Alaus gamintojas driokstelėjo: tai naudinga Rusijai

Anonimusas

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

Valdžios sprendimas iki 2020 m. suvienodinti akcizus skirtingo stiprumo alkoholiniams gėrimams į neviltį veda aludarius.

Diskutuojant apie naujos akcizų skaičiavimo tvarkos pasekmes jie vieną po kito traukia argumentus, kodėl akcizai alui ir stipriesiems alkoholiniams gėrimams neturėtų būti suvienodinti. Alų gaminančios bendrovės „Rinkuškiai“ bendrasavininkis Sigitas Kalkys traukia naują kozirį – įžvelgia, kad valdžios pritarimo sulaukęs pasiūlymas naudingas Rusijai.

„Ir šiandien perskaičiau, kad Rusijoje alkoholiui mažinamas akcizas, ar čia negali būti normalaus, pamąstančio žmogaus įžvalgos. Peršasi mintis, kad kaimyninės šalys Rytuose mažindamos alkoholio akcizus tarsi sudaro sąlygas ateityje pirkti alkoholį būtent iš jų rinkų, – kalbėjo verslininkas. – Juk Rytuose dirba žmonės, tai gali ir šitoje vietoje būti veiksmas, kad žmonėms duoti pigaus stipraus alkoholio, kad su žmonėmis būtų paprasčiausiai lengviau dirbti.

Galbūt kažkas specialiai stengiasi branginti silpnąjį alkoholį Baltijos šalyse, nes tokiu atveju galima labiau daryti įtaką pačiai visuomenei.

Matome, koks aplink mus yra kontekstas, kokios hibridinės kovos priemonės taikomis valstybėse, todėl neatmesčiau, kad tautos nugirdimas pigesniu stipriuoju alkoholiu gali būti viena priemonių“.

S. Kalkys teigė, kad jam tokios išvados peršasi žiūrint į Rusijos ir Lietuvos skirtingus veiksmus kalbant apie akcizą alkoholiniams gėrimams.

Gruodžio 15 d. portalas bfm.ru praneša, kad Rusijos ekonomikos ministerija siūlo mažinti akcizus alkoholiui, tikintis, kad tai padės kovoti su nelegaliu alkoholiu.

Akcizą siūloma mažinti beveik 30 proc. Skaičiuojama, kad pusės litro degtinės butelis sumažinus akcizą vidutiniškai atpigtų nuo 190 rublių (2,9 eur) iki 136 rublių (2,1 eur). Portale taip pat cituojamas Federalinio ir regioninio alkoholio rinkos tyrimų centro direktorius Vadimas Drobizas, kuris visgi tiki, kad toks pasiūlymas nebus įgyvendintas.

Tiesa, šių metų gruodžio pradžioje Rusijoje buvo nuspręsta didinti akcizus tiek alkoholiui, tiek tabako gaminiams. Sausį spaudoje buvo skelbta, kad priimtas sprendimas 2017-2019 m. didinti akcizus alkoholiui.

Akcizas šampanui didinamas iki 36 rublių (0,55 eur) litrui, jei šis pagamintas iš užsienyje augintų vynuogių, iki – 14 rublių (0.22 eur), jei iš Rusijoje. Vynui akcizas paliekamas tas pats – 5 rubliai (0,08 eur) už litrą. Akcizas užsienio vynui pakeliamas nuo 9 (0,14 eur) iki 18 rublių (0,28 eur) už litrą. Akcizas sidrui didinamas iki 21 rublio (0,33 eur) už litrą.

Skelbiama, kad palyginus su šiais metais akcizas stipriesiems gėrimams (daugiau nei 9 laipsnių stiprumo) akcizas didėja nuo 23 rubliais (0,36 eur).

„Skaitome straipsnius ir matome, kaip ne tik Lietuva, bet ir visa Europa yra veikiama visokiais būdais. Nieko negalime paneigti, kad tikrai daug kas daroma“, – toliau savo įtarimais dalijosi aludaris.

Pasak S. Kalkio, jį taip pat stebima ir Lietuvoje galiojantys muitai alkoholiniams gėrimams iš Rytų šalių.

„Jie jau eilę metų yra nuliniai. Šitas jau seniai yra daroma čia ir kažkokie susitarimai. Kodėl alkoholiui iš Rytų šalių yra nuliniai muitai?“, – klausė pašnekovas.

