Teroristai nukauti. Apie Prancūzijos teroristus JAV ir JK žinojo

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/terori... 2015-01-10 01:04:59, skaitė 5498, komentavo 0

Teroristai nukauti. Apie Prancūzijos teroristus JAV ir JK žinojo

Kadangi atsakomybės už teroro aktą „Charlie Hebdo“, kuris neseniai baigėsi ir prikaustė viso pasaulio dėmesį (įdomu, nuo kokio įvykio dėmesį jis atitraukė?) aiškiai niekas neprisiėmė (viename tinklalapių minima, neva vienas policininkas prasitaręs, kad kalti jemeniečiai), o tai yra labai keista (teroristai visada prisiima atsakomybę už savo juodus darbus), kyla klausimas: kas nutiko Paryžiuje 2015 m. sausio 7 d., 11-ajame rajone, kuriame nuo 1970 m. įsikūręs nedidelį tiražą turintis kairiosios pakraipos laikraštukas „Charlie Hebdo“? Yra du galimi variantai: vadinamasis „valstybinis terorizmas“ arba vienišų pamišėlių (taip mano nemažai prancūzų) ataka.

Jei atakavo vieniši pamišėliai, kyla klausimas, kaip jie pabėgo būdami labiausiai saugomame, valdžios institucijų pilname, kiaurą parą filmuojamame rajone?

Jei tai yra vadinamasis „valstybinis terorizmas“, tuomet situacija tampa kur kas logiškesnė. Žinia, žodis terrorisme yra prancūziškos kilmės, jis atsirado 1793–1794 m., kai vadinamąjį „valstybinį terorizmą“ vykdė Prancūzijos valdžia. Tuomet vien Paryžiuje giljotinuoti 2 639 žmonės, iš viso mirties bausmė skirta daugiau kaip 41 500 žmonių. 1794 m. liepos 28 d. be teismo giljotinuotas ir Prancūzijos didžiosios revoliucijos veikėjas, gynęs liaudies interesus, rėmęs valstiečių reikalavimus, jakobinų klubui priklausęs advokatas Maximilienas François Marie Isidore de Robespierre‘as. Būtent jis teoriškai pagrindė aukščiausią revoliucijos formą – revoliucinę demokratinę diktatūrą, pakeitusią konstitucinį režimą. Nuo 1793 m. liepos vadovaudamas visuomenės gelbėjimo komitetui, šaukė liaudį į kovą su vidaus ir užsienio kontrrevoliucija, 1793 m. tapo revoliucinės vyriausybės vadovu. M. F. M. I. de Robespierre‘as buvo vienas monarchijos žlugimo pradininkų.

Taigi, iš pradžių „terorizmas“ buvo terminas, apibūdinantis valdžios susidorojimą su revoliucionieriais, nekaltų žmonių žudymas.

2004 m. Jungtinės Tautos terorizmą įvardija kaip bet kokį veiksmą, „skirtą sukelti mirtį ar sunkius kūno sužalojimus civiliams siekiant įbauginti gyventojus arba priversti vyriausybę ar tarptautinę organizaciją atlikti kokį nors veiksmą arba jo neatlikti“.

Pagal Pasaulinę terorizmo rodyklę Prancūzija yra 56-oje vietoje (Lietuva 124-oje, Rusija – 11, pirmajame dešimtuke – Irakas, Afganistanas, Pakistanas, Nigerija, Sirija, Indija, Somalis, Jemenas, Filipinai ir Tailandas).

Beje, musulmonų ekstremistai įvykdė tik 6 proc. teroro aktų pasaulyje, atsilikdami nuo žydų ir Lotynų Amerikos gyventojų, bet aplenkdami komunistus.

Teroro aktai Prancūzijoje XX a. dažniausiai susiję su buvusia kolonija Alžyru, baskų, bretonų, korsikiečių nacionalistais. Daugiausiai aukų nusinešė du: 1961 m. birželio 18 d. traukinyje Strasbūras–Paryžius susprogdinta bomba (28 aukos, per 100 sužeistų), kurią padėjo Alžyro nepriklausomybei pasipriešinusi Slaptoji armija OAS (jos devizas: „Alžyras yra prancūzų, ir toks jis išliks“); 1995 m. liepos 25 d. ant geležinkelio bėgių sprogusi bomba (8 aukos, 80 sužeistų), kurią padėjo su Alžyru susijusi islamistų grupuotė GIA, keršijusi už prancūzų kolonistinei politikai pasipriešinusio Abdelbakio Sahraoui nužudymą.

Alžyro karas truko daugiau kaip 7 metus (1954–1962), vėliau atsinaujino kaip Alžyro pilietinis karas (1991–2002).

15 val. naujienomis, Prancūzijos įvykiai siejami su vėl arenoje iš kažkur atsiradusia „Al Qaeda“. Britų saugumas įspėjo, kad ji gali smogti ir Jungtinėje Karalystėje. Pasak saugumo tarnybos MI5, Prancūzijoje dabar siautėjantys teroristai dar 2008 m. buvo jiems žinomi, net teisti Irake, vėliau mokyti Jemene. JAV taip pat teigia žinojusios apie šiuos teroristus.

Kol kas sunku pasakyti, ar tai, kas dabar vyksta Prancūzijoje, sukels naują revoliuciją šioje šalyje ir grąžins Robespierre‘o laikus, o gal teroras kėsinasi užvaldyti visą Europą? Vienintelis klausimas, į kurį negausime oficialaus atsakymo: kas už viso to stovi.

Apie 19 val. france24.com patvirtino, kad įtariamieji teroristai broliai Kouachi per operaciją nukauti. Taip pat žuvo keturi įkaitai.



Abu nukauti teroristai buvo gerai žinomi specialiosioms tarnyboms. Tačiau, kadangi jie nebuvo aktyvūs (nors, kaip teigiama, treniravosi Jemene, buvo įtraukti į asmenų, kuriems draudžiama skraidyti lėktuvais JAV, sąrašą), jų niekas šiuo metu nestebėjo. O nestebėjo todėl, kad tam nebuvo pinigų. Jei būtų pinigų, tai ir minėti teroristai būtų stebimi ir nelaimė neatsitiktų. Todėl dabar reikia tikėtis, kad antiterorizmo finansavimas turėtų ženkliai padidėti, ir stebimi būtų ne tik potencialūs teroristai, bet ir potencialiai potencialūs teroristai. Geriausia, jei būtų stebimi absoliučiai visi.