Kas vyksta Ukrainoje? Atsakymas paprastas: Rusija laimi

Artūras Račas
| +1 -0 Autorius: Artūras Račas
Šaltinis: http://racas.lt/ukrainoje-atsakymas-paprastas/
2014-09-16, skaitė 426
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Pastaruoju metu tiek čia, tiek mano FB sienoje atsirado labai daug susidomėjusių mano pozicija dėl Ukrainos. Suprantu, kodėl taip yra. Juk Lietuvoje iš esmės nebeliko nė vieno normalaus ir mąstančio apžvalgininko, sugebančio matyti toliau savo didelio pilvo ir apipešiotos barzdos ir suvokti, kas vyksta Ukrainoje, kodėl tai vyksta ir kaip viskas baigsis. Todėl dažniausiai įvykių Ukrainoje analizė susiveda į tai, kas yra pusiau žydas, o kas pusiau amerikietis, kvailus apokaliptinius perspėjimus, kad susitvarkiusi su Ukraina Rusija ateis okupuoti Lietuvos arba dažyto vandens pilstymą sau ant galvos. Tai nenusotabu, turint galvoje pastaruoju metu sukeltą isteriją ir prezidentės D.Grybauskaitės skatinamą tautos dalinimą į “savus” ir “svetimus”.

Tai nestebina, nes Lietuvoje neturime normalios politinės analizės tradicijos, neturime išsilaviniusių žmonių, kurie šiek tiek žinotų naujausių laikų istoriją, suprastų geopolitinį kontekstą ir geopolitinę realybę. Dėl to tikriausiai reikėtų pasakyti ačiū tiek mūsų universitetams, kurie skatina šunuodegiavimą ir nepripažįsta laisvos minties raiškos, tiek partijoms, kurios, priešingai nei kitose normaliose Europos valstybėse, niekada nedėjo pastangų ugdyti politinę mintį. Nes lengviau yra “įsisavinti” kokio Adenauerio fondo ar JAV ambasados skiriamas lėšas ir už jas pagirdyti ar kitaip pamaloninti savo siaurapročius bendraminčius. Todėl ir gyvename šiandien informaciniame vakuume, kuriame orą įleidžia tokie naujienų šaltiniai kaip delfiai, kur notarų atstovas spaudai A.Matonis ir marksistinės-lenininės filosofijos specialsitas A.Bačiulis yra žinomi kaip “karo ekspertai”, o koks D.Pancerovas – kaip “Ukrainos ir Rusijos santykių specialistas”.

Taigi, kas vyksta Ukrainoje, ką aš apie tai manau ir kaip viskas baigsis?

Atsakyti būtų galima labai trumpai: Ukrainoje vyksta oficialiai nepaskelbtas karas tarp Ukrainos ir Rusijos, kurį Rusija jau laimėjo ir tos pergalės rezultatas yra tas, kad Ukraina artimiausiame šimtmetyje nebus nei NATO, nei ES narė ir visada liks Rusijos įtakos zonoje. O tai yra būtent toks rezultatas, kurio nuo pat karo pradžios siekė Rusija.

Protingiems žmonėms tokio paaiškinimo užtektų, tačiau, kaip minėjau, tų protingų žmonių Lietuvoje nėra labai daug. Todėl paaiškinsiu plačiau.

Pirmiausia, apie karo pradžią. Šiandien visi neišmanėliai rėkia, kad karą pradėjo Rusija. Todėl jie ir neišmanėliai. Nes jie mato tik fizinę karo pradžią – nuo to momento, kai Rusijos “žalieji žmogeliukai” atvažiavo ilgalaikių atostogų į Krymą.

Tačiau iš tiesų karas prasidėjo gerokai anksčiau ir jo kulminacija tikriausiai buvo ES Vilniaus “summit’as”, kuriame D.Grybauskaitei nepavyko užsikabinti Ukrainos medalio ir tapti signatare, taip nusiplaunant gėdą dėl nepavykusio Baltarusijos “demokratizavimo” proceso, sugadintų santykių su Lenkija ir strutiškos pozicijos dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje (beje, tikėtina, kad ši istorija dar nesibaigė). Nepavyko ne tik D.Grybauskaitei. Nepavyko ir visai ES bei JAV, kurios labai stengėsi “ištraukti” Ukrainą iš Rusijos įtakos.

Tik – jei kam įdomi mano asmeninė nuomonė – stengėsi nepakankamai. Ta prasme, kad norėjo Ukrainos, bet nieko nesiūlė jai mainais. Tuo tarpu Rusija mainais siūlė gana daug – viešai ekonominį kolapsą, jei Ukraina pasirašys ES asociacijos sutartį ir ne viešai (neabejoju) – politinę katastrofą, jei Ukraina pasiduos vilionėms.

Tada Vilniuje Ukraina nepasidavė ir Rusija šventė mažą pergalę.

Po to Ukrainoje buvo Maidanas. Kuris laimėjo. Pergalės rezultatas buvo Krymas. Po to buvo prezidento rinkimai, kurie taip pat laimėjo.  Pergalės rezultatas yra Donbasas.

Taip, Rusija agresorė, Rusija nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų ir savo geopolitinius interesus gina pažeisdama tarptautinę teisę. Galime dėl to klykti, verkti, aimanuoti, pilstytis kibirais ar net bačkomis, bet ar tai kokia nors naujiena? Tarptautinė teisė pasaulyje neveikia jau seniai – gal nuo 1989 metų Panamos, gal nuo 1982 Folklendų, gal nuo tada, kai NATO be JTO Saugumo Tarybos pritarimo 1999 subombardavo Serbiją. O gal nuo 2008 metų, kai Kosovas paskelbė nepriklausomybę, o Rusija įsiveržė į Gruziją? Galite pasirinkti, kas labiau patinka.

O jei sugebėsite pasirinkti pabandykite iš naujo pažvegti į Ukrainos situaciją ir atsakyti sau  į klausimą, kas ten vyksta.

Mano atsakymas paprastas: galios žaidimai. Ir laimės tuose galios žaidimuose ne tas, kuris stipriausias (pavyzdžiui, JAV), o tas, kuriam šis žaidimas yra gyvybės ar mirties klausimas. Ne tiesiogine, o geopolitine prasme.

Todėl laimės (o kaip sakiau, jau laimėjo) Rusija. Nes jai Ukraina, geopolitine prasme, yra gyvybės ar mirties klausimas. Priešingai nei ES, kuriai Ukraina tėra tik potenciali rinka ar JAV, kuriai Ukraina įdomi tik tiek, kiek gali susilpninti Rusiją ir atitraukti jos dėmesį nuo kitų JAV gyvybiškai svarbių pasaulio regionų, pavyzdžiui, Artimųjų Rytų, Kinijos ar net Pietų Amerikos.

Mums, kurie gyvena šalia Rusijos, tai gali nepatikti. Ir turi nepatikti, nes tai liudija, kad teisybės pasaulyje nėra. Ot tai naujiena. Kita vertus, mes esame to neteisingo pasaulio dalis ir todėl visi a la M.Laurinavičiaus kliedesiai apie Rusiją mūsų kieme protingiems žmonėms turėtų kelti juoką. Esmė ta, kad tame neteisingame pasaulyje mes esame galios žaidimų dalis. Būtent dalis. Ne dalyviai. Rusijos agresija prieš mus neįmanoma ne todėl, kad mes įsigysime naujas priešlėktuvinės gynybos sistemas ar naujus optinius prietaisus. Rusijos agresija prieš Lietuvą neįmanoma ne todėl, kad matoniai, šimašiai ir kiti “sveiko proto” dešinieji nusprendė pažaisti kareivėliais ir įsirašyti į šaulius (nors galiu kirsti lažybų, jog apsitriestų iš baimės, jei reikėtų iššautį į žmogų). Rusijos agresija prieš Lietuvą neįmanoma paprasčiausiai todėl, kad tai reikštų, jog galios žaidimuose NATO, kaip organizacija, neveikia ir kad Rusija yra galingesnė už JAV. Realybėje taip nėra ir Rusija tą puikiai žino. Tačiau dauguma Lietuvos gyventojų to nesupranta ir todėl mūsų populistai, ir pirmiausia D.Grybauskaitė, tuo naudojasi.

Bet grįžkime prie Ukrainos. ir paklauskime dar kartą, kodėl Rusijos agresija prieš ją buvo įmanoma ir kodėl niekas Ukrainos negina. Ta prasme, tiesiogiai. Kodėl NATO ir ES lyderiai, nepaisant kai kurių Lietuvos nevispročių radikalių politikų raginimo padėti Ukrainai ginklais, sako, kad “there is no military solution to the conflict”?

Kodėl NATO, skelbdama palydovines nuotraukas apie Rusijos pajėgas, kertančias Ukrainos sieną, nesiunčia savo karinių pajėgų joms stabdyti? Kodėl Nyderlandai, netekę daugiau nei 200 savo piliečių, kurie, labai tikėtina buvo nužudyti naudojant Rusijos ginkluotę, neprašo NATO pritaikyti 5 straipsnio ir “atkeršyti” Rusijai? Kodėl ES skelbia naujas sankcijas, bet jų netaiko? Kodėl dujų tiekimas iš Rusijos ES sumažėja, bet naujoms sankcijoms neįsigaliojus, vėl atsistato?

Pagaliau, kodėl ES ir JAV pritaria “paskutinio Europos diktatoriaus” valdomoje šalye (simboliška, ar ne?) pasirašytiems susitarimams, kurie ne tik iš esmės pripažįstą Ukrainos susiskaldymą, bet ir suteikia teisinį statusą tiems, kuriuos dar neseniai visi vadino “teroristais”. Taip, kalbu apie A.Zacharčenko ir I.Plotinckį, Donecko ir Lugansko “premjerus”, kurie pasirašė Minsko susitarimus. Čia panašiai kaip A.Zuokas pasirašytų Užupio respublikos susitarimą su Vyriausybe, dėl teisės nemokėti mokesčių ir savo kiemą amžinai grįsti trinkelėmis, pirktomis už Vilniaus savivaldybės lėšas. daug kas sakytų neteisėta, ar ne? O jei delfių Monika paskelbtų, kad Zuokas yra mums svarbiausias, kaip tada? Viskas būtų OK, nes delfiai praneša pirmi?

Pamenate, pradžioje sakiau, kad Rusija laimėjo karą prieš Ukrainą? Tai va, tas Minsko susitarimas, kurį, beje pasirašė ir ESBO, ir naujasis Ukrainos prezidento P.Porošenkos pateiktas siūlymas dėl “ypatingos savivaldos” Donecko ir Lugansko sritims bei amnestijos, visiems kariavusiems prieš Ukrainos teisėtą valdžią ir yra tos Rusijos pergalės liudijimas. Kaip ir ES sprendimas atidėti ES ir Ukrainos laisvosios prekybos sutarties įsigaliojimą iki 2015 metų pabaigos.

Tiems, kas nesupranta, paaiškinsiu. Tai, kad Ukrainos rytose bus Kijevui nepavaldžios ir nuo Rusijos įtakos priklausančios “respublikos”, iš esmės reiškia, kad Ukrainai narystė NATO ir ES yra taip pat arti, kaip ir Gruzijai, kurios sudėtyje yra “nepriklausomos” Pietų Osetijos ir Abchazijos “respublikos”. Aš asmeniškai drįsčiau spėti, kad lygiai taip arti Ukrainai bus ir laisvos prekybos sutartis su ES po 2015 metų gruodžio 31 dienos. Ir dėl labai paprastos priežasties: Rusija galios žaidimus Ukrainoje laimėjo ir reikia tik laiko, kad oponentai tai pripažintų. Priežasčių tam per ateinančius pusantrų metų, neabejoju, atsiras, nes Ukraina, su visa pagarba ukrainiečių tautai, nėra ta valstybė, kuri šiandien priklauso europietiškai civilizacijai. Geriausiai tai liudija faktas, ką Ukraina išsirinko naujuoju prezidentu.

Todėl Ukraina, kaip buvo, taip ir liks Rusijos įtakos zonoje. Nes nei JAV, nei ES neturi intereso dėl jos kovoti iki paskutinio kraujo lašo. Nebent tai būtų paskutinis ukrainiečių karujo lašas, bet kadangi JAV ir ES yra labiau humaniškos už Rusiją, jos to nedarys. Karas baigtas, įtakos sferos patvirtintos, dujos teka laisvai ir “Mistraliai” plauks kaip gulbės, nors R.Juknevičienė iš apmaudo ir nusinuodytų savo sodintais salierais, o A.Ažubalis nuspręstų dar kartą ignoruoti ambasados kvietimą (nors tikriausiai neignoruos, nes pastaruoju metu nedažnai jį kas nors kviečia).

Pasaulio laukia nauji iššūkiai ir naujos kovos dėl interesų bei įtakos zonų. Mes tose kovose, deja, nedalyvausime, nors tie Vytauto juodi žirgai prieš kelis šimtmečius ir buvo į Juodąją jūrą Ukrainoje įbridę. Kuo greičiau tą suprasime, tuo mums visiems bus geriau. Tada neatrodysime tokie kvaili, kaip mūsų prezidentė, kuri vienintelė stoja į Kisos poziciją, kai ES vadovai balsuoja dėl naujo užsienio politikos šefo, nes negali paslėpti apmaudo, kad D.Tuskas gavo tai, apie ką ji kasnakt sapnavo.

Tai kaip ir viskas, ką norėjau jums pasakyti dėl Ukrainos ir jos ateities.

P.S. Beje, kalbant apie ES ir Lietuvą, protą, bei jo ribotumą, rūpestį apie savo valstybę ir populizmą, norėčiau atkreipti dėmesį į dviejų moterųš elgesį: A.Merkel ir D.Grybauskaitės. Tiek Lietuvos, tiek Vokietijos ekonomikos gana glaudžiai susijusios su Rusija ir nuo jos iš dalies priklausomos. Statistiškai – Lietuva priklausoma labiau. Nepaisant to, bent jau man susidaro įspūdis, kad A.Merkel, kaip tikrai valstybės vadovei, pirmiausia rūpi Vokietijos interesai, o D.Grybauskaitei – Ukrainos. Nežinau, ar čia kaltas išsilavinimas, ar šeimos išugdytos savybės, bet man asmeniškai labiau patiktų, jei mano valstybės vadovė pirmiausia rūpintųsi manimi, o tik po to – svetimos šokolado karaliumi. Bet aš ją suprantu – ji juk turės rezidenciją ir apsaugą iki gyvos galvos, už kurią mokėsiu aš. OK, ir jūs visi. Tad kodėl nepsirūpinti tais, kam labiau to reikia?

Įvertink straipsnį: +1 -0
Pridėti naują straipsnį >

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!


