Sistemos nežmoniškumo auka (0)

Anonimusas
+ 20 - 1
Autorius: Kibirkštis
Šaltinis: http://kibirkstis.blogspot.lt/...
7535-04-03 (2017 m.), skaitė 3167
0

Ištisą savaitę plačiai aptarinėjama visos Lietuvos dėmesį pritraukusi tragedija – tai, kaip dvidešimt šešių metų E. Anupraitis Kauno r. Gaižėnų kaime išžudė savo šeimą – abu tėvus, močiutę ir dėdę, palikdamas gyvą senelį (Lrytas). Vieni šventeiviškai klausia – „kaip jis šitaip galėjo?“, kiti tiesiog stebisi, nesuvokdami, kas paskatino jauną žmogų tokiam drastiškam žingsniui. Bet iš tiesų tiek patys Gaižėnų įvykiai, tiek visa dienos švieson išėjusi įtariamojo žudiko gyvenimo istorija atveria skaudžias buržuazinės visuomenės piktžaizdes.

Kas toksai yra E. Anupraitis? Paviršutiniškam stebėtojui atsakymas peršasi savaime: „kraujo ištroškęs psichopatas, išžudęs savo šeimą“. O ką sako jo biografija?

Dėl vargingos šeimos padėties, nuo pat vaikystės E. Anupraitis kentė aplinkinių patyčias, esą šis dėvėdavęs tuos pačius, nemadingus drabužius ir todėl „nepritapęs“. Prievartą ir užgauliojimus kęsdavo ne tik išėjęs „į žmones“, bet ir šeimoje – panašu, tėvai ir močiutė be perstojo spausdavo ir engdavo jaunąjį Egidijų; tai patvirtina jo buvę bendramoksliai (Tiesa). Buvo jis tylus ir ramus, bet tuo pačiu itin gabus vaikas, džiuginęs mokytojus ne tik puikiais mokslo pasiekimais, o ir pavyzdingu elgesiu; būdamas perspektyviu chemiku, baigusiu Liverpulio universitetą, Lietuvoje jis turėjo tenkintis apsaugininko darbu.

Į kampą įvaromi žmonės priverčiami kovoti arba palūžti. E. Anupraitis palūžo – tikriausiai po dar vieno skausmingo šeimyninio konflikto jis nusprendė pakelti ranką prieš savo šeimos narius, į jį supusį nežmoniškumą atsakydamas desperatiško smurto protrūkiu, po jo palikdamas keturis lavonus ir du sužeistuosius.

Ar jo veiksmai dori ar netgi pateisinami? Ne, mes jo neteisiname. Tačiau akivaizdu, kad jis pats, šiaip ar taip, yra auka; visų pirma – auka aplinkinių asmenų nežmoniškumo. Bet ar šie asmenys gyveno ar gyvena izoliuotai, atskirai nuo platesnių visuomenės realijų? Aišku, ne – jie didele dalimi patys yra lietuviškos socialinės tikrovės produktai.

O kokia ta tikrovė? Niekam ne paslaptis – apie trečdalis Lietuvos žmonių gyvena ties skurdo riba ar net žemiau jos; visus turtus uzurpavęs negausus vadinamojo elito – kapitalistų, bankininkų ir prekybininkų – sluoksnis, o paprastai liaudžiai telieka tenkintis trupiniais. Savižudybėmis pirmaujame visoje Europoje. Turime degradavusią, vartotojiškumu, smurto ir sekso kultu paremtą masinę kultūrą, įtvirtinusią nuostatą, kad tik turtingieji galintys būti pilnaverčiais žmonėmis, o kiti tėra tik runkeliai. Šia kultūra be perstojo plaunamos jaunimo smegenys – tam tarnauja muzika, kinas, reklamos ir t. t.

Anot prof. A. Jokubaičio, šiandieninė Lietuva yra virtusi tikrų tikriausiu „susvetimėjimo fabriku“ (VU profesorius prabyla apie kapitalistinę Lietuvą).

Lietuva – „susvetimėjimo fabrikas“, o E. Anupraitis, jo išžudytoji šeima, kartu su daugeliu kitų nelaimingų žmonių – tai šio „fabriko“ suirusios girnelės, jo „brokai“, jo aukos. Žeminančios materialinės gyvenimo sąlygos, žvėriškas paauglių ir suaugusiųjų žiaurumas, kone lengvojo režimo kalėjimais ir mūšių laukais virtusios mokyklos – tokios yra realijos KAPITALISTINĖS SISTEMOS LIETUVOJE.

