Holivudas, Oskaras ir kiti informaciniai ginklai

Versijos.lt
| +5 -0 Autorius: Versijos.lt
Šaltinis: http://versijos.lt/holivudas-oskaras-ir-kiti-informaciniai-ginklai/
2016-11-22, skaitė 446
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Žmonės su vienodais elgesio standartais tose pačiose situacijose priims tokius pačius sprendimus. Vadinasi, tie, kurie formuoja standartus, tie formuoja ir elgesį. Faktiškai tai ir yra neribota valdžia.

Pasaulis užvaldomas dviem etapais. Pirmas žingsnis: sugriaunamas tradicinis mąstymas, sulaužoma ryšių tarp žmonių kartų vertikalė, sauganti tradicinį pasaulio matymą.

Antras žingsnis: ištuštintoje vietoje įdiegiamas vieningas racionalus vartotojiškas mąstymo būdas. Visuomenė paverčiama banda, kaimene, kuri turi tik vieną tikslą – daugiau vartoti.

Sunaikinti vidinius ryšius gali informaciniai šaudmenys, užpildyti atitinkamais „sprogmenimis“: agresija, egoizmu, cinizmu ir t.t. Kas būtų išsprogdintas mąstymas, reikia pradėti masinę tokių šaudmenų gamybą.

Problema išsprendžiama netradiciniu metodu. Kovojantys dėl valdžios nesiruošia gaminti mums „bombų“. Jie paskatina tai daryti savo aukas.

Pavyzdžiui, Amerikos kino meno akademija – būtent toks įrankis. Ji dalina Oskarus, kuriais kūrybingi čiabuviai džiaugiasi lygiai taip pat, kaip anksčiau laukiniai aborigenai džiaugdavosi stiklo karoliukais. Niekas iš čiabuvių neužduoda klausimo: už ką jį apdovanojo? Iš visų pusių jam visi tvirtina: už talentą. Ko daugiau žmogui reikia iki pilnos laimės?

Amerikos kino akademija tapo savotiška kino vertinimo komisija. Ji nustato generalinę liniją ir toną informacijos srautams, nustatydama, kuo reikia sekti, o kuo sekti negalima. Kūrėjai, vaikydamiesi pripažinimo, yra priversti laikytis nurodytos krypties. Sistema čia tokia, kad nuo Oskaro priklauso viskas – jų šlovė, jų pripažinimas, jų pinigai.

Kūrėjams tarytum pasakoma: kurkite, ką norite, tačiau apdovanojimą gaus tas, kas eina nurodyta kryptimi. Nuklydusį nuo standarto išstums į šalikelę, marginalizuos, jis nustos daryti įtaką masėms, taps nepopuliarus, neparduodamas ir t.t. Kūrėjai jaučia tuos nurodymus šeštuoju jausmu ir keliauja teisinga kryptimi.

Oskaro apdovanojimas yra tiesiogine šio žodžio prasme stabas. Jeigu juo pažymimas filmas, propaguojantis pakantumą narkomanijai, ištvirkimui ar agresijai, kūrybingi čiabuviai pradeda mėgdžioti Oskaro laureatus. Jie pradeda dalyvauti vartotojiško mąstymo formavime, neretai net patys to nesuprasdami. Destrukcinė produkcija užtvindo visą planetą.

Joks kino ar muzikos kritikas, vertindamas filmą ar muzikos produktą, neužduoda klausimo: kokias nuostatas formuoja šis kūrinys. Vienintelis kriterijus – emocinio poveikio lygis. Jeigu kūrybinis produktas smarkiai veikia jausmus, reiškia, jis geras. Jeigu jausmus veikia silpnai – prastas.

Kad suprastume absurdą, įsivaizduokime: maisto produktų vertingumą nustato ne naudingumu sveikatai, o sugebėjimu suteikti malonius pojūčius. Ar verta sakyti, kad pats paklausiausias bus ne tas maistas, kuris suteiks žmogui sveikatos ir jėgų, o tas, kuris sukelia narkotines haliucinacijas.

Kad į informacinio ginklo gamybą būtų pritrauktos pačios geriausios jėgos, kino industrijai ir holivudinio formato šou bizniui buvo sukurta elitiškumo aureolė. Ji tarsi magnetas pritraukia talentus. Kai buvo kuriama atominė bomba, tokia pati aureolė buvo sukurta fizikos mokslui, ji sutraukė į šią sritį milžiniškus kūrybinius ir organizatoriškus resursus. Tokia talentų koncentracija sukuria galingą, darniai veikiantį gamybinį mechanizmą.

