Antra pagal dydį JAV gydytojų asociacija yra prieš padėjimą nusižudyti su gydytojo pagalba (2)

ProPatria.lt
+ 1 - 0
Autorius: ProPatria.lt
Šaltinis: http://www.propatria.lt/2017/1...
7535-10-02 (2017 m.), skaitė 784
2

Antra pagal dydį JAV gydytojų asociacija yra prieš padėjimą nusižudyti su gydytojo pagalba

Antra pagal dydį JAV gydytojų asociacija Amerikos gydytojų kolegija (angl. American College of Physicians), vienijanti 152 tūkst. gydytojų, pareiškė, jog padėjimas nusižudyti su gydytojo pagalba yra neetiškas.

Organizacija užėmė griežtą poziciją paskutiniame žurnalo, skirto vidaus ligų medicinai, numeryje, kuriame analizuojami argumentai už ir prieš savižudybę su gydytojo pagalba. Ši praktika yra legali Oregono, Vašingtono, Montanos, Vermonto, Kalifornijos, Kolorado ir Kolumbijos valstijose. Nors asociacija ir pripažįsta, kad diskusijoje šia tema keliami jautrūs klausimai, tačiau užima eutanazijai priešišką poziciją.

„Amerikos gydytojų kolegija nepalaiko savižudybės su gydytojo pagalba legalizavimo. Ši praktika susijusi su etinėmis, klinikinėmis ir kitomis problemomis. Kolegija ir jos nariai, kurie teisėtai dalyvautų šioje procedūroje, privalo užtikrinti, kad pacientams būtų suteikta aukščiausios kokybės sveikatos priežiūra iki gyvenimo galo, padedant išvengti ar sumažinti kančią, įsipareigojant gerbti žmogaus orumą, palengvinti skausmą ir kitus simptomus bei teikiant pagalbą paciento šeimai. Gydytojai ir pacientai kartu ir toliau turi ieškoti, kaip spręsti sunkumus, susijusius su gyvenimu mirštant nuo sunkios ligos“.

Tam tikra prasme gydytojų kolegijos pozicija, pagal pabrėžiamą susirūpinimą ir argumentus, yra „tradicinė“. Ji netgi kritikuoja klaidinančią diskusijoje naudojamą terminologiją.

„Tokie savižudybę su gydytojo pagalbą apibūdinantys terminai kaip „pagalba mirštant“ (aid in dying), „medicininė pagalba mirštant“ (medical aid in dying), „mirtis su gydytojo pagalba“ (physician-assisted death), „pagreitinta mirtis“ (hastened death) yra klaidingos kategorijos, kurios neleidžia matyti etinių problemų ir apsunkina prasmingą diskusiją. Taigi, labai svarbu kalbėti aiškia kalba.“

Asociacija taip pat pastebi, jog savižudybė su gydytojo pagalba susijusi su „slidaus šlaito“ reiškiniu (slippery slope), nors toks argumentas ir pašiepiamas šios praktikos šalininkų. „Tyrimas rodo, kad ten, kur savižudybė su gydytojo pagalba ir eutanazija yra legalios, egzistuoja slidaus šlaito problema“.

Išreikšdama savo poziciją kolegija taip pat klausia, ar tikrai medicinos tikslas yra bet kokios kančios pašalinimas. „Taip kaip medicina negali sunaikinti mirties, ji negali ir pašalinti visų žmonių kančių. Visi bandymai tai padaryti galiausiai veda prie blogos sveikatos priežiūros“.

Taip pat kolegija pažymi, kad legalizuojant savižudybę su gydytojo pagalba, gydytojo vaidmuo tampa reikšmingesnis, todėl vėl galima matyti, kaip į mediciną grįžta paternalizmas.

Ar savižudybės su gydytojo pagalba legalizavimas lemtų kitokį medicinos etikos traktavimą? Asociacija teigia, kad ne. „Nepaisant pokyčių politikoje ir teisėje, etiniai argumentai prieš eutanazijos legalizavimą išlieka įtikinamiausi. Mes suvokiame, kad etika nekeičiama balsuojant. Daugumos palaikymas praktikos nepadaro etiška. Medicinos istorija mums rodo tam tikrų ryškių JAV įstatymų ir praktikų pavyzdžių (pavyzdžiui, ligoninės skyrių atskyrimas), kurie buvo stipriai palaikomi, bet etiškai problemiški“.

Kolegijos poziciją atspindintis dokumentas yra kruopščiai parengtas ir autoritetingas šaltinis, kuriuo verta dalintis ten, kur keliamas eutanazijos legalizavimo klausimas.

Parengta pagal Mercatornet.com informaciją

100% Plius 100% Plus
0% Minus 0% Minus
1   0
Komentarai: 2
2. Anonimas 2017-10-02 21:35:23

Gydytojo pareiga yra gydyti, gelbėti gyvybę! Kas čia BLET?

1 0
1. Laurynas 2017-10-02 17:49:35

Kadaise JAV medikai jau buvo iššaginti pedersatų ir kitų išsigimėlių lobistų. Įdomu, ar dabar sugebės atsilaikyti prieš mirties kulto ir globaliojo genocido tarnus?

1 0

Siųsti komentarąTolerastijos grimasos Vakaroidijoje: Translytei „moteriai“ pralaimėjusi dviratininkė: „Tai – nesąžininga“ (1)
JAV koalicija smūgiavo Sirijos civilių gyventojų namus (1)
Beveik pusė JAV karių yra įsitikinę greita karo pradžia (1)
JAV-os pradėjo Er-Rijado dengimo operaciją / США начали операцию прикрытия Эр-Рияда
Demilitarizuota zona Idlibe - puiki politinė iniciatyva / Демилитаризованная зона в Идлибе – отличная политическая инициатива
Naujas JAV-ų požiūris į Kiniją / Новый подход США к Китаю
Trampas apkaltino JAV-ų demokratus socializmu / Трамп обвинил демократов в социализме
Pasaulio akcijų biržų kritimas
JAV-os gali įvesti sankcijas savo artimiausiam sąjungininkui / США могут ввести санкции против ближайшего союзника
Brazilijos p-rezidento rinkimuose bus antras turas / На выборах президента Бразилии предстоит второй тур
A. Guoga. Politinė pasaulio ateitis
JAV-os neatsisako planų destabilizuoti Kinijos Liaudies Respubliką / США не оставляют планов по дестабилизации КНР
JAV-os ir Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika toliau gilina kontaktus/ США и КНДР продолжают налаживать контакты
Apklausa parodė, kad žmonės visame pasaulyje Putinu pasitiki labiau nei Trumpu
NATO veiksmai vis labiau demonstruoją puolamąjį pobūdį / Действия НАТО приобретают всё более наступательный характер (1)
JT „žmogaus teisių“ ekspertai reikalauja daugiau teisėtų abortų
Surogacija neteisinga ir tada, kai ją renkasi heteroseksualios poros
JAV pripažino Holodomorą ukrainiečių tautos genocidu (2)
Moterys prieš vyrus JAV: Kristina Ford galėjo apgauti melo detektorių
Donaldas Trampas užstojo amerikiečius vyrus
JT teismas apribojo „neteisėtas ir žiaurias“ JAV sankcijas prieš Iraną
Brazilija p-rezidento rinkimų išvakarėse / Бразилия накануне выборов президента
Norway is a paradise for pedophiles.
Convicted Norwegian pedophile arrested by police in Thailand

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI