Čekijos prezidentas sulygino Norvegijos socialinę tarnybą su nacistine organizacija

Sarmatas.lt
+ 0 - 0
Autorius: Sarmatas.lt
Šaltinis: http://www.sarmatas.lt/02/cekijos-prezidentas-sulygino-norve...
2015-02-10, skaitė 2954
0

Prezidentas Miloš Zeman sulygino norvegų socialinės tarnybos (Barnevernet) darbo metodus, kurių dėka čekė Eva Michalakova prarado du savo sūnus, su 1935-aisiais reichsfiurerio Himlerio įdiegta praktika nacistinėje organizacijoje Lebensborn (sukūrusioje nuosavus Motinos ir Vaiko namus, ruošiant jaunas motinas ir arijų rasės vaikus – red.past)

Čekijos vadovo nuomone, čekų vaikus, atiduotus auklėti įvairioms norvegų globėjų šeimoms, reikia „eksnacionalizuoti“. Savo nuomonę Zeman pagarsino interviu laikraštyje Blesk, kuriame pažymėjo, jog jo pasisakymą reikia vertinti kaip provokaciją, hiperbolę ir greičiausiai ji iššauks skandalą.

Priminsime, jog vaikai buvo atimti pradžioj įtarus seksualinį priekabiavimą šeimos viduje ir, nors neradus įrodymų bylą uždarė, tačiau tėvams buvo atimtos tėvystės teisės. Vėliau motina išsiskyrė su savo vaikų tėvu.

Prezidentas pranešė, jog prieš savaitę jis susitiko su Norvegijos pasiuntine tam, kad aptarti brolių Michalakovų bylą, tačiau ji pareiškė, jog informacija apie čekų vaikus yra konfidenciali. Zeman pabrėžė, jog tuo atveju, jei nei norvegų, nei čekų valdžios organai neturi savo rankose dokumentų, paaiškinančių vaikų atėmimą iš jų pačių motinos – norvegų socialinė tarnyba yra „valstybė valstybėje“.

Radio Praha, Čekija

Sarmatai


0   0
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarų kol kas nėra


VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAIReklama

PressJazz.tv

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Hey.lt
Kiekvienas žmogus su čia pateikta informacija elgiasi savo nuožiūra.
Pradžia: 2014 rugpjūčio 18 | 852 | 415.956