Šios sistemos nežmoniškumo aukų sąrašas yra ilgas ir vis augantis – prieš savaitę jį papildė E. Anupraitis su savo nužudytais giminaičiais. Tačiau nėra ko stebėtis: dar prieš pusę amžiaus gyvenęs legendinis revoliucionierius, Če Gevara, kalbėdamas apie Antrojo pasaulinio karo baisumus, taikliai pastebėjo, kad ši sistema žmones paverčia žvėrimis. Ir tai tiesa netgi „taikos“ sąlygomis.

Sunku nejausti užuojautos E. Anupraičiui ir jo aplinkos žmonėms – iš tiesų jis ir yra SISTEMOS NEŽMONIŠKUMO AUKA. Lieka tik atviras klausimas – kiek dar turės atsirasti tokių aukų, kol didesnė dalis lietuvių pradės rimtai mąstyti apie būtinybę ne kosmetiškai, bet iš esmės keisti mūsų visuomenę? Apie tai ir pagalvokime.

95% Plius 95% Plus
5% Minus 5% Minus
20   1
Komentarai: 0

Siųsti komentarąNori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Lietuvos sveikatingumo organizacijų konferencijos žinutė: nevartoti alkoholio yra normalu
"Lietuviškos" žiniasklaida - pati etiškiausia žiniasklaida pasaulyje: Įlips net ir per langą (1)
Fotografijos iš 1960 metų Prancūzijos ir Britanijos. Lietuvos informacinio karo nusikaltėliai iš “demaskuok.lt” jų neparodys. (1)
Taip atostogavo darbo žmonės tarybinės “kruvinos okupacijos” laikais
Andrejus GAIDAMAVIČIUS – „Kas atsitiko su visuomene šiemet, aš ir dabar nežinau. Galvojau, tokie žmonės jau išnyko!“
G. Nausėda pasisakė dėl abortų draudimų ir tos pačios lyties asmenų santuokos (2)
Gitano Nausėdos patarėjas mano, kad gėjų santykiai - nesveiki
“Marijos žemę“ puola lapės, zombiai ir vilkai
Viešas kreipimasis į LRT, DELFI, Žinių radiją, LRytas.lt, LNK, Laisvės TV (3)
Misteris Sorriukas vėl pamiršo, kas jam postą davė ir algą moką? (1)
Sandra Maslauskienė: Raseinių taryboje daug verslininkų, kurie veržiasi į tarybą, juk paskui paranku plėtoti verslą, įsisavint ES lėšas
Mykolo Burokevičiaus bendražygė pasityčiojo iš signatarų (1)
Lietuvos bankas: Lietuvos skola toliau auga (1)
Seimas eilinį kartą prikūrė strategijų ir tikslų, gerinsiančių katastrofiškus emigracijos ir demografijos rodiklius (1)
Sausio 13-osios aukos Vilniuje: klastočių demaskavimas / Жертвы 13 января в Вильнюсе: разоблачение фальсификаций (10)
J. Dapšauskas. Ką popiežius Pranciškus Lietuvoje pasakys aršiems katalikams ir „pagonims“? (8)
Lietuva ruošiasi susitikimui su popiežiumi Pranciškumi (1)
Seimas po svarstymo pritarė Konstitucijos pataisoms, kurios leis kandidatuoti Rolandui Paksui į prezidentus
Bankų statytinis Nausėda mus išgelbės? Nejuokaukite!
1939 metų rugsėjo 19 d. Tarybinė armija įžengė į Vilnių (2)
Vilniaus universitetas tapo seksualinių iškrypėlių propagandos įkaitu (2)
Referendumas ir rinkimai: ekonomika ir ekonomija (1)
Prieš akis pamatęs kopijas dokumentų, L. Linkevičius užsimojo prieš Generolą Vėtrą ir ragina nesvyruoti
“Lietuvos žinios“ žurnalistė Rasa Pakalkienė, kovotojus už miškų išsaugojimą- išvadino Kremliaus propaganda (1)

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIStraipsnių TOPas

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA
Laisva informacija - laisvas žmogus!

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito