„Jūs nepraeisit!“ – protestuojančių graikų atsakas NATO kariams

Autorius: Kibirkštis
2017-06-08 | 285 | 17   0 | 0
http://kibirkstis.blogspot.lt/2017/06/ju...
paG-pliusink! Slėpti reklamą
Toks šūkis skambėjo praeitą penktadienį (birželio 2 d.) iš Albanijos į šiaurės Graikiją įvažiavus NATO karinės technikos vilkstinei. Keli šimtai ryžtingai nusiteikusių protestuotojų, Graikijos Kompartijos (GKP) ir Komjaunimo (GKJ) vėliavomis nešini, gyva grandine užblokavo vakarietiškos „laisvės ir demokratijos“ nešėjams kelią į savo šalies gilumą (žr. video apačioje).

 

 

Su šūkiais „NATO žudikai – namo!“ ir „Žmonių žudikams – nei žemės, nei vandens!“, aktyvistai reikalavo vilkstinės grįžti atgal į Albaniją. Proteste dalyvavo ir GKP Europarlamentaras, Sotiris Zarianopoulos bei GKP parlamentaras Sakis Vardalis.

 

„GKP kviečia liaudį kovoti už šalies išstojimą iš NATO, pasitraukimo iš imperialistinių intervencijų, reikalaudama uždaryti visas NATO bazes, sugrąžinti Graikijos kariuomenę iš misijų užsienyje. Liaudis privalo reikalauti, kad žmonių žudikams nebūtų duodama nei žemės, nei vandens“, – pareiškime teigė S. Zarianopoulos.
Įsidėmėtina, kad NATO vilkstinė iš Albanijos važiavo į Balkanuose vykusias karines pratybas „Noble Jump“. Tačiau protestuotojų atkaklumas privertė NATO vilkstinę atsitraukti, o tuo tarpu Graikijos valdžia atsakė iškviesdama ir priešais protestavusius komunistus išrikiuodama būrius riaušes tramdyti apmokytų viešojo saugumo policijos pareigūnų.
Eilinį sykį graikai rodo pavyzdį kitoms Europos tautoms – tiek kovodami prieš JAV, NATO ir ES imperializmą, tiek organizuodami streikus prieš ekonominę kapitalistų savivalę. Tuo tarpu mūsuose kad ir negausių, bet visgi kovingų protestų prieš NATO, vykusių 2015 m. organizatoriai sėdi teisiamųjų suoluose.
 
https://youtu.be/VwuO2UJGhIo

Padėk skleisti INFORMACIJĄ!
Paremk LDieną.lt

Daugiau:

Narystės “Penkių akių“ klube kaina – masinis draugiškų šalių špionažas
1559
Padėtis Sirijoje. Rugsėjo 6 d. užsienio spaudos apžvalga
261
Kaip sodomitai apgavo psichiatrus
944

Naujausi

Skaitomiausi


1
2
3
4
5
6
7
8
Visi videoklipai


Rimtos istorijos:

Populiariausi per 7 dienas


Populiariausi per 30 dienų


Populiariausi per visą laikąHey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851
Susisiekti: