Liberalių Vakarų žūtis

Versijos.lt
| +4 -0 Autorius: Versijos.lt
Šaltinis: http://versijos.lt/liberaliu-vakaru-zutis/
2017-01-10, skaitė 407
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Pasaulinio garso žurnalistas Čarlzas Krauthameris mano, kad Vakarai su JAV priešakyje šiuo metu traukiasi. Prieš tai buvusi liberalios demokratijos triumfo epocha ne šiaip eina prie pabaigos, ji jau pasibaigė. Dabar geopolitikoje viešpatauja „autokratai“.

Čarlzas Krauthameris (Charles Krauthammer) – žinomas amerikiečių žurnalistas ir komentatorius, publikuojantis skiltis keturiuose šimtuose leidinių visame pasaulyje. Dabar jis paskelbė niūrias išvadas apie Vakarų triumfo pabaigą: rusai veikia, o Vakarai tik mala liežuviu. Tai reiškia liberalios demokratijos galą.

Savo straipsnyje, skirtame The Washingtin Post, ponas Krauthameris kategoriškai pareiškia: Vakarų dominavimo epocha baigėsi.

Prieš 20 metų, 1991 gruodį, „komunizmas mirė ir TSRS išnyko“, – primena analitikas. Toji valstybinė katastrofa tapo didžiausiu imperijos žlugimu šiuolaikinėje istorijoje. Viskas įvyko be šūvių, o juk tai buvo Biblinio masto įvykis. Krauthamerio karta (jam 66 metai) nė nemanė, kad savo akimis pamatys TSRS žlugimą.

Tarybinės imperijos žūtis reiškė galutinį liberalių demokratinių idėjų triumfą. TSRS suirimas tapo Vakarų dominavimo eros šaukliu, JAV šiam procesui vadovavo kaip vienintelė pasaulyje likusi supervalstybė.

Viskas taip ir buvo per sekančius 10 metų. Atsirado „išplėsta demokratijų bendrija“, iš pradžių Rytų Europoje, o paskui ir buvusiose tarybinėse respublikose. Amerika taip įsijautė į pasaulio valdovės vaidmenį, kad kai 1999 gruodžio 31 Vašingtonas atsisakė Panamos kanalo, vieno brangiausiai kainavusio geostrateginio aktyvo planetoje, šito niekas net nepastebėjo.

Tačiau dabar ši epocha baigiasi. Autokratijos sugrįžo ir tvirtėja. Demokratijai tenka gintis, o kas dėl Amerikos, tai ji ima trauktis.

Visa tai galima pamatyti viename mieste, kaip pavyzdyje – Alepe. „Vietinis tironas“, kaip jį vadina žurnalistas, remiasi atgimstančia Rusija, sustiprėjusiu Iranu ir šiitų smogikų ordomis. Rusija mėto bombas, Amerika svaidosi pareiškimais. – ironizuoja autorius.

Čia analitikas įžvelgia istorinį momentą ir liberalios demokratinės sistemos pabaigos simbolį. Vakarai „užsidarė savyje“ ir „nusišalino“, palikę tuščią lauką tokioms valstybėms kaip Rusija, Kinija ir Iranas. Prancūzijoje konservatyvios partijos kelia į prezidento postą Putino šalininkus. Keliose naujose Rytų Europos demokratijose (Vengrija, Lenkija, Bulgarija) atvirai reiškiasi „autoritarinės tendencijos“.

Apie Rusijos „izoliaciją“ ir kalbos negali būti: Amerikos valstybės sekretorius ne kartą skrido nusilenkti Putinui, kad išprašytų ko nors Sirijoje.

Europos Sąjunga, šis, pasak autoriaus, „stambiausias pasaulyje demokratinis klubas“, gali suvyrėti, jeigu žemyne išplis judėjimai, panašūs į Brexit.

Tvirtėja Kinija. Yra ir tų, kurie remia šį naują galios centrą. Filipinai atvirai prisišliejo prie Kinijos, sekanti bus Malaizija, o paskui tokiam scenarijui pribręs ir likusieji JAV sąjungininkai Azijoje.

Žurnalisto nuomone, Vakarų atsitraukimas prasidėjo drauge su Obamos prezidentavimu, pastarasis atsisakė tęsti kampaniją Irake, pasiūlė „perkrauti“ santykius su Rusija ir susitarti su Iranu.

Ko imsis Trampas? Jis nori tęsti šį Amerikos atsitraukimą, tačiau dėl kitų priežasčių.

Obama reikalavo atsitraukti iš ankstesnių pozicijų, kadangi manė, jog Amerika nepakankamai gera pasauliui ir neturi moralinės teisės pasauliniam viešpatavimui. Trampas greičiausiai paseks Obamos pavyzdžiu, tačiau nueis toliau, nepaisydamas sąjungininkų ir vengdamas konfliktų. Priežastis bus kita: Trampo nuomone, pasaulis nepakankamai geras Amerikai, jis nenusipelnė amerikiečių dėmesio, pasirodė esąs „parazitu“, kuris patogiai susirangė po Amerikos sparneliu. Atėjo laikas pasirūpinti Amerikos interesais – štai Trampo šūkis.

Tai, beje, ne naujas šūkis. Dar 1990 metais amerikiečių neokonai tvirtino, kad Amerikai atėjo laikas tapti „įprasta“ šalimi ir atsisakyti XX amžiaus naštos, nuo tvarkos pasaulyje palaikymo ir „universalių vertybių“ skleidimo. Tai buvo kažkas panašaus į hegemono mėginimą išeiti į pensiją.

Pats Krauthameris tais laikais irgi tvirtino, kad JAV nusipelnė šio poilsio, tačiau „žiauri istorija“ neduoda amerikiečiams ramybės: neleidžia „mėgautis“ poilsiu. Būtų tikra fantastika, jeigu stabilumas pasaulyje saugotų pats save, o Amerika liktų neprisidėjusi.

Po ketvirčio amžiaus pasaulyje išplito islamizmas. Vašingtonas vėl mąsto apie atostogas ar pensiją ir gali pasirinkti kažką vieną iš jų, tačiau ramybės jis vis tiek neturės.

***

Labai keistos Krauthamerio tezės, panašu, jos netgi nebaugina jo savo prieštaravimais. Islamizmas „išplito“! O kas rėmė islamistus Afganistane? Kas išpuoselėjo al Kaidą (ir kas iš esmės tapo 9/11 teroro akto kaltininkais?). Kas surengė kruvinas ir beprasmiškas skerdynes Irake, kurios užsitęsė daugeliui metų ir yra naudingos anaiptol ne kažkokiai „liberaliai demokratijai“, o Amerikos kariniam pramoniniam kompleksui. Kas nupūtė nuo vaizdo bombomis anaiptol ne vargstančią Libiją? O kas parėmė „opoziciją“ Sirijoje? Kas galiausiai pagimdė teroristinį monstrą Irako ir Sirijos teritorijoje?

Galbūt visa tai pridirbo rusai? Arba kinai, susidėję su persais?

Ne. Visa tai – Vakarų rankų darbas su Amerika priešakyje. Ir liberalios demokratijos krachas, kurį paskelbė Krauthameris – irgi Vakarų rankų darbas. Amerika pati išsikasė sau kapo duobę.

Pasaulis, užtvindytas teroristais-islamistais, išties pasirodė esąs nelabai geras Amerikai. Būtent dėl to Trampas taip nori nuo jo atsitverti.