Vartotojiško formato produkcijos kūrėjai neturi pasaulėžiūros. Pasaulėžiūra jiems – tai demagogija ir tamsus miškas. Ir tuo pat metu kiekvienas jų transliuoja savo pasąmonėje slypinčias nuostatas, reikalingas užsakovui. Visuose jų kūriniuose, įpakuotuose į tūkstančius skirtingų formatų, netgi patriotiškuose ir religiniuose, įpinta viena mintis: „imk iš gyvenimo viską“. Kuriančiam žmogui atrodo, kad laimė ir džiaugsmas – tai auksas, gražuolės, pasisekimas versle… Gyvenimas pavyko tam, kas susikrovė turtą.

Šimtai tūkstančių kūrėjų, kurie užpildo informacinį lauką – tai tarsi darbininkai slaptoje gamykloje, štampuojantys detales, tačiau nežinantys, kad galiausiai iš viso to bus sumontuotos bombos. Ir tos bombos gaminamos pašėlusiu tempu. Afišų kino teatruose keitimasis, top dešimtukų muzikoje spartus judėjimas leidžia tvirtinti: dirba ištisa industrija. Pasitelktas mokslas, pasitelktos technologijos, pritraukti didžiuliai finansai.

Čia verta atkreipti dėmesį į vieną paradoksą. Informacinių bombų gamybos technologija yra maksimaliai vieša, visiems atvira, kai tuo tarpu atominių bombų technologija – maksimaliai užslaptinta. Ir priešingai – strateginiai atominės bombos tikslai yra suprantami kiekvienam, o strateginiai informacinio ginklo uždaviniai nesuprantami beveik niekam.

Tėvai maitina savo vaikus dvasiniu penu, kuris apnuodija jų sielas ir protus. Paauglys, nejaučiantis pagarbos tėvams, ištvirkęs ir t.t. – tokiu tapo ne dėl prastos dešros, o dėl prastos informacijos. Jeigu pasižiūrėsite, kuo jis „maitinosi“, atrasite tame „racione“ kompiuterinius ir kino produktus, kupinus smurto, pornografiją, psichiką iškraipančius Disnėjaus animacinius filmukus ir t.t. Būtent tai juos dvasiškai sužalojo.

Tačiau kas iš suaugusių sugebės įžvelgti ryšį tarp vaiko dvasinės būsenos ir dvasinio peno, kurį jis vartoja? Niekas. Tėvai patys perka visus tuos nuodus, o paskui nuoširdžiai stebisi: kodėl vaikas apsinuodijo? Kodėl butą iš jų nori per teismą atimti? Kodėl nužudo močiutę, kad gautų palikimą? Tokių „kodėl“ – tūkstančiai. Ir visi jie neturi atsakymo, kadangi žmonės yra vaikai, net jeigu jiems jau 20 ar 70 metų. Didėjant amžiui, suaugusiais jie netampa. Kūnas auga ir sensta, o mąstymo mastas ir suvokimo gilumas stovi vietoje.

Kaip pasekmė – visuomenė yra bejėgė informacijos atakų akivaizdoje. Dauguma nesusieja negatyvo didėjimo su informacinės produkcijos kokybe. Temos slaptumą užtikrina pati žiniasklaidos ir masinės informacijos sistema, kuri, siekdama pelno, kuria ne tą produkcija, kuri būtų naudinga visuomenės sveikatai, o tą, kuri neša pelną. Kadangi žemyn stumti yra lengviau, negu tempti aukštyn, prasideda žemiausių instinktų eksploatacija.

Aptariamos problemos mastas toli pranoksta paprasto statistinio piliečio mąstymo mastą. Troškimas prisikasti prie situacijos šaknų atrodo kompromituojančiai. Galima aptarinėti aktorių vaidybą, siužetą, specialiuosius efektus ir visa kita. O apie tai, kokį poveikį protui padaro produktas, kalbėti nepriimta, tai diskredituoja tokio pokalbio iniciatorių. Žmonės ima į jį šnairuoti, nuoširdžiai nesuprasdami, ką jis nori pasakyti.

Prigalvota begalė terminų, kurių pagalba vertinamas vienas ar kitas kūrinys. Ir nėra nė vieno, kurio pagalba galima įvertinti produkto naudos ar žalos laipsnį. Tema išlieka didžia paslaptimi. Kas apie ją ims kalbėti, bus išjuoktas, ignoruojamas, marginalizuojamas, apšauktas sąmokslo teoretiku ir išstumiamas iš dialogo. Geriausiu atveju jį išvadins keistuoliu.

