Daniel Pipes. Islamistų smurtas formuos Europos likimą

ProPatria.lt
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Lankant tankiai musulmonų apgyvendintus rajonus, esančius beveik visuose didesniuose Šiaurės Europos miestuose, kyla vienas klausimas: kodėl vienos iš turtingiausių, labiausiai išsilavinusių, sekuliariausių, taikiausių ir homogeniškiausių valstybių pasaulyje taip noriai atvėrė savo duris praktiškai kiekvienam migrantui iš pačių skurdžiausių, nemoderniausių, religingiausių ir nestabiliausių šalių?

Po to seka ir kiti klausimai. Kodėl krikščionių dominuojamos valstybės nusprendė priimti daugiausia musulmonus imigrantus? Kodėl tiek daug isteblišmento politikų, iš kurių matomiausia Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ignoruoja ar pašiepia tuos, kurie vis labiau jaudinasi, kad ši imigracija negrįžtamai keičia Europos veidą? Kodėl silpnesnėms Višegrado valstybėms tenka išsakyti patriotišką šio fenomeno atmetimą? Kur ši imigracija nuves?

Nėra vieno atsakymo, tinkančio skirtingoms šalims. Bet tarp daugybės faktorių (tokių kaip sekuliarizacija), aiškinant šį istorijoje precedento neturintį svetimų žmonių priėmimą ypač išsiskiria Vakarų Europos jaučiamas kaltės jausmas. Daugybė išsilavinusių Vakarų europiečių savo civilizacijos nesieja su moksliniais pasiekimais, precedento neturinčiu klestėjimo lygiu, žmogaus laisvių įtvirtinimu, bet su kolonializmu, rasizmu ir fašizmu.

Žiaurus prancūzų Alžyro užkariavimas, vokiečių vykdytas žydų genocidas ir kiti veiksniai verčia europiečius, kaip teigia prancūzų intelektualas Pascalis Bruckneris, matyti save kaip „planetos ligos priežastį“, atsakingą už kiekvieną pasaulinę problemą – nuo skurdo iki aplinkos netausojimo. Teigiama, kad „baltasis žmogus visur, kur tik ėjo, sėjo sielvartą ir pražūtį“. Geras pragyvenimo lygis reiškia vagystes, o šviesi oda – nuodėmingumą.

Bruckneris tai vadina „kaltės tironija“. Savo kelionėse pastebėjau ne vieną tokios neapykantos sau išraišką. Prancūzas kunigas sielvartavo dėl Bažnyčios istorijos. Iš pažiūros konservatyvus vokietis intelektualas rinkosi sirus ir irakiečius vietoj savų vokiečių. Švedas gidas visaip išsisukinėjo, pašiepdamas savo tautiečius, kad tik nebūtų palaikytas švedu.

Daugybė europiečių mano, kad šis kaltės jausmas juos padaro pranašesniais: kuo labiau jie savęs nemėgsta, tuo labiau didžiuojasi. Tai įkvepia keistą savęs nekentimo ir moralinio pranašumo derinį bei verčia juos nenorėti skirti laiko ir pinigų vaikų auginimui. „Europa praranda tikėjimą savimi, o gimstamumo rodikliai smunka iki neregėto lygio“, – pastebi airių mokslininkas Williamas Reville’as.

Katastrofiška gimimų stoka privedė prie egzistencinės demografinės krizės. Europos Sąjungos moterims vidutiniškai pagimdant tik po 1,58 vaiko (2014 m. duomenys), žemynui nepakanka palikuonių, kad būtų užtikrinta kartų kaita. Bėgant laikui, šis nepakankamas gimstamumas reiškia etninių portugalų, graikų ir t.t. skaičiaus mažėjimą. Tam, kad būtų išlaikyta gerovės valstybė ir pensijų mašina, reikia importuoti užsieniečius.

Šie du varikliai – noras išpirkti kaltę ir užpildyti neegzistuojančių vaikų vietą – skatina masinį nevakariečių antplūdį, kurį prancūzų rašytojas Renaudas Camus vadina „didžiuoju pakeitimu“. Kaip pastebi amerikiečių rašytojas Markas Steynas, „islamas šiuo metu yra pagrindinis naujų europiečių tiekėjas“.

Isteblišmentas įtikinėja, kad viskas bus gerai: kurdai taps produktyviais darbininkais, somaliečiai pavyzdingais piliečiais ir islamistų problemos nebeliks. Tai teorija ir kartais ji veikia. Tačiau per dažnai musulmonai imigrantai lieka atitrūkę nuo savo naujųjų europietiškų namų kultūros ar ją atmeta. Taip pat per dažnai jiems trūksta įgūdžių ar noro sunkiai dirbti ir tapti ekonomiškai atsakingiems.

Neintegruojamų musulmonų antplūdis verčia klausti, ar paskutinio tūkstantmečio Europos civilizacija gali išlikti. Ar Anglija taps „Londonistanu“, o Prancuzija – „Islamo respublika“?

Isteblišmentas kritikuoja, atmeta, nušalina, atstumia, užgniaužia ir net areštuoja tuos, kurie kelia šiuos klausimus, paskelbdami juos esant dešiniojo sparno ekstremistais, rasistais ir neofašistais. Lygiai taip pats ši islamizacijos perspektyva paskatina vis daugiau europiečių kovoti už įprastą savo gyvenimo būdą. Tarp šios kovos lyderių – tokie intelektualai kaip vėlionė Orana Fallaci ir rašytojas Michelis Houellebecqas bei politikai, pavyzdžiui, Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas bei Nyderlandų populiariausios partijos vadovas Geertas Wildersas.

Antiimigracinės politinės partijos paprastai laimi apie 20 procentų rinkėjų balsų. Ir nors šiuo metu vyrauja savotiškas konsensusas, kad jų renkamų balsų skaičius ties šia riba ir sustos, daugiausia pasiekdamas 30 procentų, vis dėlto jis gali ir augti.

Apklausos rodo, jog tvirta dauguma žmonių bijo islamo bei nori sustabdyti ir net pasukti atgal imigracijos pasekmes, ypač sukeltas musulmonų. Todėl Norberto Hoferio beveik 50 procentų balsų surinkimas Austrijos prezidento rinkimuose (jie gruodžio 4 d. vyks pakartotinai dėl balsų skaičiavimo nesklandumų – vert. past.) galimai atspindi didelį proveržį.

Didžiausias klausimas šiandieninėje Europoje yra toks: kas, isteblišmentas ar masės, kreips žemyno ateitį? Tai tikriausiai lems islamistų smurto dažnumas ir apimtys: masinių žudikų vykdomi išpuoliai kloja kilimą masėms, o šių išpuolių nebuvimas leidžia ir toliau vadovauti isteblišmentui. Ironiška, bet būtent migrantų veiksmai didele dalimi formuos Europos likimą.