Įvertink straipsnį: +4 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

1 | 2017-08-22 | Pasaulis | +0 -0
Algimantas Lebionka
NATO kariuomenės vadas generolas Philip Breedlove, yra įsitikinęs: pabėgėliai iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos yra „užmaskuotas teroristų ir nusikaltėlių judėjimas“. Tai jis pasakė Amerikos senato gynybos komitete. Jo žodžiais, Islamo valstybės (IV) teritorinė milicija maskuojasi pabėgėliais ir „plinta kaip vėžys“. Jų nariai rinksis mažiausią pasipriešinimą ir prasiskverbimo į Europą ir JAV kelią. Generolas nurodė, kad pastaruoju metu Rusija prieš IV naudoja sunkiuosius bombonešius ir „problema žymiai paaštrėjo. Skaityti toliau...
3 | 2017-08-22 | Lietuva | +0 -0
Algimantas Lebionka
Sako, Lietuvos kariuomenė dabar užsiims kova su terorizmu. Teisingai, jei yra teroristai, kur nevėkšlos pabėgėliais vadina, o Grybauskaitė ir Skvernelis čion veža, vardijas reikia gi išmokti su jais ir kautis, gana su tai burliokais-maskoliais vajavoti. Be to, viskas labai logiška: išvyko milijonas gyventojų iš Lietuvėlės, išnešė kuo greičiau ir toliau „muilą“, tai ką čia ginti, nejau pensininkus-ubagus, kurių subinės nuogos? Pensininkus gi čia atvežti amerikonai pajėgs apginti. Skaityti toliau...
3 | 2017-08-22 | Pasaulis | +0 -0
Algimantas Lebionka
Nėra dienos, kad Šengeno zonoje nebūtų teroro atakos prieš jos gyventojus. Ši diena ne išimtis: teroro aktas Marselyje, kur vienas žmogus žuvo, po to, kai valandos bėgyje sunkvežimis užvažiavo ant dviejų autobusų stotelių. Tai įvyko šiandien, tarp 8.30 ir 9.30, 13-oje Marselio prefektūroje. Viso per šiuos metus jau įvyko 32 islamo teroristų išpuoliai prieš europiečius Šengeno zonoje. Barselonos teroristas, vairavęs furgoną, kurio užmušė 13 žmonių ir virš 100 sužeidė, ir kaip spėja Ispanijos policija, pabėgo per atviras Šengeno zonos sienas. Skaityti toliau...
4 | 2017-08-22 | Lietuva | +0 -0
Ekspertai.eu
Seimo pirmininkas V. Pranckietis (kairėje). Už violetinio stulpo dešinėje – dažnai su Rusija siejami konservatoriai. Konservatoriams suabejojus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko lojalumu Lietuvai, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad abejoti žaliojo valstiečio lojalumu nereikėtų. „Nėra pagrindo abejoti Vytauto Bako lojalumu Lietuvai“, - informavo V. Pranckietis. Pasak Seimo pirmininko, „susipažinęs su Seimo narių Žygimanto Pavilionio ir Arvydo Anušausko kreipimusi dėl NSGK pirmininko V. Skaityti toliau...
5 | 2017-08-22 | Lietuva | +0 -0
Kibirkštis
Pirmadienį, rugpjūčio 21 d. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros startavo neterminuota bado akcija, nukreipta prieš šalyje nusistovėjusį faktinį paprastų piliečių beteisiškumą, korumpuotos valdininkijos, oligarchų ir jiems tarnaujančios teisėsaugos struktūrų savivalę. Skaityti toliau...
149 | 2017-08-21 | Lietuva | +11 -0
Šturmuotojas
"Kai aš galvoju apie demografinius pokyčius, kurie šiuo metu vyksta Jungtinėse Valstijose, aš priminiau, kas nutiko Haityje šiek tiek daugiau nei prieš du šimtus metų Haitčio gyventojų istorija parodo kas gali atsititikti su Europą ir JAV. Hitleris buvo teisus sakydamas "Visos didžiosios senovės kultūros mirė tik dėl to, kad originaliai kurybingoji rasė išmirė nuo kraujo užnuodijimo. Skaityti toliau...
233 | 2017-08-21 | Lietuva | +4 -0
Vakarų ekspresas
„Pagal žalą alkoholis nė vienam narkotikui nenusileidžia. Gal negeneruoja tokios greitos priklausomybės, kaip, pavyzdžiui, uostomi narkotikai, bet pagal žalą organizmui niekam nenusileidžia. Dalis žmonių yra priklausomi nuo alkoholio, daliai tai yra tiesiog įprotis, kuris nėra tapęs žalingu. Bet faktas yra tas, kad įprotis niekam naudos neduoda, nėra jokio alkoholio kiekio, kurį būtų galima vartoti saugiai. Kad ir kiek mes jo vartotume, jis vis tiek daro žalą - daug vartojant daro didelę žalą ir labai greitai, mažiau vartojant daro mažesnę žalą ir ne taip greitai, bet saugaus kiekio nėra“, - kalbėjo V. Legkauskas. Skaityti toliau...
166 | 2017-08-21 | Lietuva | +8 -0
Blogeris Zeppelinusas
Skaitau po interneto platybes sklindančias dejones bei aimanas. Mūsų polonofilai raunasi plaukus ir cypiančiais balsais virkauja dėl nežinia kieno sudaužytos nelegalios lentelės lenku kalba, kurioje visiems pravažiuojantiems buvo išdidžiai pranešama, kad lenkų okupacijos metais Lietuvos miestelis Didžioji Riešė vadinosi Wielka Rzieszka ar kažkaip panašiai. Skaityti toliau...
132 | 2017-08-21 | Pasaulis | +7 -0
Algimantas Lebionka
Nelegalūs imigrantai iš Artimųjų Rytų 2015 metais neliko Graikijoje ar Vengrijoje, nes skaitė šias šalis ubagėmis. Perėję numatytą maršruto atkarpą, jie periodiškai gaudavo pinigines perlaidas iš JAV labdaros organizacijų. KP speciali korespondentė Darja Aslamova atsakė radijo „KP“ eteryje į tris „naivius klausimus“ apie bėglių srautą, užtvindžiusį ES valstybes (ES). Skaityti toliau...
956 | 2017-08-21 | Lietuva | +12 -9
Organizacija „Jauna Banga“
Šiemet Lietuvoje vykstantys festivaliai itin kliūva valdžios atstovams: pasilinksmino vietose, anot jų, neturėtų būti jokio alkoholio, festivaliuose taip pat neva nevaldomai cirkuliuoja nelegalios psichoaktyviosios medžiagos. Ar siekiama priversti festivalius ir jų lankytojus trauktis iš Lietuvos? O gal festivaliai šiandien tėra nuo 2017 m. sausio 1 d. vykdomos baudžiamosios narkotikų politikos veidrodis? Ministras teigia, kad į festivalius susirinkęs jaunimas ne tik nesupranta, koks gali būti medžiagų poveikis, bet ir vartoja bet ką, gautą „iš nepažįstamo žmogaus“. Skaityti toliau...
452 | 2017-08-20 | Lietuva | +33 -2
Durnių Laivo Kapitonė
"Sausio 13-osios naktį Sovietų kariuomenės daliniai šturmavo Radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą. Žmonės buvo šaudomi, traiškomi tankais ir vaikomi nuo strateginių objektų." Kaip ir viskas aišku. Neigti jog tankistai tyčiomis važiavo per civilius žmones neišeina, nes yra numatytas BK straipsnis už tankistų agresijos neigimą prieš Lietuvos Respubliką. Kažkokie išvedžiojimai jog TSRS tankistas vykdė TSRS gynybos ministerijos generolo Jazovo įsakymus ir nurodymus už kurių nevykdymą jam grėsė baudžiamoji atsakomybė yra niekiniai. Bandymas pateisinti tanko vairuotoją jog jis važiuodamas naktį ir kelią stebėdamas per mažiuką plyšiuk Skaityti toliau...
106 | 2017-08-20 | Pasaulis | +5 -2
Algimantas Lebionka
Vyriausias Barselonos rabinas Meir Bar-Hen po teroro atakų, per kurias žuvo 14 žmonių ir virš 100 buvo sužeista, pasakė, kad Europoje žydai prarado tėvynę. Jis patarė žydams „parodyti Ispanijai nugarą“, sugrįžti ir apsigyventi Izraelyje. „Europa prarasta“, - paaiškino rabinas Meir Bar-Hen interviu "Times of Israel", rašoma austrų Krone. Jis pasakė:„Netikiu, kad žydai čia liks visiems laikams, ir kviečiu jus pirkti nekilnojamą turtą Izraelyje. Mes neturime kartoti klaidas žydų Alžyre ir Venesueloje ir geriau anksčiau nei per vėlai“. Skaityti toliau...
130 | 2017-08-20 | Kaimynai | +16 -0
Algimantas Lebionka
Po teroro aktų Ispanijoje Lenkijos premjerė pakvietė Europos sąjungos valstybes peržiūrėti saugumo ir migracijos politiką. Lenkijos premjerė Beata Šidlo televizijos TVP programoje rugpjūčio 19 dieną pareiškė, kad Ispanijoje įvykę teroro aktai – tai eilinis argumentas Europos saugumo politikos pakeitimui. Lenkijos premjerės žodžiais, ekstremistai, grasinantys europiečių saugumui, naudoja ES migracijos strategiją, kurią įdiegė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Į tai nebegalima užmerkti akių: „Reikia prabusti iš letargo miego, pasikelti nuo kelių ir, pagaliau, ir nebijoti pažiūrėti tiesai į akis. Skaityti toliau...
127 | 2017-08-20 | Kaimynai | +14 -0
Algimantas Lebionka
Vakar centriniame Vokietijos dienraštyje die Welt pasirodė didžiulis straipsnis, skirtas „Lenko kortai“, pavadintas „Lenko žalioji korta atveria migrantams ES vartus“.  https://www.welt.de/wirtschaft/article167686123/Polens-Greencard-oeffnet-Migranten-alle-Tore-zur-EU.html Globalistų oligarchų, vadinamų media-baronais, valdomas dienraštis die Welt, kaip beje ir likusi Europos spauda, labai išsigando, kad keli šimtai tūkstančių Ukrainos, Baltarusijos respublikų gyventojų, kurie Lenkijos konsulatuose įrodys savo „lenkiškas šaknis“ ir gaus „lenko kortą“, gali atvyks dirbti į Vokietiją. Skaityti toliau...
75 | 2017-08-20 | Pasaulis | +10 -0
Algimantas Lebionka
Juodąja mirtimi Europoje vadindavo maro epidemiją, didžiausią ankstesniųjų amžių, iki pat 19-ojo, mūsų kontinento nelaimę. 2015 metais į Europą liberalai-globalistai užnešė dar baisesnę nelaimę – jų sugalvotus „pabėgėlius“, kuriems, pažeisdami visus ES įstatymus ir susitarimus, jie atidarė ES sienas, ir į kontinentą atvedė (už atėjimą mokėjo pinigus) milijonus jaunų-sveikų vyrų iš Azijos ir Afrikos, be jokių dokumentų, be jokių jų praeities įrodymų, kartu su jų juoda-teroristine praeitimi, jų radikaliuoju Islamu, terorizmu, svetima kultūra, viduramžių papročiais, Europoje pamirštomis, Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851