VISI STRAIPSNIAI LIETUVA PASAULIS KAIMYNAI SMAGUMAI


Komentarai


Naujausi 15 straipsnių

192 | 2017-08-20 | Lietuva | +13 -0
Durnių Laivo Kapitonė
"Sausio 13-osios naktį Sovietų kariuomenės daliniai šturmavo Radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą. Žmonės buvo šaudomi, traiškomi tankais ir vaikomi nuo strateginių objektų." Kaip ir viskas aišku. Neigti jog tankistai tyčiomis važiavo per civilius žmones neišeina, nes yra numatytas BK straipsnis už tankistų agresijos neigimą prieš Lietuvos Respubliką. Kažkokie išvedžiojimai jog TSRS tankistas vykdė TSRS gynybos ministerijos generolo Jazovo įsakymus ir nurodymus už kurių nevykdymą jam grėsė baudžiamoji atsakomybė yra niekiniai. Bandymas pateisinti tanko vairuotoją jog jis važiuodamas naktį ir kelią stebėdamas per mažiuką plyšiuk Skaityti toliau...
41 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Vyriausias Barselonos rabinas Meir Bar-Hen po teroro atakų, per kurias žuvo 14 žmonių ir virš 100 buvo sužeista, pasakė, kad Europoje žydai prarado tėvynę. Jis patarė žydams „parodyti Ispanijai nugarą“, sugrįžti ir apsigyventi Izraelyje. „Europa prarasta“, - paaiškino rabinas Meir Bar-Hen interviu "Times of Israel", rašoma austrų Krone. Jis pasakė:„Netikiu, kad žydai čia liks visiems laikams, ir kviečiu jus pirkti nekilnojamą turtą Izraelyje. Mes neturime kartoti klaidas žydų Alžyre ir Venesueloje ir geriau anksčiau nei per vėlai“. Skaityti toliau...
35 | 2017-08-20 | Kaimynai | +5 -0
Algimantas Lebionka
Po teroro aktų Ispanijoje Lenkijos premjerė pakvietė Europos sąjungos valstybes peržiūrėti saugumo ir migracijos politiką. Lenkijos premjerė Beata Šidlo televizijos TVP programoje rugpjūčio 19 dieną pareiškė, kad Ispanijoje įvykę teroro aktai – tai eilinis argumentas Europos saugumo politikos pakeitimui. Lenkijos premjerės žodžiais, ekstremistai, grasinantys europiečių saugumui, naudoja ES migracijos strategiją, kurią įdiegė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Į tai nebegalima užmerkti akių: „Reikia prabusti iš letargo miego, pasikelti nuo kelių ir, pagaliau, ir nebijoti pažiūrėti tiesai į akis. Skaityti toliau...
36 | 2017-08-20 | Kaimynai | +3 -0
Algimantas Lebionka
Vakar centriniame Vokietijos dienraštyje die Welt pasirodė didžiulis straipsnis, skirtas „Lenko kortai“, pavadintas „Lenko žalioji korta atveria migrantams ES vartus“.  https://www.welt.de/wirtschaft/article167686123/Polens-Greencard-oeffnet-Migranten-alle-Tore-zur-EU.html Globalistų oligarchų, vadinamų media-baronais, valdomas dienraštis die Welt, kaip beje ir likusi Europos spauda, labai išsigando, kad keli šimtai tūkstančių Ukrainos, Baltarusijos respublikų gyventojų, kurie Lenkijos konsulatuose įrodys savo „lenkiškas šaknis“ ir gaus „lenko kortą“, gali atvyks dirbti į Vokietiją. Skaityti toliau...
26 | 2017-08-20 | Pasaulis | +3 -0
Algimantas Lebionka
Juodąja mirtimi Europoje vadindavo maro epidemiją, didžiausią ankstesniųjų amžių, iki pat 19-ojo, mūsų kontinento nelaimę. 2015 metais į Europą liberalai-globalistai užnešė dar baisesnę nelaimę – jų sugalvotus „pabėgėlius“, kuriems, pažeisdami visus ES įstatymus ir susitarimus, jie atidarė ES sienas, ir į kontinentą atvedė (už atėjimą mokėjo pinigus) milijonus jaunų-sveikų vyrų iš Azijos ir Afrikos, be jokių dokumentų, be jokių jų praeities įrodymų, kartu su jų juoda-teroristine praeitimi, jų radikaliuoju Islamu, terorizmu, svetima kultūra, viduramžių papročiais, Europoje pamirštomis, Skaityti toliau...
22 | 2017-08-20 | Pasaulis | +2 -0
Algimantas Lebionka
Kaip bumerangas sugrįžo į Ameriką mada griauti paminklus: iki šiol juos griovė pagal Amerikos nurodymą Sadamui Huseinui Bagdade, Dzeržinskiui Maskvoje, Leninui Kijeve, rusų kareiviui-išvaduotojui Taline ir Varšuvoje. O dabar mada sugrįžo namo – į Ameriką. Visais šiais atvejais prasmė viena ir ta pati – kova už hegemoniją. Nugalėtojai griauna nugalėtųjų paminklus. O nugalėtieji piktai murma, bet nieko negali padaryti. Skaityti toliau...
37 | 2017-08-20 | Pasaulis | +5 -0
Algimantas Lebionka
Kiekvieną dieną Europoje nekliudomai išsilaipina koks tūkstantinis nelegalių imigrantų-potencialių teroristų desantas, nepaisant to, kad ES šalys turi savo kariuomenes, kurios privalo ginti Europos sienas nuo užpuolimo, jos turi brangiai kainuojančią NATO, kuri irgi turėtų jas ginti. Bet armijos jų negina, o užsiima ekshibicionizmu, tariama kova su smegenų vėžiu sergančio amerikiečių senatoriaus-idioto ir jo neadekvačių kolegų išgalvotais baubais iš Rytų. Skaityti toliau...
