Kaip Lietuvos feisbukinė šviesuomenė Landsbergio garbę nuo Lietryčio gynė

Autorius: Raimondas Navickas, Andrius Švarplys Šaltinis: https://www.facebook.com/bloge... 2014-12-30 02:38:45, skaitė 3904, komentavo 0

Kaip Lietuvos feisbukinė šviesuomenė Landsbergio garbę nuo Lietryčio gynė

LDiena.lt - žemiau esantis gerbiamo Raimundo Navicko - blogerio Zeppelinuso tekstas, pristatantis dar vieno gerbiamojo - Andriaus Švarplio tekstą yra labai įdomus ir simptomiškas siauroje ir ankštoje Lietuvos informacinėje erdvėje (tiksliau kiaulidėje) vykstančio šūdasvaidžio pavyzdys, į kurį dėl suprantamu higieninių priežasčių veltis nepatariama - tiesiog pasigėrėkite iš šono ir nepamirškime kad "Raudonoji armija išvadavo Lietuvą ir būsimąjį profesorių su mama" - vietoj to, kad išvežtų gyvuliniame vagone į Sibirą, kaip VISĄ prieškario INTELIGENTIJĄ bei ŠVIESUOMENĘ, kruvinas okupantas sudarė visas sąlygas augti ir tobulėti PAGRINDINIO FAŠISTINIO SMETONOS REŽIMO ARCHITEKTO sūnui.

Štai, sėdi sau, žaidžia sąjunginiame turnyre prieš būsimąjį pasaulio čempioną:


 Matyt, ne inteligentas ir visai ne šviesuomenė... o gal kruvinas okupantas į Sibirą vežė visai kitą kontingentą...

---

Negaliu pasakyti, kad esu prof.V.Landsbergio, kaip politinio veikėjo, didelis gerbėjas. Tačiau tai, kad jo vardas yra ir visada bus siejamas su Nepriklausomybės atgavimo kovų istorija - neabejotina.

Kol tie ad hominem puolimai ir neaiškių biografijos momentų narpliojimai buvo nukreipti prieš aktyviai veikiantį ir į aukščiausias pozicijas pretenduojantį politiką, galėjau tai suprasti.

Politika yra žiaurus reikalas ir kiekvienas, ketinantis joje dalyvauti, privalo būti pasiruošęs viešam murkdymui šūdo voniose.

Tačiau dabar, kai prof.V.Landsbergis iš esmės jau nebedalyvauja politinėse kovose ir net savo krėslą Europarlamente perleido anūkui, tokio tipo išpuoliai jau yra nukreipti NE prieš politiką, kaip fizinį asmenį ir pretendentą į postus.

O prieš vieną svarbiausių Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo kovų mitų. Kitaip sakant, yra rausiamasi po pačiais tų kovų istorijos pamatais.

Neabejoju, kad atsakingi už Lietuvos kryptį putinistinio Agitpropo veikėjai džiaugsmingai kelia sklidinas degtinės taures po kiekvieno šios serijos straipsnio pasirodymo.

Suprantama, kad visi tie tekstai bus būtinai išversti į rusų kalbą ir paplatinti Rusijos portaluose. Jau nekalbant apie tai, kad jų kopijos bus prisegtos prie minėtų Agitpropo veikėjų ataskaitų už antilietuviškai propagandai panaudotas lėšas.
--------------
Vienžo, viskam savas laikas.

Prof.V.Landsbergio ir jo tėvo biografijų vingiai NĖRA aktualios politikos klausimas.

Jį derėtų nagrinėti istorikams, kuomet paties profesoriaus jau daug metų nebebus su mumis. Norint vertinti tokius dalykus objektyviai, reikalinga distancija.

Apie tai ir dar kai ką - verti dėmesio dr.Andriaus Švarplio pastebėjimai:

---

Reikėtų visiems pasitikrinti savo židinius, pečius ir krosnis. Taip pat neprošal būtų pereiti per Lietuvą ir apžiūrėti visus apdegusius namus ir trobesius - ten gali būti lagaminėlis su KGB dokumentais apie tai, kas iš tiesų yra kaltas už visas Lietuvos bėdas.

Instrukcijos kaip skaityti tema „ka kaltas? ir ką daryti?“ yra čia:

http://www.lrytas.lt/…/r-janutiene-atskleide-v-landsbergio-…
http://www.lrytas.lt/…/d-grybauskaite-v-landsbergio-projekt…

V.Landsbergis bendradarbiavo su KGB, D.Grybauskaitė yra jo projektas ir visa tai sudaro didžiausią dabarties Lietuvos problemą.

Eilinį kartą iš dienraščiū liderio mums siūloma paplavų, juodžiausių intrigų, sąmokslo teorijų dozė. Šį kartą Kalėdinė, kad turėtumėme daugiau laiko laisvalaikio skaitiniams.

O jeigu rimtai, tai visi sveiko proto išsilavinusieji ir pažangieji dabar turėtų patylėti dėl vienos priežasties: o kur jūs buvote kai tokiais pačiais metodais tas pats laikraštis ir tie patys žurnalistai (Asta Kuznecovaitė, Laima Lavaste, Nerijus Povilaitis, Rūta Janutienė (kai atėjo čia dirbti), Arkadijus Vinokuras, E.Čiuldė) savo purvasklaida prievartavo visuomenę pedofilijos byloje? Kai aukas sukeitė su nusikaltėliais, budelius padarė triumfuotojais, iškrypėliškumą išskalbė į krištolinę teisybę, o sąmokslo teorijas vadino teisine valstybe? Tuo metu jūs tyliai nepritarėte, tyliai pateisinote, ar tyliai nematėte? Jokio skirtumo. Jūs tiesiog pratylėjote. Todėl dabar skaitykite, raškykite vaisius, kaip sakoma.

Būtų galima visą šitą žiniasklaidos-purvasklaidos kampą Lietuvoje (lrytas čia visiškai dėsningai atsistoja šalia V.Tomkaus „Respublikos“) laikyti savotiškais demokratijos kaštais: visuomet bus tokių, kas tokiais būdais sieks populiarumo, pinigų, karjeros ir politinės galios. Tokių yra ir kitose valstybėse. Tegu atsiriekia savo sąmokslo teorijų skaitytojų ratą ir mulkina juos. Bet yra viena didelė detalė: šitas kampas Lietuvoje vadinasi dienraščių lyderiu, gyvybiškai svarbiu, ir jo čiuptuvais tvarkomi pačios aukščiausios prabos valstybės politiniai reikalai: Prezidento (R.Paksas ir ne tik), VSD, Generalinės Prokuratūros, FNNT, Konstitucinio Teismo, milijardiniai „Snoro“ ir „Ūkio“ banko bankrotai ir t.t. Po to į mokslinius tyrimus tokia politinė purvasklaida yra įtraukiama kaip „viena didžiausių žiniasklaidos priemonių“ ir analizuojama kaip objektyvus ir nešališkas viešojo diskurso šaltinis...

„Lietuvos ryto“ gyvybiškai svarbi reikšmė Lietuvos politikai pasimatė per trumpą epizodą: „Snoro“ bankroto metu buvo gera proga nacionalizuoti ar tiesiog išardyti, parduoti užsienio kapitalui šį mafijinį biznį (jis buvo banko nuosavybė, kurią perėmė valstybė, kad užtikrinti kreditorių interesus), tačiau atsitiko visiškai priešingai – laikraštis kuo puikiausiai susitvarkė reikalus ir išlipo absoliučiai sausas iš juodžiausios balos. Nes jis yra gyvybiškai svarbus. T.y. reikalingas visiems didiesiems politikos žaidėjams reikalų tvarkymui.

Tai ir yra tikroji reklamos „gyvybiškai svarbus“ prasmė. O jūs turbūt pagalvojote, kad reklamoje kalbama apie nepriklausomos informacijos svarbą, pilietinę žiniasklaidą nuo Sąjūdžio laikų?...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Grįžtant prie V.Landsbergio ir R.Janutienės. Kaip ir kitose rezonansinėse istorijose, svarbu nepamesti sveiko proto per pučiamą miglos debesį iš neva faktų, marginalių detalių, daugiaprasmių aplinkybių, trečiaeilių pasakymų, citatų ir pan.

Vienintelė tam tikras abejones kelianti aplinkybė yra V.Landsbergio privilegijos sovietmetyje. „Dažnos kelionės po kapitalistinį užsienį, turtinės privilegijos, personalinės pensijos, moksliniai laipsniai, slaptųjų tarnybų interesus atitinkanti draugystė su emigrantais“ – viską, išskyrus personalinę pensiją (beje, tėvui), galima paaiškinti kaip profesoriaus statuso gyvenimą su visomis pasekmėmis , pvz. ataskaitų KGB rašymu po kelionės į užsienį. Ir viskas. Be šio aspekto (kurį irgi dar reikėtų tikrinti) daugiau lyg nieko ir nelieka.

Daug kliūva V.Landsbergiui-Žemkalniui, apie kurį taipogi daugiau siekiama pasakyti per moralinės atmosferos kūrimą, sukrapštant dvi citatas, o ne realius bendradarbiavimo faktus. Be to, normaliai moralinei ir politinei sąmonei vaikai už tėvų nusikaltimus neatsako. Kas dar šiame dūmų debesyje pastebėjo faktus apie V.Landsbergio bendradarbiavimą su KGB?

O štai visa yla iš maišo išlenda tuomet, kai žurnalistė pareiškia, jog vat šitas menamas ar tikras V.Landsbergio ryšys su KGB yra pati didžiausia Lietuvos nesėkmių priežastis.

Dabar paklauskime, kas yra reikšmingesnė Lietuvos bėda: ar galimas V.Landsbergio bendradarbiavimas su KGB sovietiniu periodu, ar tai, kad šis „gyvybiškai svarbus, didžiausias dienraštis“ nuolatos prievartauja visuomenę savo politinėmis manipuliacijomis ir taip neleidžia susikurti sveiką nuovoką, aiškius moralinius-politinius kriterijus turinčiai pilietinei visuomenei?

Gal naujai užgimęs duetas „Kuznecovaitė ir Janutienė“ galėtų paaiškinti skaitytojams, kaip V.Landsbergio rizikavimas gyvybe 1991m. sausio 13d. ir nuosekli politinė laikysena, atvedusi mus į NATO ir ES yra paranki KGB planui išlaikyti buvusias sovietines respublikas savo kontrolėje?

Realiai V.Landsbergiui galima prikišti nebent abejingumą Lietuvos vidaus reikalams, ypač savo partijos ir kitų politinei korupcijai. Va šito klausimo aukojimą vardan Rusijos grėsmės. Tai labai svarbu. Tačiau prikišti jam sąmoningą tarnavimą Rusijos interesams gali tik pažliugusios sąmonės produkuojama sąmokslo teorija.

O juk čia tas pats sąmokslo kurpalius, kai elementariausio aiškumo ir teisingumo ieškojusi visuomenės dalis pedofilijos istorijoje buvo paversta kriminaline gauja, vadovaujama Venckų klano, kuris išgalvojo pedofiliją ir siekė išklibinti Lietuvos politinę sistemą. Ir už tai gaujos nariai, įskaitant senukus, invalidus, paauglius, buvo ir iki šiol yra tąsomi po teismus.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gera žinia ta, kad šita tamsios Lietuvos gauja iš laikraščio (ir jų užsakovai) su savo primityviomis sąmokslo teorijomis gramzdina save į dugną. Na, užsidirbs kelis litus šie autoriai, na, patrauks kažkurią dalį dugno paskui save, tačiau tuo pačiu dar didesnė sąmoningos Lietuvos dalis žinos jų darbelius. Tam reikalui įsiminkim jų pavardes.

Bloga žinia ta, kad vis dar tenka klausti, kiek dar ilgai šis dienraščių lyderis išliks gyvybiškai svarbiu...

Kartais tamsa išryškina šviesą! Su šventėmis!