Įvertink straipsnį: +7 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

90 | 2017-08-23 | Pasaulis | +7 -0
Algimantas Lebionka
Serebrenikovo teatras, „neliečiamųjų“ reikalas. Esmė ne koks jis režisierius, o jo sukurta valdiškų pinigų vogimo schema. Romos popiežius ir tolerancijos triumfas. Galima būtų patikėti popiežiaus Pranciškaus nuoširdumu, jeigu Donecko morge jis nuplautų kūnus žmonių, kuriuos užmušė katalikai-unitai. Trampas plečia karinį kontingentą Afganistane. Po Talibano neįmanoma buvo gyvenimo Afganistane padaryti blogesniu, bet amerikiečiams tai pavyko. Trampui vertėtų atstatyti ten monarchiją. Skaityti toliau...
86 | 2017-08-23 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Teroro aktai Europoje įtikino Varšuvą, kad atsisakydama priimti imigrantus ji elgiasi teisingai, pasakė Lenkijos Nacionalinio saugumo biuro šefas Pavel Soloch, rašo austrų Krone. Lenkijos televizijos eteryje jis pasakė (Krone cituoja RIA novosti): „Iš paskutinių teroro aktų mes įsitikiname, kad ten, kur yra didelis musulmonų susitelkimas, kurie labai silpnai integruojasi – o Katalonijoje apie milijoną musulmonų – tai yra natūrali bazė teroristams“. Vien tik Cambrilse, kur sprogo sprogmenis gaminusi laboratorija ir buvo sušaudyti teroristai po teroro akto, gyvena beveik pusė milijono musulmonų. Skaityti toliau...
119 | 2017-08-23 | Lietuva | +19 -0
Algimantas Lebionka
Pamenu, pirmame kurse versdavo mokytis marksizmo-leninizmo, per prievartą. Ką per prievartą išmoksi, ne daug ką ir išmokau, bet prisimenu, kad V.Leninas kažką kalbėjo apie „kaimo idiotizmą“. Kai į valdžią Lietuvoje atėjo valstiečiai, aš supratau, kas tas „kaimo idiotizmas“. „Kaimo idiotizmas“ - tai valstiečių ir žaliųjų partija valdžioje. Ir nieko baisesnio už tą kaimo idiotizmą, o tiksliau kaimo buožių idiotizmą, būti negali. Visas kaimo idiotizmas prasidėjo nuo neištesėto vyriausio jų buožės-Karbauskio pažado visus Lietuvos vaikelius aprengti tautinėmis sermėgomis. Skaityti toliau...
110 | 2017-08-23 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Merkel tęsia rinkiminį vojažą po Vokietiją, ir pasirodo, kad ji neturi tokio žmonių palaikymo, kokį vaizduoja media-baronams priklausanti MIP. Net labiausiai liberastų nuzombintuose Vokietijos vakaruose, kur vakar lankėsi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ji sulaukia gyventojų pykčio dėl besitęsiančio pabėgėlių chaoso ir buvo jų nušvilpta. „Vakar vakare būnant ramioje Vakarų Vokietijos Bergisch-Gladbach miesto Konrad-Adenauer-aikštėje galėjai pagalvoti, kad patekai į Saksonijos Šveicariją“, - rašoma Pi-news. Skaityti toliau...
57 | 2017-08-23 | Kaimynai | +4 -0
Algimantas Lebionka
Šimtai tūkstančių į Vokietiją atvykusių pabėgėlių ir migrantų neturi mokyklinio išsilavinimo. Jie turi tik nežymius šansus dalyvauti darbo rinkoje, apie tai rugpjūčio 21 dieną informavo didžiausias Vokietijos dienraštis Bild. Priklausomai nuo kilmės šalies, iki 2/3 jų neturi išsilavinimo arba turi menką išsilavinimą. Tokie Federalinio profesinio švietimo instituto (BIBB) duomenys. BIBB duomenimis, 69 procentai pabėgėlių tėvynėje neturėjo profesinio išsilavinimo. Tik 13 procentų iš 2015 ir 2016 metais atvykusių pabėgėlių užsiima darbine veikla. Skaityti toliau...
313 | 2017-08-22 | Pasaulis | +11 -3
Blogeris Zeppelinusas
Yra dalykų, kuriuos šiais laikais verta žinoti. Ir geriau ne iš atpasakojimų, bet iš šaltinių lūpų. Pavyzdžiui, mūsų spauda labai jautriai ir užjaučiamai rašo apie ekstremistinės JAV negrų organizacijos Black Lives Matter veiksmus. Mat pastarieji, anot, mūsų žurnaliūgėlių bei tolerantiškų organizacijų atstovų, yra kovotojai su rasizmu bei baltųjų viršenybe aka suprematizmu. Skaityti toliau...
363 | 2017-08-22 | Pasaulis | +11 -0
Algimantas Lebionka
Sekančią dieną po po Barselonos teroro akto, per kurį žuvo 14 žmonių, virš 100 buvo sužeista, JAV portale Gatestoneinstitute.org buvo paskelbtas Giulio Meotti straipsnis „Musulmonai sako Europai: vieną dieną visa tai bus mūsų.“ Žemiau pateikiu jo referatą. https://www.gatestoneinstitute.org/10748/europe-muslims-demography Strasbūro archivyskuo žodžiais, musulmonai labai gerai žino, kad šiandien jų vislumas toks, kad vieną dieną visa Europa bus jų. Skaityti toliau...
106 | 2017-08-22 | Pasaulis | +6 -0
Algimantas Lebionka
NATO kariuomenės vadas generolas Philip Breedlove, yra įsitikinęs: pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos yra „užmaskuotas teroristų ir nusikaltėlių judėjimas“. Tai jis pasakė Amerikos senato gynybos komitete. Jo žodžiais, Islamo valstybės (IV) teritorinė milicija maskuojasi pabėgėliais ir „plinta kaip vėžys“. Jų nariai rinksis mažiausią pasipriešinimą ir prasiskverbimo į Europą ir JAV kelią. Generolas nurodė, kad pastaruoju metu Rusija prieš IV naudoja sunkiuosius bombonešius ir „problema žymiai paaštrėjo. Skaityti toliau...
116 | 2017-08-22 | Lietuva | +7 -0
Algimantas Lebionka
Sako, Lietuvos kariuomenė dabar užsiims kova su terorizmu. Teisingai, jei yra teroristai, kur nevėkšlos pabėgėliais vadina, o Grybauskaitė ir Skvernelis čion veža, vardijas reikia gi išmokti su jais ir kautis, gana su tai burliokais-maskoliais vajavoti. Be to, viskas labai logiška: išvyko milijonas gyventojų iš Lietuvėlės, išnešė kuo greičiau ir toliau „muilą“, tai ką čia ginti, nejau pensininkus-ubagus, kurių subinės nuogos? Pensininkus gi čia atvežti amerikonai pajėgs apginti. Skaityti toliau...
93 | 2017-08-22 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Nėra dienos, kad Šengeno zonoje nebūtų teroro atakos prieš jos gyventojus. Ši diena ne išimtis: teroro aktas Marselyje, kur vienas žmogus žuvo, po to, kai valandos bėgyje sunkvežimis užvažiavo ant dviejų autobusų stotelių. Tai įvyko šiandien, tarp 8.30 ir 9.30, 13-oje Marselio prefektūroje. Viso per šiuos metus jau įvyko 32 islamo teroristų išpuoliai prieš europiečius Šengeno zonoje. Barselonos teroristas, vairavęs furgoną, kurio užmušė 13 žmonių ir virš 100 sužeidė, ir kaip spėja Ispanijos policija, pabėgo per atviras Šengeno zonos sienas. Skaityti toliau...
67 | 2017-08-22 | Lietuva | +5 -0
Ekspertai.eu
Seimo pirmininkas V. Pranckietis (kairėje). Už violetinio stulpo dešinėje – dažnai su Rusija siejami konservatoriai. Konservatoriams suabejojus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko lojalumu Lietuvai, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad abejoti žaliojo valstiečio lojalumu nereikėtų. „Nėra pagrindo abejoti Vytauto Bako lojalumu Lietuvai“, - informavo V. Pranckietis. Pasak Seimo pirmininko, „susipažinęs su Seimo narių Žygimanto Pavilionio ir Arvydo Anušausko kreipimusi dėl NSGK pirmininko V. Skaityti toliau...
98 | 2017-08-22 | Lietuva | +12 -0
Kibirkštis
Pirmadienį, rugpjūčio 21 d. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros startavo neterminuota bado akcija, nukreipta prieš šalyje nusistovėjusį faktinį paprastų piliečių beteisiškumą, korumpuotos valdininkijos, oligarchų ir jiems tarnaujančios teisėsaugos struktūrų savivalę. Skaityti toliau...
219 | 2017-08-21 | Lietuva | +12 -0
Šturmuotojas
"Kai aš galvoju apie demografinius pokyčius, kurie šiuo metu vyksta Jungtinėse Valstijose, aš priminiau, kas nutiko Haityje šiek tiek daugiau nei prieš du šimtus metų Haitčio gyventojų istorija parodo kas gali atsititikti su Europą ir JAV. Hitleris buvo teisus sakydamas "Visos didžiosios senovės kultūros mirė tik dėl to, kad originaliai kurybingoji rasė išmirė nuo kraujo užnuodijimo. Skaityti toliau...
463 | 2017-08-21 | Lietuva | +4 -0
Vakarų ekspresas
„Pagal žalą alkoholis nė vienam narkotikui nenusileidžia. Gal negeneruoja tokios greitos priklausomybės, kaip, pavyzdžiui, uostomi narkotikai, bet pagal žalą organizmui niekam nenusileidžia. Dalis žmonių yra priklausomi nuo alkoholio, daliai tai yra tiesiog įprotis, kuris nėra tapęs žalingu. Bet faktas yra tas, kad įprotis niekam naudos neduoda, nėra jokio alkoholio kiekio, kurį būtų galima vartoti saugiai. Kad ir kiek mes jo vartotume, jis vis tiek daro žalą - daug vartojant daro didelę žalą ir labai greitai, mažiau vartojant daro mažesnę žalą ir ne taip greitai, bet saugaus kiekio nėra“, - kalbėjo V. Legkauskas. Skaityti toliau...
223 | 2017-08-21 | Lietuva | +8 -0
Blogeris Zeppelinusas
Skaitau po interneto platybes sklindančias dejones bei aimanas. Mūsų polonofilai raunasi plaukus ir cypiančiais balsais virkauja dėl nežinia kieno sudaužytos nelegalios lentelės lenku kalba, kurioje visiems pravažiuojantiems buvo išdidžiai pranešama, kad lenkų okupacijos metais Lietuvos miestelis Didžioji Riešė vadinosi Wielka Rzieszka ar kažkaip panašiai. Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851