67 | 2017-08-20 | Lietuva | +5 -0
Durnių Laivo Kapitonė
„Mes į „WikiLeaks“ siuntėme įvairius duomenis, įskaitant iš Rusijos vyriausybės pavogtą informaciją. Ji būtų atskleidusi rusų veiksmus ir įrodžiusi, kad Rusijos saugumo tarnybos nekontroliuoja „WikiLeaks“, – sakė žinutes „Foreign Policy“ parodęs šaltinis. Daug „WikiLeaks“ darbuotojų, savanorių ir jų šeimos narių yra nukentėję nuo Rusijos korupcijos ir žiaurumo. Buvome tikri, kad „WikiLeaks“ tą informaciją paviešins. Tačiau Assange'as rasdavo vieną pasiteisinimą po kito.“ Skaityti toliau...
219 | 2017-08-18 | Lietuva | +16 -3
Kibirkštis
Mūsų laikmetyje yra išpilta be galo daug purvo ant Tarybų Sąjungos. Įvairiomis manipuliacijomis stengiamasi netgi apjuodinti jos pergalę Didžiajame Tėvynės Kare, nutylimos įvairios šio karo pusės, skleidžiami mitai apie TSRS „draugystę“ su fašistine Vokietija, išdavikišką TSRS politiką kovojančių prieš fašizmą armijų atžvilgiu ir t.t. Birželio 22 d. – Didžiojo Tėvynės Karo pradžios diena – yra puiki proga paneigti šiuos mitus ir parodyti tikrąjį to laiko vaizdą. Žinoma, mitų apie Didįjį Tėvynės Karą yra sukurta tiek daug, kad tam, kad visus juos paneigtume, turėtume parašyti knygą. Tad čia mes trumpai išanalizuosime tik dalį tų mitų ir pateik Skaityti toliau...
73 | 2017-08-18 | Kaimynai | +1 -2
Kibirkštis
Rugpjūčio 10-13 dienomis Leningrade vyko Rusijos Komunistų Darbininkų Partijos (RKDP) organizuota tarptautinė teorinė komunistų konferencija, skirta Didžiosios Spalio socialistinės revoliucijos šimtmečiui – „Spaliui-100“. Konferencijoje dalyvavo dešimtys marksistinių-lenininių partijų atstovų iš viso pasaulio: nuo Ispanijos iki Kazachstano, nuo Norvegijos iki Šri Lankos. Skaityti toliau...
104 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -7
Kibirkštis
Visi žinome, kad Vokietijoje 1933-1945 m. siautėjo nuožmi, tūkstančius ir milijonus nekaltų aukų nusinešusi fašistų diktatūra, į valdžią atėjusi formaliai „teisėtu“, „demokratiniu“ rinkimų keliu. Tačiau retas kuris dabarties jaunuolis, ypač šalyje kaip Lietuva, bus girdėjęs apie Ernstą Telmaną (1886-1944) – bene žymiausią to meto vokiečių didvyrį ir patriotą, tapusį visos Europos antifašistinio pasipriešinimo veidu ir 1944 m. rugpjūčio 18 d. kritusį nuo nacistinių budelių kulkų. Kas jisai buvo? Skaityti toliau...
131 | 2017-08-18 | Lietuva | +5 -1
Tomas Dapkus
Pakomentavus ankstesniame post'e dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko ir tuomečio teisėsaugos darbuotojų profesinių sąjungų lyderio Vytauto Bako laišką Rusijos režimui kviečiant bendradarbiauti kai kurie komentarai bei nauji įvykiai pasirodė tiek svarbūs, kad juos verta aptarti atskirai. Skaityti toliau...
87 | 2017-08-18 | Smagumai | +2 -2
Igoris Ašmanovas
Мы видим в СМИ и соцсетях чудовищный хайп вокруг новых технологий, «нового технологического уклада». Ему уже с полгода. Не заметить его нельзя. Ну если уже на совещаниях у Путина повторяют эти модные шумовые слова, значит, коробочка уже заполнилась доверху. Skaityti toliau...
109 | 2017-08-18 | Pasaulis | +5 -1
Algimantas Lebionka
Praėjusį pirmadienį JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė memorandumą, kuris nurodo JAV prekybos atstovui atlikti tyrimą dėl galimų intelektualinės nuosavybės grobimo atvejų iš Kinijos pusės. Kinai, kaip mano Vašingtone, priverčia KLR dirbančias JAV kompanijas dalintis intelektualinės nuosavybės pobūdžio informacija, priešingu atveju kinai neleidžia joms čia užsiimti verslu. Kinijos valdžia pasirengusi ryžtingai atsakyti į JAV sankcijas. Apie tai kalbama Kinijos komercijos ministerijos pranešime. Skaityti toliau...
163 | 2017-08-18 | Lietuva | +10 -1
Lietuvių aktyvistų frontas
Atėjo lemiama galutinio su žydais atsiskaitymo valanda. Lietuva turi būti išvaduota ne tik nuo azijatų bolševikų vergijos, bet ir nuo ilgamečio žydijos jungo. Lietuvių aktyvistų frontas visos lietuvių tautos vardu kuo iškilmingiausiai pareiškia: 1. Senoji Vytauto didžiojo laikais suteikta Lietuvoje prieglaudos teisė žydams yra visiškai ir galutinai atšaukiama. 2. Kiekvienas be išimties Lietuvos žydas šiuo yra įsakmiai įspėjamas nieko nedelsiant apleisti Lietuvos žemę. 3. Visi tie žydai, kurie išskirtinai pasižymėjo Lietuvos valstybės išdavimo ir lietuvių tautiečių persekiojimo, kankinimo ar skriaudimo veiksmais, atskirai bus traukiami Skaityti toliau...

Parodyti dar įrašų

Reklama

Paveiksliukai


Rėmėjas

Puslapis feisbuke

Dar komentarų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 1.367 | 441.851