Naudodamiesi totaliu situacijos nesuvokimu, pasaulio pinigų šeimininkai gavo galimybę organizuoti informacinio ginklo gamybą, naudodamiesi resursais sistemos, kurią siekia sunaikinti. Holivudas ir tokios studijos kaip Disney įsikūrę JAV teritorijoje. Kiti panašūs informaciniai strateginiai dariniai, gaminantys dvasinę mirtį, be jokių kliūčių darbuojasi Europoje, Kinijoje, Rusijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Formaliai jie yra nepriklausomi ir autonomiški, o faktiškai darbuojasi griežtų numatytų standartų rėmuose.

„Nepriklausomi kūrėjai“ gamina video produkciją, muziką, kompiuterinius žaidimus ir visa kita. Griežtai pagal Holivudo standartus. Būna nukrypimų, susijusių su kultūros ir nacionaliniais ypatumais, tačiau apskritai niekas iš „aptvaro“ neišeina.

Pasaulio elitas sukūrė neįtikėtinai efektyvų planetos užkariavimo būdą. Materialusis, kūrybinis, intelektualinis tautos potencialas nukreipiamas į „kūrybinio ginklo“ gamybą, žmonės patys tą ginklą pasigamina ir patys jį sprogdina nuosavoje teritorijoje, visas negatyvas, kurį mes šiandien stebime aplinkui – šios technologijos darbo rezultatas.

Teisingai organizavus procesą, žmonės patys padengia išlaidas, susijusias su jų protų griovimu. Jie perka bilietus į kiną, koncertus, įsigyja diskus, žaidimus, žiūri reklamą. Susiformuoja atsigaminantis ciklas. Bombų kūrėjas ir mėtytojas gauna pelną ir gamina dar galingesnes bombas. Jos dar efektyviau sprogsta protuose. Žmonės gauna dar stipresnius pojūčius ir pasirengę dar daugiau mokėti.

Informacinė erdvė užpildyta nežmoniškais garsais ir vaizdiniais, kurie aktyvuoja tamsiąją asmenybės pusę. Ne žmonės, monstrai diktuoja elgesio modelius, laužydami tradicinius elgesio scenarijus. Produkcija pateikiama įvairiais formatais ir žanrais, paskatinta tūkstančiais įvairiausių „prieskonių“ ir turi tik vieną vienintelę idėją – „paimk iš gyvenimo viską“.

