Naujoji Lietuvos valdžia pripažino demografiją pagrindine problema

Versijos.lt

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pripažino demografinės krizės šalyje egzistavimą. Šios Sąjungos suformuota nauja vyriausybė žada išspręsti demografijos problemas. Tačiau rimtas darbas sprendžiant demografijos ir kitas socialines problemas prieštarauja politiniam kursui prezidentės Grybauskaitės ir už jos pečių stovinčių „landsbergininkų“, kuriems eilinių lietuvių problemos visada buvo antraeilės lyginant su jų geopolitiniais tikslais.

Pirmąjį šių metų pusmetį iš Lietuvos išvyko 6,5 proc. gyventojų daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Lietuva, kaip ir Estija, Latvija, Slovakija, — vienintelės „Naujosios Europos“ šalys, iš kurių emigrantų srautas ne mažėja, o didėja. Lietuvoje jis auga sparčiausiai.

Kiekvieną valandą su Lietuva atsisveikina 4-5 žmonės, kasdien — 100 žmonių, per metus — 35 tūkstančiai. Kasmet šalis praranda 1,5 proc. gyventojų — Eurostatas prognozuoja, kad artimiausiais dešimtmečiais Lietuva praras 38 proc. gyventojų. Per pastaruosius 25 metus Lietuvos Respublika jau prarado daugiau kaip ketvirtadalį gyventojų: tokiu būdu, per 50-60 potarybinių metų ji jų praras du trečdalius.

Tokius procesus galima pavadinti tik Lietuvos išmirimu.

Bet svarbios ne tik kiekybinės, bet ir kokybinės lietuviškosios emigracijos charakteristikos. Iš šalies masiškai bėga jaunimas, išvyksta vidutinio amžiaus darbingi žmonės — Lietuva virsta savo amžių baigiančių pensininkų namais. Tačiau demografinė situacija tokia, kad jų senatvė nebus tyli ir rami.

Gimstamumo mažėjimas ir rekordinė emigracija kritiškai didina Lietuvos visuomenėje dalį pagyvenusių žmonių, kuriems netrukus nebus iš ko mokėti pensijų, nes iš šalies išvyksta mokesčius mokantys darbingi gyventojai, o naujos kartos nesimato.

Be to, masiškai emigruoja atstovai tų profesijų, kurios gyvybingai svarbios palaikant socialinę infrastruktūrą. Tame tarpe gydytojai. Todėl Lietuvos demografinė krizė neišvengiamai iššauks socialinę krizę.

Daugelį metų ignoravę šią aštrią problemą, ją pagaliau pradeda pripažinti valdantieji politikai.

Spalį rinkimus į Seimą laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad Sąjungos suformuota vyriausybė girdi, kaip „ciksi demografinė bomba“, ir pasiryžusi kovoti gerinant Lietuvoje demografinę situaciją.

„Jei stovėdami prie lėktuvo žmonės tikėtų, kad rytoj bus geriau, jie persigalvotų ir neskristų“, — pasakė Karbauskis konferencijoje, skirtoje vyriausybės formavimui. Tačiau Lietuvos žemdirbių lyderis neturi vieningo recepto, kaip išvesti šalį iš to kelio, kuris veda link demografinės katastrofos. Pagerinti demografinę situaciją galima tik visumoj gerinant situaciją Lietuvoje. Kad žmonės nenorėtų išvažiuoti, jie turi tikėti Lietuvos ateitimi.

„Yra daug sisteminių klausimų: švietimas, sveikatos apsauga, ekonomikos vystymasis, regionų politika. Aš manau, svarbiausia — švietimas, jo kokybė, kad žmonės turėtų gerai apmokamą darbą Lietuvoje“, — teigia Ramūnas Karbauskis. Beje, priešrinkiminės kampanijos metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlė įvesti valstybines subsidijas jaunoms šeimoms būstams įsigyti.

T.y. norint išgydyti apleistą demografinę ligą (jei dar įmanoma ją išgydyti) reikalinga kompleksinė terapija.

Būtina peržiūrėti visą Lietuvos visuomeninį politinį kursą ir jį perorientuoti socialinių prioritetų kryptimi, rūpinantis gyventojais ir „saugojant liaudį“ — daryti tai, ką Lietuvos piliečiams prieš ketverius metus žadėjo socialdemokratai, bet taip ir neįvykdė savo priešrinkiminių pažadų.

Tačiau naujoji vyriausybė, savo prioritetu skelbdama socialinių problemų sprendimą, susidurs su tomis kliūtimis, kurių neįveikė buvusioji. Ta kliūtis — prezidentė Dalia Grybauskaitė ir už jos nugaros stovintys „landsbergininkai“.

Lietuvos dešiniesiems nerūpi liaudies išsaugojimas. Jiems išvis mažai rūpi Lietuva. Lietuva jiems — teritorinė platforma, ant kurios stovint galima užsiiminėti įvairiais geopolitiniais sumanymais. Pirmyn stumti ES „Rytų partnerystę“, potarybinėje erdvėje „eksportuoti“ demokratiją, steigti slaptuosius CŽV kalėjimus, dėl Lietuvos lenkų pyktis su Lenkija, su Baltarusija — dėl atominės elektrinės, o su Rusija — dėl ko tik pasaulyje įmanoma.

Lietuviai Grybauskaitei, Landsbergiui, Ažubaliui, Kubiliui ir į juos panašiems — medžiaga prakuroms.

Lietuvos konservatoriai — šiuolaikiškas Teutonų ordinas, kurio vadai — „šunys-riteriai“, visame pasaulyje „europietiškas vertybes“ propaguojantys geopolitiniai gelbėtojai, o vietiniai gyventojai jiems — jų bazinius poreikius aptarnaujantys liokajai.

Galbūt todėl, nepaisant gana stabilios ekonominės ir politinės situacijos, lietuviai taip sparčiai neria iš Lietuvos. Kokiai tautai patiks, kad sava valstybė ja visiškai nesirūpina — spjaudama į savo tautą, ji išradinėja naujas sankcijas prieš Rusiją, tiekia ginklus Ukrainai, remia Baltarusijos opoziciją.

Siekdama nors pabandyti šiek tiek ištaisyti demografinę situaciją ir sustabdyti gyventojų evakuaciją iš šalies, ši vyriausybė turėtų sugriauti susiklosčiusią politinę situaciją, pasisukti į lietuvius su jų opiomis problemomis veidu ir baigti tarptautinėje arenoje mojuoti kardu.

Bet tai padaryti nebus lengva: Dalia Grybauskaitė tebelieka Lietuvos prezidente, dėdulė Landsbergis — jos ypač artimu neoficialiu patarėju, ir visas tas Daukanto aikštėje dūzgiantis širšynas taip lengvai savo pozicijų neužleis. Norėdama realiai įveikti Lietuvos demografinę katastrofą, „žemdirbių“ vyriausybė turės pademonstruoti politinę valią ir tvirtumą, atsisakant to kurso, į kurį prezidentaudama abiem rankom įsikibusi laikėsi Grybauskaitė.

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu socialiniuose tinkluose!

VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Paprasti komentarai

Feisbukiniai komentarai


Skaitomiausi straipsniai

Prieš 77-erius metus liepos 21-ąją Kaune Valstybės teatre pradėjo savo darbą pirmasis Lietuvos Liaudies Seimas.
763 | 2017-07-21 | Lietuva
Laurynas Ragelskis

Prie Valstybės teatro susirinkusi milžiniška žmonių minia mitingavo tris dienas - reikalaudama, kad Liaudies Seimas kuo greičiau patvirtintų ir įteisintų Lietuvos žmonių troškimą visam laikui atsikratyti ponų ir jų pimpačkiukų jungo. Ir Lietuvos Respublikos Seimas, vykdydamas Lietuvos žmonių valią priėmė tikrąją laisvę žmonėms garantuojančius sprendimus. Skaityti toliau...

Globalizmo naikinamos buvusios TSRS respublikos: Lietuvos ir Rusijos paralelės
612 | 2017-07-21 | Kaimynai
Algimantas Lebionka

Ar sveiko proto ir pasaulio politika besidomintis žmogus gali patikėti buka propaganda, kad JAV kolonijai Lietuvai „keltų grėsmę“ kita JAV kolonija Rusija? Aš manau, kad Lietuvoje sukelta karo isterija, mūsų tautų kiršinimas ir durninimas reikalingas tam, kad užsienio bankininkams būtų lengviau mūsų tautas plėšti ir išlaikyti savo vergijoje. Skaityti toliau...

Netanyahu: Europa turi pasirinkti klestėjimą ar žlugimą
272 | 2017-07-21 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Netanyahu žodžiais, Višegrado grupė turi palaikyti Izraelį ir įtikinti ES keisti savo poziciją Izraelio atžvilgiu. Europos pusė dažnai kelia išankstinius reikalavimus, bet tai absurdas, nes Izraelis yra daugelyje sričių pasaulio lyderis. Netanyshu paklausė: „Aš manau, kad Europa turi nuspręsti, ar ji nori gyventi ir klestėti, ar ji nori susitraukti ir išnykti“. ES politikus jis pavadino „bepročiais“. Skaityti toliau...

Reklama

Vatikano globalistai apkaltino Trampo administraciją krikščionišku fundamentalizmu. Vatikanas ruošiasi antikristo atėjimui
246 | 2017-07-20 | Pasaulis
Algimantas Lebionka

Ar kas galėjo pagalvoti mūsų Tautinės dainuojančios revoliucijos metu, vos prieš tris dešimtmečius, kai išvien su tauta ėjo ir krikščionių kunigija, kad ši bažnyčia stos už Afrikos ir Azijos tautų perkraustymą į Europą, krikščioniškų Europos tautų naikinimą, jų islamizaciją, stos už Biblijoje pasmerktą sodomiją, kad Romos popiežius Kristų lygins su velniu, bučiuos ir plaus nusikaltėliams kojas, kad ši bažnyčia paskęs globalizmo liūne net aplenkdama globalizmo citadelę JAV? Vatikanas nusimetė ėriuko kailį ir atskleidė savo esmę. Skaityti toliau...

Kompanija Bayer platino ŽIV po visą pasaulį
220 | 2017-07-20 | Pasaulis
Versijos.lt

Devinto dešimtmečio pradžioje dar nebuvo nustatyta virusinė AIDS priežastis, šis sindromas buvo vadinamas „Keturių H liga“, kadangi plito tarp homoseksualistų, heroiną vartojančių narkomanų, Haičio gyventojų ir sergančių hemofilija. Tačiau jeigu pirmų trijų H susirgimų plitimą galima buvo paaiškinti sindromo infekcine kilme, tai su hemofilija sergančiais žmonėmis, kurie vienas su kitu nekontaktuoja, kilo problema, jie neįsipaišė į bendrą koncepciją. Skaityti toliau...

Kas iš tiesų vyksta SLF?
195 | 2017-07-20 | Lietuva
Kibirkštis

Prieš kurį laiką buvusios marksistinės partijos, Socialistinio Liaudinto (SLF) internetinėje svetainėje (slfrontas.lt) buvo paskelbtas straipsnis, pavadinimu „Kas iš tiesų vyksta SLF?“ – jame buvo objektyviai nušviečiama organizacijoje susiklosčiusi situacija, demaskuojami neteisėti SLF įsigalėjusios oportunistų grupės veiksmai. Greitu metu SLF svetainė nustojo veikusi – bijodami apie juos viešinamos tiesos, naująja SLF „vadovybe“ apsišaukę asmenys tinklapį užblokavo. Skaityti toliau...

Pensinis amžius Didžiojoje Britanijoje bus pratęstas iki 68 metų
181 | 2017-07-20 | Pasaulis
SputnikNews.lt

Didžiosios Britanijos darbo ir pensijų departamentas planuoja jau 2039-aisiais pratęsti pensinį amžių vieneriais metais — iki 68 metų, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į ministrą Davidą Gouką. Skaityti toliau...

Justo Paleckio kalba pirmajame Lietuvos Liaudies seimo 1940 m. liepos 21 d. posėdyje
168 | 2017-07-21 | Lietuva
Kibirkštis

Niekam ne paslaptis, kad 1940 m. – sudėtingas momentas Lietuvos istorijoje, žymintis tiek Raudonosios armijos dislokavimą mūsų šalyje, tiek fašistinės diktatūros su A. Smetona priešakyje žlugimą ir liepos 21 d. atidaryto Liaudies seimo paskelbtą naujos, Tarybų Lietuvos valstybės, kūrimosi pradžią. Bet, kaip ir daugelis kitų Lietuvos istorijos epizodų, šis laikotarpis pristatomas vienašališkai, piešiant jį tik juodžiausiomis spalvomis, užmirštant realias socialines bei geopolitines aplinkybes. Todėl istorinės pažinties tikslais pateikiame minėtojo Liaudies seimo deputato, to meto Lietuvos politinio veikėjo, J. Paleckio kalbą, pasakytą atidarom Skaityti toliau...

Unikali Lietuvos pažanga
161 | 2017-07-21 | Lietuva
Ekspertai.eu

Valstybinis transliuotojas LRT pranešė, kad stulbinamai išaugo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos populiarumas ir drąstiškai krito norinčių studijuoti Edukologijos universitete skaičius. „Būsimieji Lietuvos studentai vis labiau nori būti kariūnais ir vis mažiau mokytojais“, - sakoma reportaže. Be komentarų. Skaityti toliau...

Dėl Baltarusijos kaltės Lietuvoje klesti kontrabandinių cigarečių rinka
128 | 2017-07-21 | Kaimynai
Ekspertai.eu

Nors Lietuva pagal daugelį parametrų yra pavyzdys Europos Sąjungai ir pasauliui (vienas geriausių BVP, veiksmingas Rusijos karinės agresijos atgrasymas, kylantys darbo užmokesčiai ir t.t.), tačiau mūsų šalies kontrabandinių cigarečių rinka – viena didžiausių Europoje. Pagrindine nelegalių tabako gaminių tiekėja į Lietuvą dar vis įvardijama diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Skaityti toliau...

Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851