S. Kalkys teigė, kad akcizų didinimą „Rinkuškiai“ įmonė jau pajautė: „Jau dabar verslas yra paveiktas. Dėl pigaus alkoholio važiavimo iš Rytų. Jau dabar, kai akcizas yra pakeltas mūsų apyvarta sumažėjo apie 30 proc. Jei ir tai ir toliau vyks, tai, aišku, mes mažinsim pardavimus Lietuvoje, didinsime eksportą, mažinsime žmonių skaičių įmonėje, nes neįmanoma pakonkuruoti su be muitų iš Rytų įvežamu alumi, kuris kainuoja 10-30 proc. pigiau, nes sąnaudos ten yra daug mažesnės“.

Kaip portalui DELFI patvirtino Muitinės departamentas, muito mokesčio iš Rusijos alui iš tiesų nėra.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius konkrečių išsakytų alaus gamintojo įtarimų vertinti nesiryžo, tačiau apgailestavo, kad Rusijos grėsmės korta traukiama net tokiais klausimais.

„Esu liūdnai nustebęs, kad ir šioje temoje yra traukiamas Rusijos kortos argumentas ir absoliučiai nesigilindamas į ekonominius ginčus, manau, kad taip neatsakingai manipuliuojant Rusijos grėsmėmis yra diskredituojami realūs iššūkiai, kas susiję su Rusija“, – komentavo politologas.

N. Maliukevičius teigė, kad Rusijos grėsmių klausimas, eskaluojamas bet kokiu klausimu, gali atsitikti kaip pasakoje apie Mikę melagėlį, kai iš tiesų atsiradus realioms ir tikroms grėsmėms, niekas nebetikės ir nekreips dėmesio.

Primename, kad tai ne pirmas kartais, kai verslininkai dėl vykstančių šalyje įvykių bando ieškoti paaiškinimo Rytų šalyje.

Šių metų gegužės mėnesį pradėjus tarp gyventojų plisti raginimams boikotuoti prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves dėl kainų pokyčių šalyje, bendrovė paskelbė, kad ruošiasi kreiptis į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl neva galimos Rusijai palankios jėgos dalyvavimo organizuojant boikoto akciją.

Tiesa, vėliau prekybos tinklas teigė atsisakęs idėjos kreiptis į VSD, kad būtų ištirta situacija.

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Paprasti komentarai

Feisbukiniai komentarai


Paveiksliukai

Skaitomiausi straipsniai

Prieš 77-erius metus liepos 21-ąją Kaune Valstybės teatre pradėjo savo darbą pirmasis Lietuvos Liaudies Seimas.
1035 | 2017-07-21 | Lietuva
Laurynas Ragelskis

Prie Valstybės teatro susirinkusi milžiniška žmonių minia mitingavo tris dienas - reikalaudama, kad Liaudies Seimas kuo greičiau patvirtintų ir įteisintų Lietuvos žmonių troškimą visam laikui atsikratyti ponų ir jų pimpačkiukų jungo. Ir Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos žmonių valią priėmė tikrąją laisvę žmonėms garantuojančius sprendimus. Skaityti toliau...

Globalizmo naikinamos buvusios TSRS respublikos: Lietuvos ir Rusijos paralelės
766 | 2017-07-21 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Ar sveiko proto ir pasaulio politika besidomintis žmogus gali patikėti buka propaganda, kad JAV kolonijai Lietuvai „keltų grėsmę“ kita JAV kolonija Rusija? Aš manau, kad Lietuvoje sukelta karo isterija, mūsų tautų kiršinimas ir durninimas reikalingas tam, kad užsienio bankininkams būtų lengviau mūsų tautas plėšti ir išlaikyti savo vergijoje. Skaityti toliau...

Netanyahu: Europa turi pasirinkti klestėjimą ar žlugimą
359 | 2017-07-21 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Netanyahu žodžiais, Višegrado grupė turi palaikyti Izraelį ir įtikinti ES keisti savo poziciją Izraelio atžvilgiu. Europos pusė dažnai kelia išankstinius reikalavimus, bet tai absurdas, nes Izraelis yra daugelyje sričių pasaulio lyderis. Netanyshu paklausė: „Aš manau, kad Europa turi nuspręsti, ar ji nori gyventi ir klestėti, ar ji nori susitraukti ir išnykti“. ES politikus jis pavadino „bepročiais“. Skaityti toliau...

Reklama

Justo Paleckio kalba pirmajame Lietuvos Liaudies seimo 1940 m. liepos 21 d. posėdyje
285 | 2017-07-21 | Lietuva
Kibirkštis

Niekam ne paslaptis, kad 1940 m. – sudėtingas momentas Lietuvos istorijoje, žymintis tiek Raudonosios armijos dislokavimą mūsų šalyje, tiek fašistinės diktatūros su A. Smetona priešakyje žlugimą ir liepos 21 d. atidaryto Liaudies seimo paskelbtą naujos, Tarybų Lietuvos valstybės, kūrimosi pradžią. Bet, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijos epizodų, šis laikotarpis pristatomas vienašališkai, piešiant jį tik juodžiausiomis spalvomis, užmirštant realias socialines bei geopolitines aplinkybes. Todėl istorinės pažinties tikslais pateikiame minėtojo Liaudies seimo deputato, to meto Lietuvos politinio veikėjo, J. Paleckio kalbą, pasakytą atidarom Skaityti toliau...

Unikali Lietuvos pažanga
244 | 2017-07-21 | Lietuva
Ekspertai.eu

Valstybinis transliuotojas LRT pranešė, kad stulbinamai išaugo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos populiarumas ir drąstiškai krito norinčių studijuoti Edukologijos universitete skaičius. „Būsimieji Lietuvos studentai vis labiau nori būti kariūnais ir vis mažiau mokytojais“, - sakoma reportaže. Be komentarų. Skaityti toliau...

Dėl Baltarusijos kaltės Lietuvoje klesti kontrabandinių cigarečių rinka
191 | 2017-07-21 | Kaimynai
Ekspertai.eu

Nors Lietuva pagal daugelį parametrų yra pavyzdys Europos Sąjungai ir pasauliui (vienas geriausių BVP, veiksmingas Rusijos karinės agresijos atgrasymas, kylantys darbo užmokesčiai ir t.t.), tačiau mūsų šalies kontrabandinių cigarečių rinka – viena didžiausių Europoje. Pagrindine nelegalių tabako gaminių tiekėja į Lietuvą dar vis įvardijama diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Skaityti toliau...

Kaip Ikea ir Harvardas vogė Rumunijos miškus. Koks lietuviškas scenarijus?
112 | 2017-07-24 | Lietuva
Gyvas miškas

Nuo 2004 m. Harvardo universitetas, veikdamas per savo investicinį padalinį, tapo vienu pagrindiniu Rumunijos miškų pirkėju - jis nusipirko apie 33,600 hektarus (83,000 akrų) miško. Tada, 2015 m. birželio mėnesio pabaigoje Harvardo universitetas netikėtai pardavė beveik visą žemę IKEAI. Sandoris sudarytas daugeliu etapų, prasidėjusių 2014 m., kai Harvardas pirmą kartą pardavė žemė Rumunijos įmonei, priklausančiai ofšorinėms įmonėms, kurias valdo Harvardas, o tada IKEA perėmė Rumunijos įmonę. Skaityti toliau...

Kodėl vokiečiai nepašalino Hitlerio, kodėl jie nepašalina Merkel? O mes?
110 | 2017-07-24 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Pasikėsinimo į Hitlerį minėjimas liepos 20 dieną vokiečiams sukėlė mintis apie Merkel ir Hitlerio politikos panašumą, mintis apie jų slogią praeitį ir tokią pačią slogią nūdieną. Kodėl Vokietija tada ir dabar naikinama, o vokiečiai tyli ir nesipriešiną valstybės naikinimui? Kodėl vokiečių pasipriešinimas nepašalino Hitlerio, kodėl jis nepašalina Merkel? Kodėl „niekas iš artimiausios Hitlerio aplinkos nenuspaudė pistoleto gaiduko“ ir neapsaugojo savo Tėvynės nuo pražūties anksčiau negu įvyko katastrofa? Skaityti toliau...

Globalistų mitologija: Išsisklaidęs globalistų mitas apie imigrantų iš atsilikusių Afrikos ir Azijos šalių naudą Europos ekonomikai
85 | 2017-07-24 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

„Europa išmiršta, reikia gyventojų Europos ekonomikai“ - skelbia globalistai. Jeigu globalistams Europoje būtų reikalingi gyventojai, jeigu jie rūpintųsi tautų gerove, tai jie neužsiimtų sodomijos ir kitų lytinių iškrypimų propagavimu, kurie kaip tik ir yra skirti gyventojų skaičiaus mažinimui, jie neardytų normalios šeimos juvenalinės justicijos pagalba, nedarytų iš moters vergo ir darbinio gyvulio. Skaityti toliau...

Lenkijos radijas: Viktoras Orbanas pareiškė apie solidarumą su Lenkija jos ginče su EK
80 | 2017-07-24 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Vizito į Rumuniją metu Viktoras Orbanas pasakė, kad ataka prieš Lenkiją niekada nepavyks. Europos Sąjungos veiksmus Orbanas pavadino „inkvizicine kompanija“. Vengrijos premjeras pažymėjo, kad Budapeštas panaudos visas juridines galimybes ginti Varšuvą. Vengrijos vyriausybės įsitikinimu, „Briuselyje sukurta biurokratų ir elitų sąjunga, kurie veikia prieš europiečių valią“. Skaityti toliau...

Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851