophile arrested by police in Thailand

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI