Artūro Paulausko pralaimėjimas 1998 metų Prezidento antrojo turo rinkimuose buvo sufabrikuotas, nes jis perdaug žinojo

Simonas Kroydonas

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!


Kuris geriau už kitus gaudo lochus?


...pjauna grybą?


...ambalina su tačke?


...ir priskaldė malkų?

Artūras Paulauskas netapo prezidentu tik todėl, kad per daug žinojo apie savo oponentus. Apie aukščiausius tuometinės ir dabartinės Lietuvos Respublikos pareigūnus jis žino absoliučiai viską.

Paulausko pralaimėjimas 1998 metų Prezidento antrojo turo rinkimuose buvo sufabrikuotas.

Tiek generalinio prokuroro, tiek Algirdo Brazausko, Vytauto Lanzbergio kitų tuometinių aukščiausių Lietuvos pareigūnų, kaip Lietuvos Banko direktoriaus kabinetuose buvę KGB operatyvininkai sumontavo pasiklausymo įrangą. Lietuvai tapus nepriklausoma, dalis KGB radio montuotojų specialistų išėjo į privatų verslą, ir parduodavo savo įtaką ir žinias tiek tuometiniams finansiniams konglomeratams tiek politikų ar kriminalinėms grupuotėms. Kaip matote iš pateikto archyvinio video, EBSW buvo šnipinėjama. Todėl ir EBSW ir kitų pareigūnų, verslininkų veikla buvo ir tebėra žinoma užsakovams. Užsakovai tai žmonės kurie jau 26 metus mūsų politinį gyvenimą tampo už virvučių, o geriausiai tai nušvietė Rolando Skaisgirio prodiusuotas politinis serialas "Gedimino 11".

https://www.youtube.com/watch?v=cGIH81wKGd4

1992 metais tos pačios Generalinės Prokuratūros veiksmai buvo labai suvaržyti. 1992 metais, priėmus Konstituciją, iš Generalinės Prokuratūros buvo atimta bendroji priežiūra.

Paprastai kalbant, prokuratūra neturėjo teisės patikrinti įmonių komercinės ir ūkinės veiklos. EBSW veiklą tyrusi komisija kaltino Paulauską buvusiu vienu iš EBSW stogų, ir proteguotojų. Negana to bankrutavusio koncerno EBSW veiklą tirianti parlamentinė komisija į asmenų, prisidėjusių prie koncerno sėkmingos veiklos, sąrašą, be Artūro Paulausko, įtraukė buvusius generalinius prokurorus Kazį Pėdnyčią, Vladą Nikitiną bei Antaną Klimavičių.

Jaunesniems tuometinėmis tamsiomis bylomis besidomintiems skaitytojams ir EBSW istoriją pamiršusiems feisbukiečiams priminsiu. Nuo 1992 iki 1995 metų EBSW koncerno bendrovė "Kauno holdingo kompanija" iš gyventojų surinko daugiau nei 344 mln. litų. Investicinei bendrovei savo santaupas patikėjo 15, 6 tūkst. žmonių, kuriems ji liko skolinga apie 80 mln. litų. Iš Lietuvos valstybinio komercinio banko, kurio valdymu rūpinosi EBSW, buvo iššvaistyta apie 111 mln. litų. Iš šalies įmonių, susijusių su EBSW, valstybė nesusigrąžino apie 144 mln. litų paskolų, su paskolų komisijos rekomendacija garantuotų valstybės.

Seime sudaryta laikinoji komisija EBSW veiklai tirti turėjo pateikti politinį vertinimą, o ne imtis baudžiamojo persekiojimo, kokį atlieka ikiteisminio tyrimo institucijos. Petrikio byla pasiekė tokį absurdo tašką kad patys tuometinio Seimo nariai pradėjo vykdyti Petrikio bylos ikiteisminį tyrimą.

Tuometinis Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius ragino nenuleisti juokais buvusio EBSW vadovo Gintaro Petriko liudijimų, esą koncernas derino veiksmus su tuometine Lietuvos valdžia, o keliems aukštiems pareigūnams mokėjo atlyginimą.Bet kyšį Petrikis davė ir Vytautui Lanzbergiui ir jo oponentui Algirdui Brazauskui. Buvęs EBSW vadovas paminėjo ir faktą, kad būtent jis pats, inicijavo Romualdo Visokavičiaus atleidimą iš Lietuvos banko vadovų, į kurio vietą buvo paskirtas K.Ratkevičius.

“R.Visokavičius visaip bandė sutrukdyti mums įsigyti Valstybinį komercinį banką. Tad teko jį pašalinti. Mes iš tiesų inicijavome jam baudžiamąją bylą – tai tapo pagrindiniu argumentu atleisti R.Visokavičių”, – pasakojo G.Petrikas.

Tuomet, kai prieš R.Visokavičių buvo iškelta byla, Generalinei prokuratūrai vadovavo dabartinis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.Viskas būtų pamiršta, bet kai Artūro Paulausko rinkėjai koja kojon pradėjo žengti su Valdo Adamkaus rinkėjais, pasibaigus rinkimais paaiškėjo, kad dešimtys tūkstančių balsavimo biuletenių buvo sugadinti o už tai nebuvo iškelta nei viena baudžiamoji byla.