Įvertink straipsnį: +5 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

24 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -0
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
12 | 2017-08-18 | Kaimynai | +0 -0
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
18 | 2017-08-18 | Pasaulis | +0 -4
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
36 | 2017-08-18 | Lietuva | +3 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
24 | 2017-08-18 | Smagumai | +1 -0
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
32 | 2017-08-18 | Pasaulis | +4 -0
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
59 | 2017-08-18 | Lietuva | +3 -0
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...
30 | 2017-08-18 | Smagumai | +0 -0
Julijus Štreicheris
"Roterdamo dažnasis", olandų žinių tarnyba, paskelbė šį įdomų dalyką pasaulio spaudai birželio 19 dieną 1933 metais. Taip vadinama pasaulio ekonomikos konferencija vis dar vyksta Londone. Tai yra konferencija su daug kalbų ir mažai darbų. Žydai nusprendė panaudoti konferenciją savo tikslams. Jie liepos 15 dieną paskelbė Pasaulinę žydų konferenciją. Šios konferencijos siekis yra diskutuoti ir sudaryti gaires nukreiptas prieš nacionalsocialistinę Vokietiją. Šie sprendimai ir gairės bus atneštos ir pasaulio ekonomikos konferencijon. Tuo pat metu, žydų konferencija susitars dė Skaityti toliau...
30 | 2017-08-18 | Lietuva | +4 -0
Paulius Nežinosi
Dr. Paulius Josefas Gėbelsas 10 Įsakymų nacionalsocialistams 1. Vokietija yra tavo tėvynė. Mylėk ją virš visko ir daugiau darbais, negu žodžiais. 2. Vokietijos priešai yra tavo priešai, nekęsk jų visa savo širdimi. 3. Kiekvienas tautietis, net žemiausias, yra Vokietijos dalis, mylėk jį kaip myli pats save. 4. Sau reikalauk tik pareigų, tada Vokietija irgi atgaus savo teises ir privilegijas. 5. Didžiuokis Vokietija. Tu turi teisę didžiuotis tėvyne, už kurią milijonai paaukojo savo gyvybes. 6. Tas, kas smurtauja prieš Vokietiją, smurtauja prieš tave, atsilygink jam savo kumščiais! 7. Atsilygink už tai, kas yra daroma. Jeigu t Skaityti toliau...
30 | 2017-08-18 | Lietuva | +3 -0
Paulius Nežinosi
Man atrodo keista, kad vyras, kuris, kaip kareivis, buvo šešis metus pripratęs prie aklo paklusnumo, turėtų staiga atsidurti konfilkte su vastybe ir jos konstitucija. Šito priežastys kyla iš mano jaunystės dienų. Kai man buvo septyniolika metų, aš atvykau į Vieną ir ten aš išmokau nagrinėti ir stebėti tris svarbius klausimus: socialinį klausimą, rasinę problemą ir, pagaliau, marksistų judėjimą. Aš palikau Vieną tvirtu antisemitu, mirtinu marksistinės pasaulėžiūros priešu ir vokiečių nacionalistu savo politinių principų atžvilgiu. Ir nuo tada aš žinojau, kad vokiškasis vokiškosios Austrijos likimas bus iškovotas ne tik Austrijos, bet ir Vokiet Skaityti toliau...
138 | 2017-08-18 | Smagumai | +12 -0
Blogeris Zeppelinusas
Visokių kvailysčių ir silpnaprotystės apraiškų per savo netrumpą gyvenimą regėjau. Ir net patyriau. Bet tai, ką matau savo akimis Lietuvos Žmogaus Teisių Centro FB puslapyje ant tiek kvaila ir idiotiška, kad net sunku tuo patikėti! Skaityti toliau...
136 | 2017-08-18 | Kaimynai | +7 -1
Symonas Kroydonas
Vos spėjau išnešti kudašių iš Kamenec Podolskij,kai į jį su savo mašina įvažiavo Asta Kuznecovaitė. Per savo gyvenimo draugą Mantą Jurevičių perdavė man žinutę,kad patykos manęs ir įdurs adatą į nugarą,ir tada aš būsiu užkrėstas jos nešiojamu ir platinamu ŽIV virusu,hepatitu ir visokiomis baisiomis ligomis,todėl ačiū vienam iš jūsų ,kad įspėjote,ir vos tik sužinojau ,kad Kuznecovaitė pasirodė Kamenec Podilski mieste,šokau į mašiną ir visu greičiu į šiaurę ,į Ivano Frankovską. Skaityti toliau...
75 | 2017-08-18 | Pasaulis | +7 -0
Algimantas Lebionka
Barselonos teroristų tikrieji vardai yra Merkel ir Sorošas, Junkeris ir Tuskas, Grybauskaitė ir Skvernelis, globalizmas ir liberalizmas. Tai jiems remiant vyksta Europos tautų genocidas, islamizacija ir negrizacija, tai jų dėka į Europą vežami teroristai iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, melagingai vadinami „pabėgėliais“. Tai jų dėka iš mūsų vaikų, anūkų, iš visos mūsų tautos atimama ateitis. Skaityti toliau...
93 | 2017-08-18 | Pasaulis | +6 -0
Algimantas Lebionka
Piliečių susipriešinimas JAV plečiasi. Šiomis dienomis Vašingtone išniekino 16-jo JAV prezidento Abraomo Linkolno paminklą, o prieš tai nuo vandalų rankų nukentėjo keli Konfederatų šalininkų paminklai. Vienas jų lyderiui ir legendai – generolui Li Šarlotsvilio mieste. Čia susidūrimų metu žuvo trys žmonės. Kairieji sukėlė isteriją Niujorke prie Trampo dangoraižio su šūksniais „Gėda! Ne Ku-Kluks-Klanui, ne fašizmui JAV, ne Trampui!“. Protestai jau apėmė 50 JAV miestų. Feikinė spauda viskuo kaltina baltuosius nacionalistus, dešiniuosius, o spalvotuosius ir kairiuosius vaizduoja nuskriaustaisiais. Skaityti toliau...
51 | 2017-08-18 | Lietuva | +7 -1
Dr. Jonas Ramanauskas | joramlt@yahoo.com
Filosofas V. Ražvilas. Kur tik pažvelgsi į kairę ir į dešinę, į viršų ir į apačią, visur tik skamba ir skamba iš visų pakampių karksėjimas „dviguba pilietybė“, „dviguba pilietybė“. Visiškai negalima suprasti, koks velnias tiems žmonėms užmynė ant smegenų, kad jie niekaip negali ištarti dviejų lietuviškų žodžių - dvi pilietybės. Ir trumpiau ir gražiai lietuviškai skamba, labai tiksliai yra atspindima klausimo esmė. Kaip protauja, taip ir kalba. Kas galvoje, tas ir ant liežuvio galo. Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851