Tik pastarosiomis dienomis kažkas paskleidė informaciją, jog Adamkaus Prezidento kampaniją keliais milijonais dolerių parėmė jo artimas draugas, JAV naftos magnatas Juozas Kazickas.kuris vėliau tarpininkavo amerikiečiams Wiliams, Achemos istorijose.

Vytautai Sirvydi, labai aiškiai matome, kad 1998 metų Lietuvos Prezidento rinkimuose buvo krūvos procesinių pažeidimų. Ar šitiems pažeidimams galioja senatis?

Taip pat primenu, kad EBSW grupės vindikacijos departamento direktoriumi dirbo tuometinės KGB Lietuvoje vadovas Romualdas Marcinkus

---
Vytautas Sirvydis: Nepainiokite senaties, kaip teisinio instituto, politiniams procesams, o jau tuo labiau Lietuvoje. Jeigu jau pradedate į tai gilintis, pradėkite nuo keistos S. Lozoraičio smerties, tada panagrinėkite absoliučiai neteisėtą Adamkaus šlepečių istoriją, taip prieisite iki referendumo, kuriame lemiamą vaidmenį suvaidino Euroalus su skalbimo milteliais, o jau tada galėsite imtis ir Pakso apkaltos, kurioje kolega advokatas p. A. Paulauskas suvaidino nepaskutinį vaidmenį. Na, ir? Atkursime padėtį iki Adamkaus ar iki Brazausko? Panaikinsime 2004 referendumo rezultatus?

Simonas Kroydonas: Lozoraičio nunuodijimas itin tamsi byla, o čia užfiksuoti akivaizdūs procesiniai pažeidimai. Nors man labai nepatinka Komskio tuometinė vykdyta politika, bet Komskis už balsų pirkimą prarado savo Seimo nario mandatą. Ir ne tik mandatą. Šilutės rezultatai ne vienuose rinkimuose buvo anuliuoti. Šituose dalykuose familiarus turėtų būti Dovydas Pancerovas. Jis ten savo laiku "Šilo karčemoje" aprašė tuometinius įvykius. Kalba Vytautai eina apie tai ar šitiems akivaizdiems Adamkaus-Paulausko rinkimų procesiniams pažeidimams galioja senatis. Aš manau, kad čia labai drąsiai būtų galima pritaikyti BYLA R-25-146/2015 kaip precedentą. Tik ten balsų pirkimas, o čia balsų anuliavimas kito kandidato naudai.

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Paprasti komentarai

Feisbukiniai komentarai


Paveiksliukai

Skaitomiausi straipsniai

Prieš 77-erius metus liepos 21-ąją Kaune Valstybės teatre pradėjo savo darbą pirmasis Lietuvos Liaudies Seimas.
1035 | 2017-07-21 | Lietuva
Laurynas Ragelskis

Prie Valstybės teatro susirinkusi milžiniška žmonių minia mitingavo tris dienas - reikalaudama, kad Liaudies Seimas kuo greičiau patvirtintų ir įteisintų Lietuvos žmonių troškimą visam laikui atsikratyti ponų ir jų pimpačkiukų jungo. Ir Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos žmonių valią priėmė tikrąją laisvę žmonėms garantuojančius sprendimus. Skaityti toliau...

Globalizmo naikinamos buvusios TSRS respublikos: Lietuvos ir Rusijos paralelės
765 | 2017-07-21 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Ar sveiko proto ir pasaulio politika besidomintis žmogus gali patikėti buka propaganda, kad JAV kolonijai Lietuvai „keltų grėsmę“ kita JAV kolonija Rusija? Aš manau, kad Lietuvoje sukelta karo isterija, mūsų tautų kiršinimas ir durninimas reikalingas tam, kad užsienio bankininkams būtų lengviau mūsų tautas plėšti ir išlaikyti savo vergijoje. Skaityti toliau...

Netanyahu: Europa turi pasirinkti klestėjimą ar žlugimą
358 | 2017-07-21 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Netanyahu žodžiais, Višegrado grupė turi palaikyti Izraelį ir įtikinti ES keisti savo poziciją Izraelio atžvilgiu. Europos pusė dažnai kelia išankstinius reikalavimus, bet tai absurdas, nes Izraelis yra daugelyje sričių pasaulio lyderis. Netanyshu paklausė: „Aš manau, kad Europa turi nuspręsti, ar ji nori gyventi ir klestėti, ar ji nori susitraukti ir išnykti“. ES politikus jis pavadino „bepročiais“. Skaityti toliau...

Reklama

Justo Paleckio kalba pirmajame Lietuvos Liaudies seimo 1940 m. liepos 21 d. posėdyje
285 | 2017-07-21 | Lietuva
Kibirkštis

Niekam ne paslaptis, kad 1940 m. – sudėtingas momentas Lietuvos istorijoje, žymintis tiek Raudonosios armijos dislokavimą mūsų šalyje, tiek fašistinės diktatūros su A. Smetona priešakyje žlugimą ir liepos 21 d. atidaryto Liaudies seimo paskelbtą naujos, Tarybų Lietuvos valstybės, kūrimosi pradžią. Bet, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijos epizodų, šis laikotarpis pristatomas vienašališkai, piešiant jį tik juodžiausiomis spalvomis, užmirštant realias socialines bei geopolitines aplinkybes. Todėl istorinės pažinties tikslais pateikiame minėtojo Liaudies seimo deputato, to meto Lietuvos politinio veikėjo, J. Paleckio kalbą, pasakytą atidarom Skaityti toliau...

Unikali Lietuvos pažanga
244 | 2017-07-21 | Lietuva
Ekspertai.eu

Valstybinis transliuotojas LRT pranešė, kad stulbinamai išaugo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos populiarumas ir drąstiškai krito norinčių studijuoti Edukologijos universitete skaičius. „Būsimieji Lietuvos studentai vis labiau nori būti kariūnais ir vis mažiau mokytojais“, - sakoma reportaže. Be komentarų. Skaityti toliau...

Dėl Baltarusijos kaltės Lietuvoje klesti kontrabandinių cigarečių rinka
191 | 2017-07-21 | Kaimynai
Ekspertai.eu

Nors Lietuva pagal daugelį parametrų yra pavyzdys Europos Sąjungai ir pasauliui (vienas geriausių BVP, veiksmingas Rusijos karinės agresijos atgrasymas, kylantys darbo užmokesčiai ir t.t.), tačiau mūsų šalies kontrabandinių cigarečių rinka – viena didžiausių Europoje. Pagrindine nelegalių tabako gaminių tiekėja į Lietuvą dar vis įvardijama diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Skaityti toliau...

Kaip Ikea ir Harvardas vogė Rumunijos miškus. Koks lietuviškas scenarijus?
111 | 2017-07-24 | Lietuva
Gyvas miškas

Nuo 2004 m. Harvardo universitetas, veikdamas per savo investicinį padalinį, tapo vienu pagrindiniu Rumunijos miškų pirkėju - jis nusipirko apie 33,600 hektarus (83,000 akrų) miško. Tada, 2015 m. birželio mėnesio pabaigoje Harvardo universitetas netikėtai pardavė beveik visą žemę IKEAI. Sandoris sudarytas daugeliu etapų, prasidėjusių 2014 m., kai Harvardas pirmą kartą pardavė žemė Rumunijos įmonei, priklausančiai ofšorinėms įmonėms, kurias valdo Harvardas, o tada IKEA perėmė Rumunijos įmonę. Skaityti toliau...

Kodėl vokiečiai nepašalino Hitlerio, kodėl jie nepašalina Merkel? O mes?
109 | 2017-07-24 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Pasikėsinimo į Hitlerį minėjimas liepos 20 dieną vokiečiams sukėlė mintis apie Merkel ir Hitlerio politikos panašumą, mintis apie jų slogią praeitį ir tokią pačią slogią nūdieną. Kodėl Vokietija tada ir dabar naikinama, o vokiečiai tyli ir nesipriešiną valstybės naikinimui? Kodėl vokiečių pasipriešinimas nepašalino Hitlerio, kodėl jis nepašalina Merkel? Kodėl „niekas iš artimiausios Hitlerio aplinkos nenuspaudė pistoleto gaiduko“ ir neapsaugojo savo Tėvynės nuo pražūties anksčiau negu įvyko katastrofa? Skaityti toliau...

Globalistų mitologija: Išsisklaidęs globalistų mitas apie imigrantų iš atsilikusių Afrikos ir Azijos šalių naudą Europos ekonomikai
85 | 2017-07-24 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

„Europa išmiršta, reikia gyventojų Europos ekonomikai“ - skelbia globalistai. Jeigu globalistams Europoje būtų reikalingi gyventojai, jeigu jie rūpintųsi tautų gerove, tai jie neužsiimtų sodomijos ir kitų lytinių iškrypimų propagavimu, kurie kaip tik ir yra skirti gyventojų skaičiaus mažinimui, jie neardytų normalios šeimos juvenalinės justicijos pagalba, nedarytų iš moters vergo ir darbinio gyvulio. Skaityti toliau...

Lenkijos radijas: Viktoras Orbanas pareiškė apie solidarumą su Lenkija jos ginče su EK
80 | 2017-07-24 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Vizito į Rumuniją metu Viktoras Orbanas pasakė, kad ataka prieš Lenkiją niekada nepavyks. Europos Sąjungos veiksmus Orbanas pavadino „inkvizicine kompanija“. Vengrijos premjeras pažymėjo, kad Budapeštas panaudos visas juridines galimybes ginti Varšuvą. Vengrijos vyriausybės įsitikinimu, „Briuselyje sukurta biurokratų ir elitų sąjunga, kurie veikia prieš europiečių valią“. Skaityti toliau...

Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851